Skocz do zawartości

tapetowanie betonowej plyty


gariz

Recommended Posts

robie kolejne pomieszczenie i zastanawiam sie jak przygotowac powierzchnie pod polozenie tapety....betonowa plyta jest bardzo gladka z malymi otworkami. prosilbym o konkretne nazwy specyfikow jakie moge zastosowac by przygotowac powierzchnie-zatkac te dziurki.
slyszalem ze pomalowanie farba taka jaka maluje sie sufity przygotuje o tyle sciane ze latwiej bedzie w przyszlosci zerwac tapete.
a moze ten klej http://www.icmarket.pl/images/Metylan-Spec...nt-ICmarket.JPG wystarczy i moge go od razu tapetowac - smarujac i sciane i tapete.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

robie kolejne pomieszczenie i zastanawiam sie jak przygotowac powierzchnie pod polozenie tapety....betonowa plyta jest bardzo gladka z malymi otworkami. prosilbym o konkretne nazwy specyfikow jakie moge zastosowac by przygotowac powierzchnie-zatkac te dziurki.
slyszalem ze pomalowanie farba taka jaka maluje sie sufity przygotuje o tyle sciane ze latwiej bedzie w przyszlosci zerwac tapete.
a moze ten klej http://www.icmarket.pl/images/Metylan-Spec...nt-ICmarket.JPG wystarczy i moge go od razu tapetowac - smarujac i sciane i tapete.



Witam,
Bez problemu możesz kłaść tapety na płyty betonowe, pod jednym warunkiem, że je dobrze zagruntujesz. Z mojego doświadczenia (tapetuję w domu i zarobkowo od ponad 15 lat) polecam PRONICEL dobierany do tapety, którą zamierzasz położyć na ścianę. Na opakowaniu tego kleju jest instrukcja jak przygotować grunt na ścianę, ale nieraz trzeba to wyczuć i zmienić delikatnie proporcję w zależności od ściany. Z doświadczenia wiem, że najlepszy grunt klejowy to taki, który po całkowitym wyschnięciu i przyłożeniu mokrej ręki do ściany lekko się klei, wtedy możesz kłaść tapetę, oczywiście pamietając o dobrym posmarowaniu klejem paska tapety. Generalnie trzeba się trzymać instrukcji i brać na zdrowy rozsądek to co się dzieje na ścianie po przyłożeniu pierwszego paska.
P.S. Z Metylanem miałem złe doświadczenia przy klejeniu tapety polskiej produkcji - był agresywny i rozpuszczał farbę tapety na złączach - skończyło się na dokończeniu klejenia Pronicelem.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam,
Bez problemu możesz kłaść tapety na płyty betonowe, pod jednym warunkiem, że je dobrze zagruntujesz. Z mojego doświadczenia (tapetuję w domu i zarobkowo od ponad 15 lat) polecam PRONICEL dobierany do tapety, którą zamierzasz położyć na ścianę.



Nie wiem jak wyglądają połączenia płyt, jak są gładkie, ale ja jednak pociągnąłem płyty akrylem i poszlifowałem ściany. Tyle, że ja miałem płyty z lat 70-tych, środek jeszcze jako taki, ale im bliżej krawędzi, tym miały więcej ubytków, zarzuconych zgrubnie zaprawą.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...
Od kilku lat tapetuję na Metylanie.
Henkel Metylan ma swojej ofercie kilka rodzajów klejów, każdy do innego rodzaju tapety. Są one o różnej mocy. Jeszcze nigdy się na kleju nie zawiodłem. Nie zmył mi nigdy farby z tapety, ani nawet fototapety. Pronicel jest konkurencyjny pod względem cenowym, ale jak dotąd nie miałem odwagi się przerzucić. Siła przyzwyczajeń jest duża.
A swoją drogą ciekawe czy odpowiedniki obu firm różnią się mocno składem?
Link do komentarza
  • 6 lata temu...

Widzę, że wszyscy są za gruntowaniem a co jeżeli nie zagruntuje ściany ? Więcej, zostawię surową wersję betonowej płyty na którą przymocuję np. fototapetę. Poradniki w internecie aż huczą od stałej faktury odpowiedniej nawierzchni. Moim zdaniem panuje trend na czyste płyty betonowe tak samo, jak zresztą ściany ceglane, które coraz częściej spotyka się np. w odremontowanych kamienicach.  Trochę popłynąłem :) Pytanie - Czy będzie to fatalnie wyglądało, jeżeli walne tapetę, fototapetę cokolwiek  na betonową ścianę bez dodatkowego gruntowania ????

Pozdrawiam, 

S.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Odpowiedź pierwsza -  jak piszesz na starych tematach to bywam. Odpowiedź na pytanie  drugie - nie nie robiłem iniekcji , a te w ścianach wręcz usuwałem . jeśli piszesz o iniekcjach w grunt za ścianą to spotkałem się z tym rozwiązaniem - ale nie robiłem . Odpowiedzi kolejne : Tak na chłopski rozum 1 - jako że iniekcję robisz w grunt to nie powinno to tworzyć interakcji z wcześniej zastosowaną chemią . Tak na chłopski rozum 2 - jeżeli cieknie to nie może być mega twardo bo cieknie czyli w tych miejscach glina musi być płynna . Tak na chłopski rozum 3 - rozumiem że już zrobiłeś jakieś rozpoznanie w dostępnej chemii i masz faworyta - czyli telefon do przedstawiciela regionalnego tej firmy - ściągnięcie go na obiekt i totolotek - będzie uczciwy czy tylko będzie chciał sprzedać .  Wiele razy kontaktowałem się z przedstawicielami regionalnymi różnych firm w zakresie chemii zabezpieczającej przed wodą i nie zostałem wsadzony na minę . jeżeli czegoś nie wiedzieli to otwarcie mówili że nie wiedzą  ( czyli metoda organoleptyczna w ograniczonym zakresie ) . Tak na chłopski rozum 4 - zadasz właściwe pytania dostaniesz właściwe odpowiedzi . W temacie pytań  jako że nie znam obiektu nie jestem w stanie pomóc . W temacie preparatów tego zakresu - brak wiedzy i doświadczenia czyli nie pomogę.   Nie mniej jednak nie  święci garnki lepią czyli życzę powodzenia
    • Jak tu czasami jeszcze bywasz Panie kolego, to zapytanie mam czy robiłeś kiedyś iniękcję? Odkopałem to co wyżej, bo tak naprawdę niewiele, ale woda się sączy, a docelowo jak mam kłaść wylewkę, to chciałbym zlikwidować to sączenie. Są trzy miejsca gdzie ta woda się sączy i przyszło mi już jakiś czas temu do głowy, żeby zrobić w tych miejscach iniękcję. Tylko pytanie, czy zadziała to w glinie? Jest tam mega twardo, także tylko ostry kilof to ruszy, więc może zadziała. Teraz pytanie czy jakiś preparat polecasz, albo ktoś mógłby polecić coś, z czym miał już do czynienia? Albo słyszał, że ktoś to czy tamto stosował? Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Jeśli ściana między mieszkaniami jest nośna, konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę oraz wykonanie projektu przez inżyniera budowlanego. W przypadku ściany działowej wystarczy zgłoszenie do starostwa. Typ ściany można sprawdzić w dokumentacji technicznej budynku lub konsultując się z konstruktorem.  
    • Samo kupienie typowych rozwieranych drzwi łazienkowych 60 cm to żaden problem. Nie trzeba ich robić na wymiar są w ofercie nawet marketów budowlanych.  Takie wąskie drzwi łazienkowe są dość często w starych mieszkaniach. Sam kiedyś takie miałem w mieszkaniu z końca lat 60-tych. problemem mogą być natomiast minimalnie różniące się zawiasy w takich starych ościeżnicach. Rozstaw jest ten sam co obecnie. Ale zawiasy są minimalnie bliżej ościeżnicy. Nie mają przy tym regulacji. Ja swoje musiałem odciąć i zastąpić nowymi, przykręconymi na podkładce. 
    • Szczególnie jak się chce sikać, a zapinka się zablokowała.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...