Skocz do zawartości

Jaki standard sieci bezprzewodowej wybrać: 802.11b czy 802.11g?


Recommended Posts

jeśli zależy nam na jakości połączenia to proponuje standard B, mniej wrażliwy na zakłócenia i większy zasięg, realna przepustowość to ok 5,5 Mbps, standard G ma maksymalna przepustowość ok 18 Mbps. Prędkość w standardzie G jest dodatkowo podyktowana zastosowanymi urządzeniami. Czyli lepsze urządzenia będą charakteryzowały się większą przepustowością a nawet i zasięgiem. W typowych zastosowaniach polecam standard B, jak ktoś ma sieć z kliku komputerów to najlepszym rozwiązaniem jest przewód. Ważna sprawa, podana prędkość jest dla wszystkich wpiętych urządzeń, tzn jak ktoś zacznie coś przesyłać to transfer spadnie. Po więcej pytań zapraszam na trzepak.pl Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość Mihau
Jedynie "n" i koniecznie poprowadzić skrętkę do przewodowego internetu. Szczególnie między kondygnacjami, ponieważ konstrukcja stropu skutecznie potrafi ograniczyć zasięg WiFi. Poza tym przesyłanie dużych plików np filmów lub granie przez internet jest dużo wygodniejsze po kablu niż przez WiFi. pozd..
Link do komentarza
Odpowiedź właściwie jest w tekście artykułu: icon_razz.gif
"Od dłuższego czasu na rynku dostępne są już tylko urządzenia dla standardu 802.11g. Są one jednak kompatybilne w dół (tzn. urządzenia 802.11g obsługują standard 802.11b, ale nie na odwrót)"
Ja mam u siebie 802.11g i wszystko gra.
Link do komentarza
Cytat

jeśli zależy nam na jakości połączenia to proponuje standard B, mniej wrażliwy na zakłócenia i większy zasięg

Witam. Posiadam łącze tylko 3 Mb/s. Czyli zgodnie z tym co napisał berni, w moim przypadku w ustawieniach routera lepiej wybrać starsze "B" niż nowsze "G"?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Na razie obstawiałbym wilgoć. Bardzo prawdopodobne, że obecną tam w wyniku jakiegoś przecieku i zalania stropu. Na pierwszym zdjęciu wygląda to jak plama/zaciek sięgająca dalej od krawędzi ściany, w głąb pomieszczenia.  Żeby coś podpowiedzieć z sensem trzeba mieć informację o tym co jest po drugiej stronie tego stropu i ściany. Płaski dach, strych, to ściana zewnętrzna czy wewnętrzna? Czy jest tam izolacja cieplna i gdzie? Co do rozróżnienia wilgoć czy grzyb, to akurat szczególnie łatwo o zagrzybienie w miejscach zawilgoconych. 
    • Dzień dobry, Wybór między blachodachówką a panelami na rąbek stojący typu „click” często sprowadza się do kompromisu między czasem realizacji a efektem końcowym. Blachodachówka, szczególnie w wersji modułowej, daje się szybko zamontować, co wynika z jej wymiarów, łatwości transportu oraz prostoty w docinaniu i dopasowaniu do połaci. To rozwiązanie szczególnie chętnie wybierane przy inwestycjach, gdzie liczy się tempo prac i ograniczenie kosztów związanych z robocizną. Panele na rąbek wymagają więcej precyzji – zarówno w przygotowaniu podkonstrukcji, jak i w samym montażu. Montaż tych paneli zajmuje więcej czasu i wymaga większego doświadczenia ze strony wykonawcy, ale efekt wizualny oraz szczelność połączeń przewyższają rozwiązania klasyczne. To rozwiązanie często stosowane przy projektach nowoczesnych lub tam, gdzie dach jest mocno wyeksponowany. W praktyce o wyborze powinien decydować nie tylko wygląd, ale też stopień skomplikowania dachu, dostępność ekipy z doświadczeniem w danym systemie oraz oczekiwania inwestora co do trwałości i estetyki. Przy prostych połaciach obie opcje są funkcjonalne, ale przy bardziej wymagających geometrach panele na rąbek mogą wymagać więcej pracy na detalu. ___________________________________ Panele dachowe na rąbek PD-510 https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
    • Dzień dobry, chętnie wykonam badania gruntu pod domy jednorodzinne. Mogę też zweryfikować badania geologiczne przedstawione przez sprzedającego. Pomogę w decyzji o zakupie działki. Doradzę co zrobić jak na działce nawiercimy wodę lub co począć jak jej nie ma. Działam w województwach małopolskim, świętokrzyskim i na podkarpaciu. Zapraszam do kontaktu na priv.
    • Dzień dobry, sprawdzę i napiszę odpowiedź na PW. Marcin
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...