Skocz do zawartości

ogrzweanie podłogowe cały dom


Recommended Posts

Gość arturo72
Ja bym stawiał na dobre ocieplenie,wodne podłogowe na całej powierzcni zasilane przez kocioł na prąd w II taryfie,WM z odzyskiem,bojler do cwu a w przypadku braku prądu czy dla rekreacji DGP przez kanały prostokątne w podłodze icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

A nie lepiej pompą ciepła?


Na taki mały dom wydać kilkadziesiąt tys.zł zamiast kilku tysięcy zł na instalację grzewczą ? Jeśli kogoś stać to nie widzę przeszkód ale dla mnie mija się to z celem.
Przy dobrze ocieplonym domu,100% podłogówki wodnej,ścianami z materiału akumulacyjnego,grzanie prądem w II taryfie przy WM z odzyskiem,ew.GWC,ew.DGP,rachunki za ogrzewanie wyjdą podobne do rachunków z PC a różnica między 3tys.zł a min.40tys.zł chyba jest icon_wink.gif
Ciekawe kiedy ta różnica miałaby się wyrównać ?
Jechał bym bez bufora,ponieważ kocioł grzeje nam c.o tylko do 35st.c,nie więcej a do cwu bojler.

P.S.
Wodne podłogowe a nie maty czy kable ponieważ będzie to alternatywa dla końca prądu,zawsze,bezstresowo i w każdej chwili kociołek można wypiąć i wstawić tam pellet,ekogroch czy nawet ziemny.Pełna uniwersalność,chociaż ja bym został cały czas z prądem icon_wink.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...