Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Uprzejmie proszę o pomoc w kwestii najogólniej mówiąc tematu podanego powyżej.

Czy i w jaki sposób na starym parkiecie można położyć terakotę czy tez inną posadzkę np wykładzinę PCV (np. nora, czy lentex). W tej chwili parkiet jest "zmaskrowany" bo leżałą na min wykładzina pcv i nioestety następowalo zaciekanie pod nią przy każdorazowym myciu (jest troche grzybków - niestety nie wim czy jest to sprawa powierzchniowa czy też głębsza, ale teraz pragnę przyjąc że parkiet nie jest p[ezgniły) ?

Co się stanie jeśli ów parkiet w ramach impregnacji potraktuję szkłem wodnym ?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyczynęprawdopodobnego zawilgocenia parkietu podałem. Interesuje mnie jak na starym parkiecie można położyć nową posadzkę oraz czy ów stary parkiet można "zalać" szkłem wodnym lub temu podobną substancją.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Układanie wykładziny PCW na drewenianej podłodze jest błędem, gdyż paroszczelne pokrycie uniemożliwia odparowanie wilgoci, która może przenikać pod wykładzinę lub pojawić się w wyniku kondesacji pary wodnej na podkładzie podłogowym. W efekcie następuje okształcenie się podłoża, a po pewnym czasie z reguły dochodzi do zagrzybienia posadzki.
Na starym parkiecie można ułożyć płytki ceramiczne pod warunkiem ogrzybienia i osuszenia podłoża oraz gdy nie odstaje on od podłoża. Do przyklejania należy użyć elastycznego kleju do płytek i układać je na szeroką fugę wypełnioną elastyczną zaprawą spoinującą. Użycie szkła wodnego do impregnacji nie jest odpowiednim rozwiązaniem, gdyż nie zwiera ono skladników grzybobójczych co nie zapewnia długtrwałej ochrony drewna. Zaleznie od stanu drewna należy do zabezpieczenia należy użyć impregnatów o działaniu grzybochronnym lub grzybobójczym dopuszczonych do stosowania wewnątrz domu. np. pleśniotox lub pleśniotox E.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...