Skocz do zawartości

wykonanie podmurowki


Recommended Posts

Witam, niedlugo chce stawiac ogrodzenie z siatki zgrzewanej powlekanej. Mam tego okolo 100 mb czyli potrzebowalbym 50 podmurowek, u mnie w okolicy cena za 1 szt o wymiarach 2x0,3x0,05 to okolo 25 zl, daje to 1250 zl.

Pomyslalem ze samemu wykonam takie podmurowki, zwir mam jeszcz, pret fi 6mm z robienia strzmion tez zostal, chce wykonac forme z katownikow 5 cm o dlugosci 2,5m i szerokosci 30cm. zrobilbym 3 takie formy, zakladam ze robilbym dziennie (po robocie) wlasnie 3 szt to 40 szt zrobie w 2 tygodnie

Koszt jaki poniose to cement.
Czy ktos z Was robil cos takiego samemu?? moze macie jakies wskazowki?? forma przed betonem bede smarowal olejem. Moze jest jakis sodek przyspieszajacy wiazanie betonu, zebym mogl zrobic po robocie np 6 takich podmurowek??
Czekam na podpowiedzi
POzdr
Link do komentarza
witam nie bardzo rozumiem tą podmurówkę według wymiarów jakie podałeś to 2*0.3*0.05 to po mojemu zwykły krawężnik po co ci zbrojenie zrób 1*0.3*0.05 i będziesz miel normalny krawężnik kup farbę do betonu to będzie kolorowy w sklepie takie krawężniki są po 10 zł do 15zł ja takie robiłem kupiłem płytę osb i ramkę zrobiłem z listewek gęsty beton zalewasz i przekładasz dalej
Link do komentarza
Witam, mozna powiedziec ze kraweznik. zbrojenie dam po to zeby byl mocniejszy, zeby nie zlamal sie przy przenoszeniu. Po co mam robic metrowe skoro miedzy slupkami bede mial odleglosc 2 metrow. Dobry pomysl z ta plyta. zastanawiam sie czy jest sens wibrowania tego w jakis sposob, czy wystarczy np. mocne ubicie paca styropianowa
POzdr
Link do komentarza
witam i podpowiadam po pierwsze dwa metry nie za zbroisz tak by nie pękło myślę że powinieneś zrobić tak dwa metry płyta plus ramka z łat wylewasz beton ale wyjęcie płyty u ciebie będzie po około 3/4dniach najlepiej jak byś wyjmował ten "krawężnik " nie na płask tylko tak jak będzie potem leżał jak dasz zbrojenie to tylko wzmocni go ale przy leżeniu na płask pęknie ja nie wibrowałam bo nie mam maszyny a po drugie to krawężnik na działkę rekreacyjną pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam.
Nie wiem czy kogos to interesuje icon_smile.gif ale napisze.
Zrobilem juz 4 podmorowki o dlugosci 2,6m, wysokosci 35 cm i grubosci 5cm. Forma wykonana z katownika, na dwoch koncach formy sa raczki do podniesienia jej.
na jedna plyte wychodza mi 3 wiadra 20 litrowe zwiru, jedno wiadro cementu i niecale wiadro wody. wychodzi taczka na jedna forme. Zbrojenie skrecam z drutu 6mm, daje 3 szt po dlugosci i 4 po szerokosci. Forme przed wsypaniem betonu smaruje olejem. po zrobieniu jednej podmorowki podnosze forme i stawiam obok itd.
Poki co zadna nie pekla, przenosze delikatnie po 3 dniach, po dwoch stawiam na wysoki kant.
POzdr
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...