Skocz do zawartości

Problem z parkietem.


Recommended Posts

Witam,

mam następujące pytanie odnośnie mojego problemu z podłogą. W mieszkaniu jest położony parkiet, stan tego parkietu oceniam na dobry, wygląda ładnie. Problem w tym, że chodząc po podłodze słychać jak odbija się o posadzkę, która jest pod nim. Druga sprawa, że podłoga jest nierówna.

Teraz za bardzo nie mam pomysłu bo nie wiem co by było lepsze czy zerwanie parkietu, posadzka posiada chyba lepik, jest pusty odgłos jak popukać młotkiem, musiałbym skuć ją i chyba wylać na nowo. Czy może da się poprawić ten parkiet w taki sposób aby dobrze trzymał się posadzki, wycyklinować i wtedy nie musiałbym wylewać posadzki i kłaść paneli.

Macie jakieś może pomysły?
Link do komentarza
do kilku cm posadzki chyba nie idzie zrobić zwykłą wylewką bo się odparzy, słyszałem aby użyć samopoziomującej do tego a samopoziomująca i potem jeszcze na nią panele wydaje mi się, że będą to większe koszta chyba, że się mylę, powierzchnia to ok 20 m kwadratowych
Link do komentarza
Czyli wychodzi na to, że do samopoziomującej wylewki trzeba zagruntować, zrobić próbę. Ok.

A przypuśćmy, że posadzki nie będę dotykał, czy da radę poprawić ten parkiet w taki sposób aby nie trzeba go było zrywać, przytwierdzić go do podłoża by nie "strzelał" ?
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Pozbywam się parkietu. Będę musiał go zerwać a po drugie troche skuć i wyrównać podłoże. Ogólnie mam teraz nastepujące pytanie: Chciałbym wykonać wylewkę z jakimś zabezpieczeniem (tak naprawdę to nie wiem czy daje się folię, papę czy cos innego) poniewaz jest to w bloku i sąsiąd jest pode mną.
Czego najlepiej użyć do takiej wylewki? Jakiego materiału? Chodzi o grubość ok 2,5 cm na 20 m kwadratowych. Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi w tym temacie.
Link do komentarza
Cytat

Pozbywam się parkietu. Będę musiał go zerwać a po drugie troche skuć i wyrównać podłoże. Ogólnie mam teraz nastepujące pytanie: Chciałbym wykonać wylewkę z jakimś zabezpieczeniem (tak naprawdę to nie wiem czy daje się folię, papę czy cos innego) poniewaz jest to w bloku i sąsiąd jest pode mną.
Czego najlepiej użyć do takiej wylewki? Jakiego materiału? Chodzi o grubość ok 2,5 cm na 20 m kwadratowych. Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi w tym temacie.


" To czy można wylać wylewke powinien stwierdzić konstruktor ja jeśli bym wylewał to bym na strop położył folia budowlana na to styropian utwardzany 50mm wylewka 50mm" cytat z innego f
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Nie mam zamiaru się gniewać z sąsiadem, ma służebność nie wiadomo po co, ponieważ posuada swój własny wjazd z innej strony i dodatkowo nie respektuje żadnych zasad mimo rozmów z nim. Przekracza służebność, obiecuje że nie będzie tego robił a za chwilę jest to samo
    • U mnie było podobnie. Działki po bokach ogrodzone, bez zgody właścicieli abym mógł do swojej działki doprowadzić media, nie naruszając tych ich. Wymyśliłem że zrobię toew tej drodze ze służebnością. Kosztowało mnie ogromne ilości alkohol aby się integrować, kupowanie roślin fajnych do nasadzenia w miejscu odkładanych przez koparkę z wykopu ziemi, pogodzenia się że kiedy już za swoją ciężką kasę zrobiłem dojazd, wciąż parkowali mi on i jego goście pod bramą wjazdową, że nie mogłem wyjeżdżać i musiałem prosić aby mi na to pozwoli. Nauczyłem się jednego. Nigdy! Nigdy nie kupiłbym więcej działki, do której dostęp miałbym tylko wtedy, gdy ktoś mi na to pozwoli.     Nie gniewaj się z sąsiadem. Zgodzę daj na sprawy mało istotne. Trawa odrośnie. Rośliny nasadzisz. Ale będziesz miał pewność że kiedy pojedziesz na narty, do Egiptu latem, czy teściów odwiedzić na Wielkanoc, sąsiad zajrzy czy ktoś się nie szwęda na posesji, podkarmi kota, a nawet gdy zaufasz i się zaprzyjaźnisz - podleje w domu kwiaty 
    • Dla większości inwestorów dach to pokrycie. Dlatego interesuje ich głównie kolor i wzór blachy czy dachówki. Ukryta pod pokryciem konstrukcja, najczęściej w postaci drewnianej więźby, już tak ciekawa nie jest, a to właśnie ona ma zasadniczy wpływ na trwałość dachu i bezpieczeństwo domowników. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budownictwob2b.pl/dachy/baza-wiedzy/51002-wiezba-dachowa-wazny-element-dachu
    • Kuchnia jest sercem domu, a zaprojektowanie jej na wymiar w IKEA pozwala połączyć funkcjonalność z estetyką w rozsądnej cenie. Ile jednak faktycznie kosztuje kuchnia na wymiar w IKEA? Odpowiedź zależy od wielu czynników - od wielkości i układu pomieszczenia, przez wybór frontów i blatów, po sprzęt AGD i usługi montażowe. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/kuchnia/a/103683-koszt-kuchni-na-wymiar-w-ikea
    • Służebność gruntowa przejazdu i przechodu, droga przebiega wzdłuż działki sąsiada, kończy się na granicy jego dzialki. rozmowa była z sąsiadem i miał ciężki sprzęt nie jeździć. Zastawić nie mogę bo będzie że utrudniam przejazd. Natomiast ma swój wjazd i z niego też korzysta, tylko wygodniej mu moja droga
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...