Skocz do zawartości

Instalacja RTV


muffon

Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
Wszystko zależy od poziomu sygnałuz anteny. W zasadzie może wystarczyć rozgałęźnik antenowy - ale taki chociaż za 10zł - porządniejszy na złącza typu F. instalacja typu gwiazda - antena - rozgałęźnik - kabel do każdego punktu. Oczywiscie rozgałąźnik nie musi być przy samej antenie...
Jak sprawdzić czy wystarczy sygnału? prosto, podłączyć antenę, jeden telewizor i ocenić sygnał, potem wstawić rozgałęźnik, i znowu ocenić, jak się znacznie pogorszy, dać wzmacniacz, jak będzie ok. - wypić piwo po zakończonej robocie. na oko mozna też zrobić inny test - wybrać program na wysokim kanale, podpiąć dodatkowe 20m kabla, co odpowiada ok. tłumieniu jak przy podziale sygnału na dwa telewizory, jak bedzie dobrze, to można włączać dzielnik....
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
jeżeli jest jedna antena, to zakłada się symetryzator, przewodem zchodzi się na strych, tam zakłada sie wzmacniacz (typu AMS lub coś podobnego)- on już ma dwa wyjścia (na dwa TV lub gniazda). Jeżeli jest mało dwa wyjścia to każde wyjście można rozgałęzić jeszcze na dwa- już mamy 4 odbiorniki. Do rozgałęziania stosować najlepiej SPLITERY-o jak najmniejszym tłumieniu, najlepiej 3,5 dB. Na pewno bedzie dobrze.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Powiem tak,
warto znalezc kogos, kto dysponuje
1) miernikiem do pomiaru poziomu sygnalu - najlepiej z podgladem (moze jakis znajomy konserwator z kablowki). Anten wowczas nie ustawia sie na czuja tylko na moc odbieranego sygnalu oraz jakosc obrazu (odbicia).
2) wiedza z zakresu instalacji zbiorczych anten RTV (popularne AZARTy, Kablowka).

Zeby byc zadowolonym z jakosci odbieranego sygnalu naziemnego z pewnoscia trzeba bedzie:
a) rozeznac sie w rozlokowaniu nadajnikow programow naziemnych (dobry instalator sie zna)
b) dobrac anteny do okreslonych zakresow czestotliwosci (symetryzatory, wkladki - wzmacniacze kanalowe przyantenowe)
c) dobrac odpowiedni wzmacniacz, ktory pozwoli na ustawienie poziomu sygnalow chociaz kilku programow (polecam dosyc drogi ale bardzo dobry wzmacniacz Telkom-telmor http://www.telmor.pl/WK/Main?gr=76&deal=Telmor i UKFu (jesli sluchasz radia)
d) Kupic podwojnie ekranowany kabel koncentryczny np: produkcji INTEG-TOM
e) zaopatrzyc sie w F-ki dobrane do kabla (w zaleznosci od tego czyto jest kabel 0,8 czy 1,15 - złącze F ma inna srednice wewnetrzna na igielit)

Polecam sklepy ZURT, w ktorych mozna znalezc wszystkie potrzebne do instalacji RTV w domkach jednorodzinnych urzadzenia (lacznie z masztami, uchwytami, antenami, wkladkami przyantenowymi, wzmacniaczami, kablami, f-kami) oraz fachowa pomoc (moge polecic sklep ZURT w Łodzi)

Warto pomyslec o polozeniu kabli do konwertera SAT. Polecam czasze offsetowe LAMINAS . Warto polozyc dwa kable do konwertera (kiedys moze zajdzie potrzeba korzystania z dwoch dekoderow cyfrowych, wiec wystarczy zamontowac konwerter typu TWIN i po sprawie).

Warto dobrze zaplanowac instalacje z jednym centralnym punktem dystrybucyjnym, z ktorego beda wychodzily kable do kazdego z gniazd (najlepiej multiswitchowych, pozwalajacych na zasialnie sygnalem z konwertera dekodera cyfrowego). Mozna bedzie wowczas robic rozne misz-masze i dowolny sposob zasilania gniazd (SAT+RTV, RTV).
Warto zostawic jeden zapasowy kabel antenowy na dach (ANT-ZAP).
A jaeli buduje sie gdzies w miescie spuscic jeden kabel na dol na poziom ziemi ( w ewentualnych celech przyszlej kablowki (CATV))

Wykaz elementów sieci RTV (ceny z 2004 roku)

Nazwa Symbol schematu Cena
[SAT] Czasza OFC1100 169zl
[SAT] zawieszenie Az-El OFZ 1200 39zl
[SAT] stojak uniwersalny 6/4” 50zl
[SAT] Konwerter Twin K1-K2 166zl

[ANT] Antena TV – ATX55 A1 32zl
[ANT] Antena TV – ATX91 A2 48zl
[ANT] Antena UKF – dookólna A3-UKF 18zl
[ANT] Maszt antenowy z uchwytami stalowy 3m 46zl
[ANT] Wkładka przyantenowa – symetryzator WA1 2zl
[ANT] Wkładka przyantenowa – symetryzator WA2 2zl
[ANT] Wkładka przyantenowa UKF – symetryzator WA3 2zl

[WZM] Wzmacniacz główny – WWK-920 906zl
[WZM] Rozdzielacz R1 -zl
[WZM] Sumator TV+SAT – ZWS210 R2 26zl
[WZM] Sumator TV+SAT – ZWS210 R3 26zl

[TRM] Gniazdo końcowe TV/SAT G1 110zl
[TRM] Gniazdo końcowe TV/SAT G2 110zl
[TRM] Gniazdo końcowe TV/SAT G3 110zl
[TRM] Gniazdo końcowe TV/SAT G4 110zl
[TRM] Gniazdo końcowe TV/SAT G5 110zl
[TRM] Gniazdo końcowe TV/SAT G6 110zl

suma= 2192,00 zł

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
    • Witam Jaki tani kocioł jednofunkcyjny kondensacyjny polecacie do ogrzewania podłogowego domu 180m2?   Dom jest parterowy i posiada dwa rozdzielacze, jeden 10 pętli grzewczych a drugi na poddaszu 9 pętli.       
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...