Skocz do zawartości

dom 150 m parterowy z użytkowym poddaszem


Recommended Posts

zalety domu parterowego- nie chodzi się po schodach- szczególnie w przypadku osób starszych czy niepełnosprawnych
zalety poddasza użytkowego- (ja tak wolę) większa prywatnośc, wyraźne oddzielenie strefy prywatnej (sypialnie) od dziennej
koszt- może by trochę mniejszy domu z poddaszem, bo 150 m2 w parterze to bardzo duży dach- a dach kosztuje.
Koszt domu pod klucz w średnim standardzie i bez jakichś zwariowanych wyskoków musisz policzyc około 2500 zl za metr. To jest taka cena która najczęściej przewija się tu na forum i za mniej więcej tyle ja zbudowałam. Licze metr powierzchni całkowitej nie użytkowej.
Z kosztami możesz trochę zejśc wybierając prosty projekt , zwartą bryłę, nieskomplikowany dach.
Link do komentarza
Cytat

zalety domu parterowego- nie chodzi się po schodach- szczególnie w przypadku osób starszych czy niepełnosprawnych
zalety poddasza użytkowego- (ja tak wolę) większa prywatnośc, wyraźne oddzielenie strefy prywatnej (sypialnie) od dziennej
koszt- może by trochę mniejszy domu z poddaszem, bo 150 m2 w parterze to bardzo duży dach- a dach kosztuje.
Koszt domu pod klucz w średnim standardzie i bez jakichś zwariowanych wyskoków musisz policzyc około 2500 zl za metr. To jest taka cena która najczęściej przewija się tu na forum i za mniej więcej tyle ja zbudowałam. Licze metr powierzchni całkowitej nie użytkowej.
Z kosztami możesz trochę zejśc wybierając prosty projekt , zwartą bryłę, nieskomplikowany dach.


wielkie dzięki że jako pierwszy odpowiedziałeś ja dopiero zaczynam napisz ile cię to wszystko kosztowało dokładnie z wprowadzeniem sam domek
Link do komentarza
ok ja mieszkam od sierpnia. Domek z projektu http://www.domenaprojekt.pl/search.aspx?na...wnica=wszystkie gracjan tylko z podwójnym garażem- 137 m2 pow użytkowej ok 200 m2 całkowitej (z garażem i pokojem nad garażem)
technologia: beton kom 24 cm + 12 cm styropian, okna dobrej klasy pcv
dachówka ceramiczna roben
budowała firma - z umową na stan deweloperski i trzyletnią gwarancją
stan surowy (2008) - 170 tys
stan deweloperski (wiosna 2009) - 320 tys
stan całkowicie wykończony (lato 2009) około 500 tys
plus kostka 20 tys i ogrodzenie działki 1300 m2 - 28 tys
Budowaliśmy nie tanio- tak żeby to co ma byc na lata było naparwde dobre- ale bez szaleństw wykończeniowych. Z tym że standard wykończenia uważam za naparwde fajny:) krótko mówiąc to zajebista chata:)
Link do komentarza
Cytat

czy ktoś ostatnio budował taki dom? ile to kosztuje? ponadto mam dylemat czy parterowy czy z użytkowym poddasze3m szcaegolnie interesują mnie koszty uspokojcie mnie bo zaczynam inwestycje


150m2 to mało precyzyjny opis. Może kosztować i mało i dużo icon_wink.gif Za średni standard trzeba liczyć ok 2,5tys/m2. Jeśli chodzi o dylemat to też zależy. Jeśli warunki działkowe pozwalają to warto rozważyć opcję parterówki. Cena powinna być zbliżona. Dużo osób zwraca w takiej sytuacji uwagę na droższy dach. Owszem jest to prawda ale warto napisać o tym co będzie tańsze: odpadają schody, można zrobić delikatniejszy tańszy strop, nie ma potrzeby wykańczania nieużytkowanej podłogi pod skosami, odpada obudowa ścian płytami gk - co nie jest zbyt trwałym rozwiązaniem a tak naprawdę jedynym przy zabudowie pomieszczeń poddaszy.
Ponadto w parterówce ma się lepszą kontrolę nad powierzchnią - pokój 12m2 o wysokości 2,5m to zupełnie inny pokój niż o takiej samej powierzchni ale ze skosami.
W domu z poddaszem zwykle parter jest częścią dzienną ogólnodostępną a poddasze nocno-prywatną. Jednak jeśli na poddaszu znajdują się pokoje dzieci to przestaje ono być prywatne w momencie jak wpadają koledzy czy koleżanki. Jeśli na parterze umieścimy pralnię to jesteśmy zmuszeni znosić brudy na dół a następnie wnosić czyte na górę - mało funkcjonalne! Ja często zanim wyjdę z domu wracam o grubszy szalik, czapkę, zmieniam okrycie... nie wyobrażam sobie wbiegania do garderoby na poddaszu. Musiałabym mieć drugą na parterze. Warto rozważyć nawet tak błache kwestie icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

czy ktoś ostatnio budował taki dom? ile to kosztuje? ponadto mam dylemat czy parterowy czy z użytkowym poddasze3m szcaegolnie interesują mnie koszty uspokojcie mnie bo zaczynam inwestycje



Witam.
Właśnie buduje taki domek z poddaszem użytkowym. Mam 156 m2 bez garażu. Daszek dwuspadowy podmurowany na 70cm od stropu. stan surowy wyniósł mnie 70 tys ze stolarka okienna i drzwiami. Zaznaczam ze buduje go sam od wyrównania terenu po sam dach. firma tylko okna wstawiła. Jeśli chodzi o materiał na dach to kupiłem tartaczkę i przetarłem drzewo na podwórku przez zamówiona firmę. Sam wiedziałem jaki materiał mam a był niezły.Do tego zostało mi 90 m2 deski podłogowej. już ją obrobiłem i będę miał na podłogę na poddaszu. Grubość 34mm długości od 4 do 5 m. można sporo zaoszczędzić na firmach które ździerają kasę i robią jeszcze fuszerę. Strop dałem z teriwy. ściany zewnętrzne 24cm gazobeton a działowe 12 cm gazobeton. dach pokryłem blachodachówka z firmy blachprofil, ten nowy wzór. teraz biorę się za elektrykę i co. jeszcze z 60 tys i się wprowadzam. na końcu ocieplenie budynku 12cm styropian. na podłoge daje 2x5 cm, a poddasze podłoga to wełna 5cm pod deski na legarach,i 15 cm na poddasze.
Do tego dodam że mija drugi rok od zalania fundamentów i zachowuje zasadę ze dom stoi 4 pory roku surowy zamknięty. nie spieszy mi się za grzybem i wilgocią w środku. Jakieś pytania to proszę pytać ub krytykować.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...