Skocz do zawartości

krystian27.11

Uczestnik
  • Posty

    10
  • Dołączył

  • Ostatnio

Aktyw

  • Punkty pozostałe
    10

krystian27.11's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Witam. również jestem na etapie instalacji elektrycznej. mam domek 150 m. 5 pokoi, kuchnia 2 łazienki, WC, kotłownia i korytarzyk. elektryk po znajomości za robociznę weźmie 2 tys zł. podłączenie do licznika, rużnicówka, odgromienie, pomiary. mam 80 samych puszek pod gniazda i włączniki do tego rozdzielnia itd. Dodam ze robię bez rozet. podłączenia w puszcze bez przecinania przewodu. Myślę ze cena jest również dobra. Pozdrawiam
  2. Rozumiem że pani Kinga ogrzewa latem i wczesna jesienią swój domek i temp podłogi ma 22 st. totalna bzdura. I jeszcze jedno nie pisałem i kurz fruwa w powietrzu chodziło mi o to iż utrzymuje się on na podłodze i jest go więcej niż przy grzejnikach. Jeśli chodzi o panele to nikt mi nie powie ze wytrzymają więcej niż deska. Ludzie w co wy wierzycie. I zdecydowanie czas płytek mija. Kto ma kasę jedzie w drewnie. Wracają czasy naturalnych wykończeń wnętrz.
  3. Witam. Ja również zaczełem budowę na własnym gruncie lecz nie uzbrojonym. wydałem 70 tys na stan surowy zamknięty. domek 156 m2 z poddaszem. myślę ze dodam 60 tys i się wprowadzimy. Dodam ze projektowaliśmy sobie sami tylko architekt nam przerysował. proponuje wam to samo. wziąść patyk i miarę. określić rozmiary zewnętrzne budynku i bawić się w środku co i gdzie . może śmieszne ale naprawdę nie ma idealnego projektu w katalogach. warto się nad tym zastanowić. a i dodam ze buduje sam bez żadnych ekip.
  4. Witam. Właśnie buduje taki domek z poddaszem użytkowym. Mam 156 m2 bez garażu. Daszek dwuspadowy podmurowany na 70cm od stropu. stan surowy wyniósł mnie 70 tys ze stolarka okienna i drzwiami. Zaznaczam ze buduje go sam od wyrównania terenu po sam dach. firma tylko okna wstawiła. Jeśli chodzi o materiał na dach to kupiłem tartaczkę i przetarłem drzewo na podwórku przez zamówiona firmę. Sam wiedziałem jaki materiał mam a był niezły.Do tego zostało mi 90 m2 deski podłogowej. już ją obrobiłem i będę miał na podłogę na poddaszu. Grubość 34mm długości od 4 do 5 m. można sporo zaoszczędzić na firmach które ździerają kasę i robią jeszcze fuszerę. Strop dałem z teriwy. ściany zewnętrzne 24cm gazobeton a działowe 12 cm gazobeton. dach pokryłem blachodachówka z firmy blachprofil, ten nowy wzór. teraz biorę się za elektrykę i co. jeszcze z 60 tys i się wprowadzam. na końcu ocieplenie budynku 12cm styropian. na podłoge daje 2x5 cm, a poddasze podłoga to wełna 5cm pod deski na legarach,i 15 cm na poddasze. Do tego dodam że mija drugi rok od zalania fundamentów i zachowuje zasadę ze dom stoi 4 pory roku surowy zamknięty. nie spieszy mi się za grzybem i wilgocią w środku. Jakieś pytania to proszę pytać ub krytykować.
  5. Z tego co wiem to rórowy. jest wydajniejszy i ma dłuzsza gwarancje. jedna z firm daje 20l. do tego instalacja jest z kwasówy. glikol ma temperature wzenia do 190 st. kolektory rurowe sa odporniejsze na uszkodzenia np przy gradobiciu. Maja wieksza powierzchnie pozyskiwania ciepla niz kolektory płaskie i podobno niezle sprawdzaja sie w zimię. Znajomy uzyskał temperature wody w zbiorniku ok 36 st przy minus 20st na zewnatrz przysłonecznej pogodzie. na moj daszek też takie załoze. a spadek dachu nie ma tu żadnego znaczenia. Montazysci zrobia swoje a czas dalej płynie.
  6. Warto sobie zadac pytanie w jakim czasie ten chudziak był wylewany. Pewnie po paru dniach przyszedł mróz i swoje zrobił bo innego wyjscia nie ma. Kwestia ta dotyczy jeszcze tego czy grunt pod chudziakiem nie został wypchniety w skutek duzej wilgotnosci i mrozów. teraz zalezy jaka izolacja i jakie sa pekniecia. Można tu zastosowac pape jako izolacje i po problemie. odpowiednia jej grubosc na izoplast i problem rozwiazany.
  7. Witam jesli dobrze rozumie to chodzi o strop umieszczony na jętkach. Zalezy jak czesto bedzie uzywany i jak bardzo obciążony. Bo jesli tylko na jakies kartony i sezonowe przechowywanie jakis rzeczy to wystarczy na jetki nabic deske i po kłopocie. Prosze rozszerzyc troszke swoje pytanie bo zbytnio nie wiadomo o co chodzi.
  8. Witam. Jeśli mogę coś dodać do tego tematu to proszę rozważyć to. - lubiąc siedzieć sobie w salonie mając na podłodze płytki możemy sobie kupić grube wełniane skarpety i kapcie i zapomnieć o ciepłych nóżkach. Latem rzadko się ogrzewa pomieszczenia i tu podłogówka nic nie da a deska zawsze daje uczucie ciepła - mamy bardzo twarde podłoże biorąc pod uwagę płytkę i ewentualne zabawy dzieci mogą się gorzej kończyć niż po spotkaniu dzieci z deską, - czy widział pan kiedyś jak rozprzestrzenia się kurz przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego, jeśli nie to proszę popytać znajomych czy są zadowoleni, - stosując panele możemy sobie zadać pytanie po jakim czasie je wymienimy gdyż się zniszczyły. może po 3 a może po 8 l., - jeśli chce mieć pan podłogę naturalna i na czasie to raczej prawdziwa deska, naprawdę warto czasy płytek już dawno mineły. Jest jeszcze wiele za i przeciw ale warto popytać i się rozejrzeć się troszke. DO TEGO PRZEMYŚLECZ TRZY RAZY
  9. Przepraszam bardzo ale się tutaj nie zgodzę iż nie ma różnicy czy drzewo ma 80 lat czy 120. Wszystko zależy w jakim tempie drzewo rosło. Jeśli chodzi o dzieci to raczej nie ma to znaczenia. Większe zagrożenie uszkodzenia powłoki drewna ma kobieta w szpilkach i nie ma tu różnicy czy będzie to dąb czy sosna. Jednak decyduje tutaj kwestia finansowa. Jeśli chodzi o lakiery to są dostępne naprawdę dobre gatunki które dadzą naprawdę twardą i odporną powłokę. Pozdrawiam
  10. Co ma Pan na myśli pisząc iż zależy od surowca. Chce wykonać schody z drewna sosnowego. Drewno z lasu ok 120 letniego.
×
×
  • Utwórz nowe...