Skocz do zawartości

Jaki Kocioł - Dom 80m, Nieocieplony . Proszę O Pomoc


Recommended Posts

Witam,

ponieważ jestem całkowicie laikiem w sprawach kotłów a stoje dokładnie teraz przed wyborem jako kocioł założyć do swojego domku, proszę Was o pomoc i rady

DOM:
- 80m dom z lat 70 dych, 4 pomieszczenia miszkalne + piwnica(w piwnicy=4 pomieszczenia, które są zagospodarowane jako kotłownia, miejsce na węgiel, drewno)
- dom jednorodzinny nieocieplony
- okna będą wymieniane niedługo na PCV
- latem ogrzewanie tylko ciepłej wody
- Obecnie stary piec na gruby węgiel połączony z centralnym ogrzewaniem - kaloryfery żeliwne, ale również dość stare
- ISTOTNA SPRAWA: ponieważ chcę skorzystać z dofinansowanie w Urzędzie Miasta Jaworzna to kocioł musi być z pełną autoamtyką oraz musi mieć "ZNAK BEZPIECZEŃSTWA EKOLOGICZNEGO" wydany przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu
(chyba że każdy kocioł ma taki znak?)

Pytanie:
-Jaki kocioł założyć /jakiej firmy/ jaka moc kotła powinna wystarczyć?
- czy potrzeba wymiany starych kaloryferów na jakieś inne/nowe, czy mogę je zostawić?
- czy trzeba robić nową instalację do ogrzewania czy mozna korzystać ze starej instalacji c.o.?
- Proszę napiszcie swoje uwagi na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc
Stawiam piwko za pomoc
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Witam

Dla wszystkich odwiedzających to forum odgrzeję temat icon_smile.gif przed sezonem grzewczym. Przy nieocieplonym budynku należy kocioł trochę przewymiarować - jeśli to 80m użytkowych i grzanie CWU dałbym jakieś 13kW jeśli to jest instalacja z grzejnikami żeliwnymi i dużym zasobnikiem. A firma? Opinie są podzielone.


Może kocioł na miał?
http://technika-grzewcza.blogspot.com/2010...we-buderus.html

Nie wiem tylko jak administrator forum traktuje linki promujące konkretne firmy. Jeśli to niedozwolone to z góry przepraszam.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Odkopię troszke temat.
W moim domu rodzinnym mają zainstalowany kocioł Stalmark z podajnikiem szufladowym.
Jak fundusze mi pozwolą to też taki sobie sprawie i polecam każdemu. Palą miałem lub eko groszkiem.
Dom to bliźniak i jedna połówka ma ok 170m2+cześciowo ogrzewana piwnica i przy tym kotle spalanie wychodzi ok 1000-1300 kg miału na miesiąc. Zależy jaki miał się trafi i jaka pogoda jest. Brat na drugiej połówce także ma piec z podajnikiem tylko już kilkuletni i nie wiem jakiej firmy i on spala prawie 2 tony (on ma instalacje z miedzi a u mamy stara instalacja, która może działać grawitacyjnie)
Dodatkowo z Jaworzna do oświęcimia gdzie robią kotły jest niedaleko
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie.       I już wiemy, że można.      Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.        
    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...