Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Cerberus

Uczestnik
 • Posty

  23
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Cerberus

 1. Internet to bardzo dobre źrodło informacji czasem jednak (nawet bardzo często) przedstawia nowinki jako rzeczy już używane na codzień. Ale to nic. Za parę lat te diody będą powszechne . I dobrej jakości.
 2. Jakie jest zastosowanie tynków ogniodpornych? Jakoś nie potrafię sobie ich wyobrazić w normalnym domu.
 3. I to jest to. Granit jest trwały , wytrzymały, trudny do zniszczenia .. Same zalety.
 4. I właśnie dlatego nie powinno się tego tolerować.
 5. Zarabianie pieniędzy jest pracą maklerów giełdowych. Pracą budowlańca jest budowanie. A kasa to ich wynagrodzenie które powinno być często dużo niższe zważywszy na jakość roboty.
 6. Pytanie jakie nasunęło mi się jako pierwsze było pytaniem o materiał z jakiego ten dom budowano. Po obejrzeniu zdjęć rozpoznaję zwykłą cegłę, o ile się nie mylę. Ciekawi mnie sposób wzmocnienia szczytu kopuły - umocowania cegieł tak by trzymały kształt. Wprawdzie owal jako był znany w starożytności (tam budowano z gliny suszonej w słońcu) a późniejsze epoki lubowały się w różnego rodzaju łukach to jednak my przyzwyczajemi jesteśmy do kątów prostych. Jaka jest powierzchnia takiego domu?
 7. Coż, po to budujemy domy żeby nie być od nich zależni.
 8. Dach przedmiot martwy.. ale sąsiad - do wymiany (jeśli nie wymieni dachu).
 9. Ja nie buduję bunkra tylko dom. Z porządnych cegieł bez powietrza w środku.
 10. Bardzo wątpię w powodzenie takich negocjacji. Czlowiek oszczędzi parę tysięcy na wymianie dachu ( no bo skąd ma wziąść) a potem będzie się supłał na lekarstwa od onkologa zachodząc w głowę dlaczego właśnie jego to spotkało.
 11. Usłojeniem? O ile wiem ilość słoi służy dla określenia wieku drewna a nie jego gatunku.
 12. A co złego w tym że człowiek żyje i ma w sobie optymizm nie wspierając się na różnych mentalnych laskach?
 13. A bo ja to wiem? Tak ostrożnie licząc jakieś 60 lat wspólnego gnieżdżenia się we własnoręcznie zbudowanym siedlisku. (Oczywiście ignorującym zasady Feng Shui)
 14. Paranoja bywa przydatna - ktoś tu zwracał uwagę na sąsiadów którym nie przeszkadza azbestowy dach i takiej paranoi to się tylko pokłonić. Ale generalnie , macie rację.
 15. Częćś z tych firm pracuje tak jak pracuje bo są luki w prawie. Inaczej "fachowcy" dawno przestaliby się reklamować.
 16. W marcu... już się nie mogę doczekać
 17. co to jest styropian typu XPS? Dlaczego jest lepszy do ocieplania? I czy ocieplać dom od razu jak mi go wymurują??
 18. Wszytkie te postu sugerują jakąś plagę budowlańców - alkocholików, spiących pod płotem zamiast pracować. Ludzie ! bez takiej agresji!
 19. Gratulacje . Działka jest twoja. Przed tobą biurokratyczne meandry - ale nic to. Będzie dobrze.
 20. Z doświadczenia wiem, że nie bardzo. Detaliczny odbiorca bierze tylko kilka sztuk a wypełnianie papierków zabiera tyle samo czasu co przy solidnej hurtowej transakcji
 21. Hmm..przypuszczam, że "nie powinny" bo zdjęcie "kradnie duszę fotogrgafowanego" tym samym jego "zła energia" czując się więziona w kartonie zyskuje "szansę oddziaływania" na śpiących domowników zsyłając na nich koszmary senne.
 22. Okadzamy fundamenty przed postawieniem ścian? U naszych antenatów sprzed pary tysięcy lat był taki zwyczaj, że jak budowano nowy dom to w wykop pod fundament , ściany (czy jaka tam technika wtedy była) wrzucało się najmniej użytecznego członka plemienia by chociaż w ten sposób przysłużył się społeczności strzegąc domu przed złem. Takie drastyczne przykłady z przeszłości można mnożyć - tylko po co zawracać krok po kroku tęskniąc za "tajemnicą" gdy naprawdę żeśmy dużo zrobili jako ludzie by się od tego uwolnić.
×
×
 • Utwórz nowe...