Skocz do zawartości

juter_alex

Uczestnik
  • Posty

    30
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez juter_alex

  1. Cytat

    http://sklep.delta.poznan.pl/videodomofon-...c107_p3662.html taki gadżet zawsze może się przydać jak nie masz okien wychodzących na drzwi. kupowałam w tym sklepie swoje zabezpieczenia i wiem, że sprzedawca zawsze chętnie doradzi telefonicznie lub mailowo najlepsze dla ciebie rozwiązania

    a w twoim przypadku tak jak napisałaś alarm chyba najlepszy-zrobi trochę hałasu i wystraszy przynajmniej takiego młodocianego amatorskiego złodzieja



    fajny gadżet... tez o takim myslalem...
  2. Cytat

    Witam icon_smile.gif

    Ktoś mi moze powiedziec co to za roślinka???

    [attachment=2603:P6010017.JPG]
    Bardzo ładnie kwitła icon_smile.gif Tu na zdjęciu juz prawie przekwitnieta- widac strączki.


    A takich dzwoneczków mam na działce mnóstwo icon_smile.gif

    [attachment=2602:lll__16_.JPG]



    Druga roślinka to dzwonek rozpierzchły - roślina dwuletnia, występujący na polanach oraz w lasach i na ich obrzeżach.
  3. Cytat

    Czy znacie jakieś sposoby na mrówki faraonki?
    Pozdrawiam!



    Ważna jest czystość: żadne jedzenie nie powinno w domu pozostawać na wierzchu. Wszystkie szpary, w futrynach, posadzce, oknach, przy drzwiach balkonowych itp, trzeba pozalepiac. Można kupić na te mrówki specjalne preparaty.
  4. Dziś za to jest tak słonecznie, że chyba wybiore się do ogrodu...
    Być może uda mi się jeszcze poprzesadzać i podzielić niektóre byliny, które zakończyły już kwitnienie...
  5. Cytat

    icon_smile.gif

    Urlop zleciał... Pogody nie było, więc prace leśne zbytnio się nie posunęły icon_sad.gif


    Tawuły ślicznie zakwitły icon_smile.gif




    a co do pogody, to nie tylko tobie pokrzyzowala plany
    jak teraz sie wypada, to lato bedzie upalne... a to też nie dobrze icon_sad.gif
  6. Cytat

    Hej,

    A co zrobić z leśnymi, dużymi mrówkami? Mam dosyć duże mrowisko na działce przy lesie. Trzy razy było rozgrabiane, ale wracają. Wprawdzie dopiero zaczynam budowę, ale później mogę mieć z nimi problem, bo te mrówki gryzą.



    Mrówki leśne na pewno są pod ochroną icon_wink.gif ,a raczej ich mrowiska. Niektóre zwierzęta nacierają się mrówkami lub tarzają w mrowisku, żeby na ich ciele pozostał kwas mrówkowy odstraszający pasożyty!!!
  7. Cytat

    A czy ktoś wie, jak się robi sadzonki z młodych przyrostów ozdobnych krzewów? Wiem, że to sie obi w czerwcu, ale nie bardzo wiem jak - jaka ziemia, jak ciąć sadzonki...



    Trzeba uciąć tegoroczne przyrosty pędów. Długość tych sadzonek powinna obejmować 3-4 węzły pędu krzewu (węzły to mijsca, gdzie wyrastają liście na gałązce). Następnie końce sadzonek zanurza się je w ukorzeniaczu i sadzi do skrzyneczek (do podłoża torfowego - wilgotnego i przepuszczalnego - torf z piaskiem). Ukorzenianie trwa 4-5 tygodni.
  8. Zgadza sie ze mrowki zyja z mszycami w symbiozie, bo zjadają ich spadz, ale i zjadają same mszyce w przypadku ich nadmiaru.

    Odbieranie spadzi przez mrówki jest też korzystne dla roślin, bo gromadzenie się spadzi na liściach utrudnia fotosyntezę, oddychanie roślin i sprzyja rozwojowi pleśni.
  9. Mrówki mogą utrudniać dostęp owadów-szkodników do roślin. Oprócz tego mrówki zjadają mszyce (są dla nich łatwo dostępnym pokarmem).

    Trzeba jednak przyznać, że zapewniają za to mszycom pewną ochronę przed pasożytami, biedronkami, deszczem i wiatrem (budują im bowiem osłony ze szczątków roślin lub ziemi).
  10. Pamiętajcie jednak, że mrówki są też bardzo pożyteczne w ogrodzie, bo niszczą przecież pasożytnicze owady żerujące na roślinach ogrodowych.

    Z drugiej strony zgadzam się, że kolonie mrówek mogą być powodować szkody w roślinach.
  11. Cytat

    A co z drzewami i krzewami w maju. Trzeba coś przycinać?
    icon_smile.gif



    Niektóre krzewy przycina się właśnie w maju. Są to te gatunki, które wiosną kwitły na zeszłorocznych pędach (pigwowce, wierzby, niektóre tawuły, forsycje).

    Oprócz tego krzewy owocowe, a także drzewa owocowe, trzeba opryskać środkami grzybobójczymi i owadobójczymi.

    Środki grzybobójcze - oprysk co 7-10 dni, przez cały maj.
    Środki owadobójcze - oprysk nbależy wykonać kilka razy w ciągu miesiąca.

    Pozdr!
  12. Cytat

    Myślałem raczej o troche większym grillu, a nie przenośnym, który można zabrać na wyjazd...

    Najlepszy byłby taki, kóry może stać w ogrodzie przez cały rok.

    icon_wink.gif




    Jeśli chodzi Ci o metalowy grill, to są dostępne duże urządzenia, z półkami - do przestronnych ogrodów. Można je wystawić do ogrodu na cały sezon.

    Może warto zaiwestować w grill żeliwny? - trwały, ciężki (może być na kółkach), ale drogi.
  13. Jeśli masz mały ogród odpowiedni będzie mały, przenośny grill metalowy, dostępny w marketach (można go nawet zabierać na wakacyjne wyjazdy). Zajmuje niewielką przestrzeń i łatwo go przetransportować.

    Jeśli masz duży ogród możesz kupić duży, stacjonarny, betonowy grill, przypominający kominek. Może być z uszlachetnionego betonu, będzie wtedy ciekawie wyglądał.

    Grill gazowy lub elektryczny warto kupić, jeśli nie lubimy rozpalania grilla. Urządzenia te są łatwe w obsłudze i nie dymią - JEST TO DUŻĄ ZALETĄ, BO MOŻNA SWOBODNIE KORZYSTAĆ Z NICH NA BALKONIE icon_smile.gif
  14. Dobry pomysł!!! Na takiej mocnej konstrukcji to pewnie nawet kokornak będzie mógł się spokojnie oprzeć (a przecież rozmiary tego pnącza są naprawdę imponujące - przyrasta 1-2m na rok!!!).

    Biorąc pod uwagę to, że liście kokornaku układają się dachówkowato - może będą chronić przed deszczem, gdy roślina obrośnie górę konstrukcji? icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
    Co Wy na to? .........
  15. Coś tu poplątałeś icon_smile.gif

    Jeśli chodzi o azalie to mamy:
    - wielkokwiatowe (zrzucające na zimę liście)
    - japońskie (zimozielone)

    A jeśli chodzi o różaneczniki - wyróżnia się ich 4 grupy (wszystkie są zimozielone):
    - wielkokwiatowe
    - drobnokwiatowe
    - zimozielone mieszańce różanczenika
    - różaneczniki jakuszimańskiego
  16. Na dużej działce kosiarka-traktorek jest niezastąpiona! Koszenie to przyjemność.

    Chciałbym podzielić się jednak ważnym spostrzeżeniem. Przy wyborze takiej kosiarki trzeba przemyśleć, gdzie ma mieć zamontowany agregat koszący - pośrodku, czyli pomiędzy przednią, a tylną osią, czy może z przodu...

    W przypadku dużych trawników, bez "przeszkód" w terenie, nie ma to znaczenia, ale jeśli na trawniku rosną rośliny, jakieś krzewy czy drzewka, agregat powinien znajdować się z przodu kosiarki - bo daje to większe możliwości manewrowania agregatem i łatwiej wykosić trawę przy wszelkich obiektach.
×
×
  • Utwórz nowe...