Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

juter_alex

Uczestnik
 • Posty

  30
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O juter_alex

 • Ranga
  Początkujący
 1. fajny gadżet... tez o takim myslalem...
 2. juter_alex

  PARK

  No ładnie... Nie ma to jak las w zasięgu ręki...
 3. juter_alex

  PARK

  Druga roślinka to dzwonek rozpierzchły - roślina dwuletnia, występujący na polanach oraz w lasach i na ich obrzeżach.
 4. juter_alex

  Mrówki maszerują...

  He he, a to dobre ...albo pójdzie na około...
 5. juter_alex

  Mrówki maszerują...

  Powiem wam ciekawostkę, jeśli w domu są mrówki faraona, to nogi od stołu, przy którym się je, czy krzesełek trzeba posmarować wazeliną, wtedy mrówki nie będą wchodzić na meble, albo przynajmniej trochę je to ograniczy
 6. juter_alex

  Mrówki maszerują...

  Ważna jest czystość: żadne jedzenie nie powinno w domu pozostawać na wierzchu. Wszystkie szpary, w futrynach, posadzce, oknach, przy drzwiach balkonowych itp, trzeba pozalepiac. Można kupić na te mrówki specjalne preparaty.
 7. juter_alex

  Mrówki maszerują...

  Ciekawe jest to, że mrówki leśne są wrogami dla zwykłych mrówek!!!! Niektórzy praktykują więc odstraszanie ich leśnymi mrówkami (a raczej ich zapachem - wystarczy kilka osobników ).
 8. juter_alex

  PARK

  Dziś za to jest tak słonecznie, że chyba wybiore się do ogrodu... Być może uda mi się jeszcze poprzesadzać i podzielić niektóre byliny, które zakończyły już kwitnienie...
 9. juter_alex

  PARK

  a co do pogody, to nie tylko tobie pokrzyzowala plany jak teraz sie wypada, to lato bedzie upalne... a to też nie dobrze
 10. juter_alex

  PARK

  grunt ze sie wszystko przyjmuje Tawuły są świetne, i odporne!!! Ładne, żółte liście ma odmiana 'Goldmound'.
 11. juter_alex

  Mrówki maszerują...

  Mrówki leśne na pewno są pod ochroną ,a raczej ich mrowiska. Niektóre zwierzęta nacierają się mrówkami lub tarzają w mrowisku, żeby na ich ciele pozostał kwas mrówkowy odstraszający pasożyty!!!
 12. juter_alex

  Co aktualnie robimy w ogrodzie?

  Trzeba uciąć tegoroczne przyrosty pędów. Długość tych sadzonek powinna obejmować 3-4 węzły pędu krzewu (węzły to mijsca, gdzie wyrastają liście na gałązce). Następnie końce sadzonek zanurza się je w ukorzeniaczu i sadzi do skrzyneczek (do podłoża torfowego - wilgotnego i przepuszczalnego - torf z piaskiem). Ukorzenianie trwa 4-5 tygodni.
 13. juter_alex

  Mrówki maszerują...

  Ale zgadza się też to, że biedronki tez są naszymi sprzymierzeńcami w ochronie roślin.
 14. juter_alex

  Mrówki maszerują...

  Zgadza sie ze mrowki zyja z mszycami w symbiozie, bo zjadają ich spadz, ale i zjadają same mszyce w przypadku ich nadmiaru. Odbieranie spadzi przez mrówki jest też korzystne dla roślin, bo gromadzenie się spadzi na liściach utrudnia fotosyntezę, oddychanie roślin i sprzyja rozwojowi pleśni.
 15. juter_alex

  Mrówki maszerują...

  Mrówki mogą utrudniać dostęp owadów-szkodników do roślin. Oprócz tego mrówki zjadają mszyce (są dla nich łatwo dostępnym pokarmem). Trzeba jednak przyznać, że zapewniają za to mszycom pewną ochronę przed pasożytami, biedronkami, deszczem i wiatrem (budują im bowiem osłony ze szczątków roślin lub ziemi).
×