Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

kierol

Uczestnik
 • Posty

  12
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez kierol

 1. Niestety bez pompy ani rusz.... Tylko co lepsze - niech woda stoi, czy stale ją wypompowaywać.....
 2. Mam możliwość wypompowania. Niestety problem jest głębszy.... Do tej studni miałem podłączoną również wodę deszczową z dachu domu. Po ostatnich ulewach woda gwałtownie się podnosiła. W tym samym czasie zauważyłem, że podłoga w dwóch pokojach obniżyła się o około 2cm. Pytanie co to spowodowało? Kiepski styropian czy woda z dachu, która nienaturalnie podniosła poziom wody w gruncie bo na pewno cofała się do drenarzui spowodowała dodatkowe zagęszczenie piachu w fundamentach? W tej chwili deszczówkę skierowałem w inne miejsce poza studnią... Tylko co z ta wodą z drenażu...
 3. Witajcie. Mam przy ławie fundamentowej zrobiony drenaż opaskowy. Jest on zebrany do studni. W tej chwili poziom w niej jest tak wysoki, że rury od drenażu są jakieś 30cm pod lustrem wody. Moje pytanie: czy taką wodę powinienem wypompowywać, czy nie? Po wypompowaniu woda po około godzinie wraca do pierwotnego poziomu. Słyszałem opinię, że poziom wody w studni odpowiada prawdopodobnie poziomowi wody gruntowej i jej ciągłe wypompowywanie może doprowadzić do powiększania kanałów wodnych i podmywania gruntu.
 4. Ja również mam ławy z betonu B20. Nawet gdyby projekt dopuszczał słabszy beton to i tak lał bym B20. Ława to podstawa domu i tu nie ma miejsca na oszczędności. U mnie w wykopie była woda więc najpierw musiałem wylać warstwę chudziaka a na to dopiero właściwa ława B20.
 5. Bardzo ciekawy wątek - ja też właśnie kryje dach blacha i szukam kogoś kto wykona taką instalację. Na mojej wsi też znaleźć piorunochron to cud a kiedyś wszystkie budynki je miały.
 6. Witajcie! Przymierzam się do kupna kotła na ekogroszek LUMO VULCANOS 25kW. Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami z tym kotłem.
 7. Witajcie! Czy ktoś z Was ma na dachu blachodachówkę BORGA ELEGANT? Bardzo proszę o opinie. Cena i obsługa klienta zachęcają ale nie ma to jak informacje od użytkowników
 8. Witajcie! Proszę o pomoc w kwestii utwardzenia drogi. Droga dojazdowa do działki ma jakieś 100m. Wzdłuż niej prowadzone są już 3 budowy i za chwilę ruszą kolejne. Droga po wkopaniu w nią wody na jesieni zeszłego roku zapadła sie i przypomina bagno. Nie ma mowy o dostarczeniu do działki betonu czy materiałów budowlanych. Gmina utwardzi drogę ale po zakończeniu wszystkich budów!!!! Pozostaje mi chyba zwołanie sąsiadów i działanie na własny koszt. Czym najlepiej wysypać drogę (gliniaste podłoże). Mieszkam w okolicach Płocka. Może macie jakieś doświadczenia i kontakty w tej k
 9. No właśnie - jak to jest z tym "zmuszeniem gminy do naprawy drogi". U mnie droga i działki są na terenie pól uprawnych. Jesienią jeszcze rosły tam ziemniaki. Dodatkowo gmina położyła wodę w drodze i teraz droga jest zarwana i przypomina bagno. Nie ma mowy o wjechaniu z materiałami czy betonem. Co robić - utwardzać na własny koszt? Czy mozna jakoś wymóc na gminie reperację drogi? Na razie stanowisko gminy jest takie, że drogę utwardzą ale dopiero po zakończeniu budów na ulicy!!!
 10. A gdzie szukać takich informacji? W projekcie? Jeszcze nie kupiłem projekty choc mam już swój typ.
 11. Witajcie! Chciałbym żebyśmy w tym temacie dzielili się doświadczeniami, problemami i spstrzeżeniami na temat instalacji na gaz Szukam informacji na temat kosztów ogrzewania gazem płynnym. Proszę bardzo o informacje jaki gaz i kocioł (propan czy propan-butan) i jakie koszty ponosicie przy konkretnych wielkościach domów. Ja chciałbym ogrzewać dom wielkości 120m i biore pod uwage instalację na gaz płynny, najlepiej ze zbiornikiem podziemnym (ziemnego nie ma w pobliżu). Jestem z Płocka.
 12. Witam wszystkich z Płocka. Zaczynam budowę na wiosnę i za bardzo prosty projekt domu bez piwnicy, z poddaszem (120m) wykonawcy wołają 15-20 tyś. Chodzi oczywiście o stan surowy otwarty z koźliną.
×
×
 • Utwórz nowe...