Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

JacekZbyszek

Uczestnik
 • Posty

  14
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez JacekZbyszek

 1. Zapytam i dla podglądu podam link do tego tematu.
 2. Tak masz rację. Ja bardziej dmucham na zimnie. Atutem jest to że mogę odciągnąć dom od tego płotu na w miarę odległy dystans. Teraz rozglądam się za żywopłotem który ukorzeni mi tą strefę.
 3. Słyszałem o różnych chybionych i niepotrzebnych inwestycjach, przez za szybką decyzję. Dzięki.
 4. Już wiem co mam zrobić. Mam nadzieje prawidłowo. Dzięki.
 5. Data postawienia mojego płotu i domu może znacznie wyprzedzać poczynania sąsiada. Już tam stoi woda. Drzewa które tam rosły wyciągały wodę teraz po ich wycięciu woda już stoi. Nawet nie wiem skąd ma być tam napełniania wodą. Po prostu obawiam się podmywania mojego gruntu. Ostoja jak pozytywnie pomyślisz to znajdziesz moje dobre intencje. Co do tej wody opadowej to ona już pewnie naturalnie spływa i spływała. Nie widzę różnicy między teraz a potem. Pisałem pare razy. Obawiam się tylko że coś zmienię i będę miał kałuże. Płot mój jest z siatki więc nic nie zmieni. Lki tylko mogą coś zł
 6. Tak na prawdę nie wiem o co chodzi z tym deszczem. Ma padać czy nie padać? Bo jak będzie padał murek pewnie zatrzyma na powierzchni wodę która będzie wolniej wsiąkać. Chyba że to niema znaczenia? Wystarczy tak napisać i zakończy moje niesłuszne obawy. Chyba ze ciągnięcie tego ma cos udowodnić. Z tego co sąsiad mówi to będzie skarpa 6 m od mojego płotu jako brzeg stawu. Jestem sceptykiem co do profesjonalnych rozwiązań sąsiada bo ta droga zawsze jest kosztowniejsza. Właśnie z tego powodu chcę zabezpieczyć się sam własnym sumptem od nieprzewidzianych skutków posiadania stawu za płotem
 7. Czasami słyszę o palach. To pewnie dotyczy skrajnych przypadków. Co do fundamentów to popytam sąsiadów którym się nic nie zapada. Mówiąc o wodzie to przecież pisałem, że z nieba a nie ode mnie z kranu. Po prostu nie wiem czy taki murek zaporowy nie zatrzyma na moim podwórku wody deszczowej. Pytałem tych co oferują usługi lub materiały. Ten co ma ziemie preferuje po prostu nasypać ile wlezie ziemi. Ten co ma kamienie to tony w atrakcyjnej cenie i bez ograniczenia. Pan z betoniarni Lki na całej długości preferuje lub najlepiej gruby betonowy mur. Co do skarpy to tam koło płotu ma nie być.
 8. Oj.... zajechaliśmy już pod Berlin. Przypomniało mi to że "zachodni świat" "zachodnie kraje" nie wiele dobrego przypisują takim "wschodnim krajom" jak Polska. Z tego powodu lansują zburzenie Berlińskiego muru jako wynik i początek przemian z komunizmu na kapitalizm. Świat przez tą propagandę kojarzy zmiany na wschodzie ze zburzeniem muru Berlińskiego jako następstwo "rewolucji" walczącego z komuną narodu Niemieckiego. Rzeczywistość polegała na tym że Rosjanie opuszczali ten kraj a mur po prostu przeszkadzał i nie wyglądał estetycznie. Musiałem jakoś płynnie przejść do tematu mo
 9. Dom będzie około 14 metrów od tego płotu. Z tego co wiem to będzie budowany na fundamentowej płycie. Przychylam się do wersji z murkiem zaporowym. Kosztowna rzecz gdyby był w całości a nie co 50 cm. Niechciał bym by mur wstrzymywał wodę na moim gruncie gdyby był "po całości". Z tego co wiem to cały ten region był stawem może z 70 lat temu i pod spodem mam grunt taki jak się spodziewamy w takich przypadkach. Domy w koło budowane są na "płycie".
 10. Z sąsiadem wolał bym nie zaczynać bo zacznie się czwarta wojna. Sąsiad deklarował że wysypie coś między płotem a wodą. Na razie muszę dosypać czegoś, by na działce stanął płot. Z waszych rad wyszły mi dwie opcje które mam w zasięgu. Pierwsza opcja to dosypanie kamieni około 10-20-30 cm koszt tony 40zł. Drugą opcją to włożenie L-ek jak w murze oporowym tylko że co drugi. W tym wypadku mam możność kupienia 1m-ch L-ek o szerokości 50 cm. W tym przypadku potrzebował bym na długości 25m tylko 25 sztuk. Koszt jednej L 104zł. To szkice tych opcji.
 11. Wiem że można pertraktować z sąsiadem. Zanim to zrobię i tak muszę dosypać troszkę ziemi na tej długości czyli 25 metrów.. Nie wiem co tam najlepiej umieścić?
 12. Przygotowuję działkę pod domek. Nie wiem jak zabezpieczyć część działki od strony mojego przyszłego sąsiada , który upatrzył u siebie zrobienie stawu. Ten teren powinien być zasypany od mojego płotu do stawu 6 m. Na razie niema tego zasypu. Chciał bym tak zrobić by niemieć żadnych niespodzianek ze strony tego przyszłego wodnego miejsca. Jak to zabezpieczyć?
 13. Kiedyś 70 lat temu w tym miejscu był staw. Część mojej działki jest na tym spadzie. By wyrównać ziemię do poziomu ulicy muszę kraniec około 1/3 działki zasypać na wysokości 1.2m do 1.5m Nie wiem jaką ziemią to zrobić by ustrzec się w późniejszym czasie "kontaktów" z sąsiadem. Jego staw pewnie będzie się mieścił w tych regułach 500m2. Zapewniał mnie że staw będzie 6m od mojej granicy.
 14. Mam działkę przy której z jednej strony sąsiad planuje zbudować oczko wodne, staw. Będzie to 6m od mojej granicy. W tym miejscu nie mam jeszcze płotu i mam spad tam muszę podsypać ziemi. Jak mogę zabezpieczyć się przed ewentualnym podtopieniem, tak by woda nie przedostała się pod ziemią w moją stronę? Nie liczę na fachowe wykonanie zabezpieczenia stawu ze strony sąsiada.
×
×
 • Utwórz nowe...