Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

JacekZbyszek

Uczestnik
 • Posty

  25
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralny

O JacekZbyszek

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Technicznie rzecz biorąc nie mogę takich słupów zrobić. Będą zwykłe słupy. W związku z tym że formy będą zrobione z desek. Jedna forma na 5 słupów. Nie bardzo wiem czym posmarować deski by łatwo słupy odchodziły?
 2. Za dawnych czasów wystarczyła półlitrówka za "L" i tory przebiegały by przez moją działkę
 3. Tak właśnie. Będzie drogo. Może płyta z wystającymi drutami i zalać je już po ustawieniu?
 4. To dobry pomysł. Nie bardzo pasują do słupów. Pewnie cena ich będzie duża. Chyba przystanę przy moim pomyśle. Jedynie co mogę zrobić to płytę samo-róbkę w kształcie litery "L". Zwykłą płytę to mi łatwo zrobić ale "L"-kę to już inna para kaloszy.
 5. - Szalunek będzie na 5 słupów z desek. 2,5cm x 10cm x 300cm. Wibrował będzie za pomocą wiertarki SDS przełączonej na młot; Mieszanka oczywiście według rekomendowanego przepisu. - Co do murków z drewnianymi przęsłami to wyglądają ekskluzywnie. - W związku z tym, że ziemia będzie napierać, pomyślałem sobie jeżeli płyty będą się tylko opierać na słupkach to wystarczy. Konstrukcja słupka bez rowka będzie mocniejsza.
 6. Płot służyć ma w części jako murek oporowy. Chętnie bym darmo wziął, ale jak mnie życie uczy koszt przewozu zabije dobroczynność. Pytanie moje brzmiało w jakich proporcjach wymieszać beton. Ile i jaki żwir ile piasku?
 7. Przymierzam się do zrobienia wlanymi siłami ogrodzeniowych słupów betonowych. Mam zamiar zrobić mocne słupy ze zbrojeniem, Z jednej strony działka na długości 30 m potrzebuje małej podsypki do wyrównania terenu na wysokości do 0,5m. W związku z tym na płyty będzie mały napór ziemi. Kupiłem cement konstrukcyjny 42,5 oraz drut zbrojeniowy fi8mm. Jakie proporcje mieszanki powinienem użyć by otrzymać mocny beton?
 8. Na razie to żona odciąga mnie od kabli i ciągnie mnie do teściowej Odroczę to do poniedziałku. Miłej niedzieli
 9. Ciężko będzie. Ponieważ link ten prowadzi do opisów a tu trzeba studiów. Przydał by się schemat w formie przystępnej. Z tego co tam zrozumiałem to żyrandol musi mieć uziemienie. Czyli potrzeba 4 żyłowego kabla którego tam niema.
 10. Witam. Mam problem z połączeniem żyrandola pięcioramiennego. Chciał bym by za pomocą kontaktu można było wybierać oświetlenie 5ciu żarówek lub 2ch żarówek. Jak mam połączyć w kontakcie kable, które wychodzą ze ściany?
 11. Zapytam i dla podglądu podam link do tego tematu.
 12. Tak masz rację. Ja bardziej dmucham na zimnie. Atutem jest to że mogę odciągnąć dom od tego płotu na w miarę odległy dystans. Teraz rozglądam się za żywopłotem który ukorzeni mi tą strefę.
 13. Słyszałem o różnych chybionych i niepotrzebnych inwestycjach, przez za szybką decyzję. Dzięki.
 14. Już wiem co mam zrobić. Mam nadzieje prawidłowo. Dzięki.
×
×
 • Utwórz nowe...