Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

rafalutek

Uczestnik
 • Posty

  11
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez rafalutek

 1. Przyjmijmy że wykonawcy będą mieli materiały w lepszej cenie niż każdy indywidualny odbiorca. Z tym że wykonawca dzięki temu że sam kupuje i nikt mu na ręce nie patrzy, wybuduje przy okazji sobie domek za materiały kupowane na inne domy.(znam kilka takich przypadków). Zresztą bez sensu są te nasze dyskusje bo każdy inwestor uważa że robi najlepiej, i nikt i nic nie będzie w stanie zmienić tego poglądu!
 2. No to życzę powodzenia wszystkim tym co nabijają kasę wykonawcom. Z moich doświadczeń wiem że Zarobi na tym tylko wykonawca, a inwestor będzie się cieszył że niby zaoszczędził a w rzeczywistości straci grubą gotówkę! Wystarczy policzyć i wykonać kilka telefonów. A piękne teksty wykonawców ile to się zaoszczędziło można wżucić między bajki!
 3. Jesteśmy z żoną na etapie wyboru ekip do wykonania naszego wymarzonego domu. Murarzy już mamy teraz musimy znaleźć wykonawców dachu. Niestety nie mamy dużego rozeznania w cenach wykonania. Interesowało by nas ile kosztuje wykonanie więźby do dosyć skomplikowanego dachu, powierzchnia 240m2 trzy lukarny. Oraz ile biorą wykonawcy za ułożenie 1m2: blachodachówki, gontu bitumicznego, czy też dachówki cementowej. Oczywiście interesują nas ceny za samą robociznę bez materiałów. Będziemy wdzięczni za każdą poradę która pozwoli mi narozmowy z ewentualnymi wykonawcami. Jesteśmy z woj. lubelskiego, a
 4. Niewiele wiem o tym klubie bo dopiero przed wczoraj wysłałem. Myślę że wiele nie tracę, a wiele zyskuję. Bardzo lubię czytać gazetę "budujemy dom", moim zdanie jest ona bardziej zrozumiała niż inne gazety tego typu np: "Murator". A otrzymywanie numeru za darmo i to do domu będzie wielkim udogodnieniem. Polecam wszystkim czytającym "Budujemy dom"!!!
 5. Dlaczego w prezentacji projektów domów jednorodzinnych nie ma projektów z pracowni Horyzont? Mimo iż w waszej gazecie znajdują się ich projekty.
 6. Myślę że nie trzeba dużego wysiłku żeby stwierdzić że: - z gruszki jest(drożej, szybciej, beton jest lepszy) - z betoniarek(taniej, bardziej pracochłonny, beton nieco gorsze parametry) Każdy z nas musi wybrać to co będzie dla niego najlepsze ja wybrałem z betoniarek!
 7. Chyba troszeczkę przesadzacie z tym współczynnikiem U<0,1; myślę i nie tylko ja że nie powinien przekraczać 0,2 i w zupełności wystarczy. Kalkulatorów do obliczania współczynnika U jest bardzo wiele wystarczy tylko dobrze poszukać!
 8. Dziwią mnie opowieści o nieuczciwych sprzedawcach. Przecież nigdy nie kupujesz kota w worku, przed kupnem sprawdza się projekt, materiały z jakich miał być budowany dom a z jakich budowano. Zakup domu to nie to samo co samochód i nie trwa to godzinę czy dwie, tylko kilka miesięcy! A przez ten czas można się o budynku dowiedzieć prawie wszystkiego. Ja postanowiłem że razem z żoną będziemy budowali ale tylko z tego powodu że nie jesteśmy zbytnio zamożni i nie stać nas na zakup gotowego. Budowa domu przysparza mi wielu siwych włosów, nieprzespanych nocy, kłutni z żoną i nie tylko, a zaczynam bu
 9. Mieszkam w Łukowie, na wiosnę ruszam z budową "WIERY" Horyzont. Wszystkie formalności mam pozałatwiane. Służę pomocą rafalsujka@o2.pl
 10. Zastanawia mnie dlaczego we wszystkich czasopismach, książkach, publikacjach podają wyższość stropów terriva nad ackermana? Może ktoś mi odpowie na to pytanie? Ciekawe czy to tylko dlatego negujecie stropy terriva bo wykonuja je tzw "fachowcy" czy po prostu zrobiliście ackermana, i uważacie że co ja zrobiłem to jest najlepsze?
 11. W trakcie adaptacji projektu gotowego zmieniłem pokrycie dachowe z ceramiki na blachodachówkę. W tej chwili zastanawiam się czy nie zrobić pokrycia z dachówki camentowej. Czy muszę ponownie zgłaszać się do projektantów i nanosić zmiany na projekt?(przekroje krokwi nie były zmieniane)
×
×
 • Utwórz nowe...