Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

PREZES

Uczestnik
 • Posty

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez PREZES

 1. Bo Polak ma jeżdzić starym, sprowadzonym z zachodu rzęchem, którego nie żal i nie strach garażować w pokrzywach.
 2. Mam do przedłużenia fragmenty instalacji w miejscach, gdzie nie ma puszek. Muszę poprzenosić niektóre gniazda. Niestety prucie ścian na całej długości przebiegu przewodów nie wchodzi w grę. Moje pytanie jest następujące: jak najlepiej połączyć kable w miejscu starych gniazdek, tak, żeby póżniej nie było jakichś problemów, np żeby przewody w miejscu połączenia się nie grzały ? Z góry dziękuję za jakieś podpowiedzi.
 3. Kupiliśmy domek w którym 3/4 poddasza stanowią pomieszczenia, a 1/4 to antresola z widokiem na salon. Problem w tym, że wejście na stryszek znajduje się w górnej łazience, na dodatek jest bardzo małe. Zastanawiamy się, czy lokalizacja tego wejścia jest właściwa, czy nie będzie wpływać na wychładzanie łazienki i czy nie będzie zawilgacać stryszku. Następny dylemat, to czy można bezkarnie powiększyć otwór i zamontować normalny wyłaz ze spuszczanymi schodkami. A może byłoby lepiej zrobić wejście z antresoli, a dziurę w łazience zabetonować? Co o tym myślicie? Poradżcie proszę.
 4. Dzięki serdeczne za pomoc. GR
 5. Chciałbym wiedzieć, czy do bezpiecznika nadprądowego typu s mogę wpiąć przewód zasilający z dowolnej strony, czy tylko z jednej konkretnej, bo inaczej bezpiecznik nie zadziała w razie zwarcia? A druga sprawa, to jak podłączyć różnicówkę. Najlepiej jakby mi to ktoś rozrysował. Byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.GR
 6. Wszystko pięknie, tylko, że to fikcja. Nikt nie chce tego sku......stwa odbierać, a jeśli mam przez lata całe składować to na podwórku, to niech już lepiej leży na dachu. Ryzyko mniejsze i koszt zerowy.
 7. W latach 70-tych mój ojciec nabył prawo własności nieruchomości gruntowej po swoich rodzicach. W momencie zaistnienia tego faktu był już ponad dwadzieścia lat żonaty. Obecnie mama od wielu lat nie żyje, a my postanowiliśmy zrobić porządek w sprawach majątkowo-spadkowych. Oprócz wspomnianej działki rodzice mieli jeszcze dom jednorodzinny, stanowiący ich dorobek wspólny. Cały majątek po mamie przejmie najprawdopodobniej siostra, a my (pozostała dwójka dzieci) będziemy przez nią spłaceni. Część należąca do taty pozostanie w jego władaniu. W związku z tym nasuwa się pytanie: czy mama była współwła
 8. Szanowni forumowicze. Córka z zięciem otrzymali od teściów dom jednorodzinny, budowany w latach 60-tych. Chcieliby go ocieplić styropianem i położyć tynk cienkowarstwowy. Problem w tym, że część pomieszczeń jest już ocieplona od wewnątrz styropianem i płytami g-k. W związku z powyższym nasuwają mi się wątpliwości, czy ściany pomiędzy dwoma ociepleniami nie będą niszczały (wilgoć, grzyb, brak powietrza). Zatem, jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat, to bardzo proszę o sugestie na forum, bądż na adres e-mail: gjr58@o2.pl. Z góry dziękuję za każdą radę.
 9. PREZES

  Rekuperator

  Wydaje mi się, że jak instalować porządny rekuperator, to tylko z GWC. Tylko wtedy można oczekiwać konkretnych osiągów w odzysku ciepła.
 10. PREZES

  Rekuperator

  Wydaje mi się, że jak instalować porządny rekuperator, to tylko z GWC. Tylko wtedy można oczekiwać konkretnych osiągów w odzysku ciepła.
×
×
 • Utwórz nowe...