Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Witam

Uczestnik
 • Posty

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Witam

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Ja polecam takie rośliny jak : Cis,grab,buk,leszczyna,dzika róża ,bukszpan,dereń,jaśmin,lilak itp. Żywopłot,który nie wymaga częstego cięcia rośnie powoli,trzeba mieć to na uwadze podczas wyboru roślin. Druga sprawa to korzyści nie tylko dla nas ale dla ptaków i owadów - szkoda,że ten argument jest mało ważny.
 2. Oczywiście,że nie każdy pies nadaje się do stałego przebywania na dworze ( u nas na polu :)) Twoje psy podchodzą pod "kanapowców" i nie miały potrzeby przygotowywania się do zimy tak jak psy, które cały rok przebywają na dworze/polu.
 3. Zobacz jak wygląda podszerstek i tkanka tłuszczowa u psa,który cały rok przebywa poza domem,a jak wygląda to u typowego kanapowca. Nie sądzę aby w takim futrze czuł się komfortowo przez 8 godzin, wchodząc z -15 do +20. Jeżeli pies jest zdrowy,dostaje wartościową karmę, ma wygodną i ocieploną budę ( z wyściółką ze słomy) to jest naprawdę dobrze
 4. Sposób ocieplenia wymusza strona wizualna domu.Dom ma wyglądać na niezmieniony z wyjątkiem dachu,okien oraz fundamentu.Wentylacja przy ociepleniach jest znana i u nas np: pełne deskowanie dachu przy poddaszach użytkowych.
 5. Błędem jest klejenie styropianu bezpośrednio do poszycia zewnętrznego. Przyklejenie płyty styropianu bezpośrednio do poszycia zewnętrznego powoduje, że para wodna z wnętrza budynku, która może przenikać do płyt poszycia, nie ma ujścia na zewnątrz, gdyż klej i warstwa styropianu mają bardzo słabą paroprzepuszczalność. Największe jednak zagrożenie dla płyt poszycia stanowią styki styropianu ze stolarką okienną i drzwiową oraz przejścia instalacji przez warstwę tynku i styropianu. Tymi miejscami, nie dającymi się w praktyce uszczelnić, woda przedostaje się pod warstwę styropianu pokrytego tynkiem cienkowarstwowym, skąd nie ma możliwości odparować. Gromadząca się pod styropianem wilgoć niszczy poszycie zewnętrzne ścian. Mocowanie styropianu na klej - stosowane powszechnie w domach murowanych - nie nadaje się do szkieletowych domów drewnianych. Zalety tynku cienkowarstwowego - trwałość i odporność na działanie wody - stanowią w tym wypadku dodatkowe zagrożenie, gdyż jeszcze bardziej utrudniają wysychanie zawilgoceń spod styropianu. Linka do reszty info. nie podaje z wiadomych powodów. Kto ciekaw ten i tak znajdzie.
 6. Czyli nie powinien dawać tej membrany ? jeśli tak to dlaczego ?Pytam,bo w domach szkieletowych też występują ściany boczne lukarny i montowało się membranę .
 7. Między osb a styropianem powinna być membrana - tak montuje się w USA,przy szkieletach.
 8. Piękne psisko Wyściel mu budę słomą ( nie sianem,kocami itd.) i zima mu nie zaszkodzi.
 9. Wyremontować,wprowadzić się i mieszkać. Dom całoroczny.
 10. Witam Wszystkich. Chciałbym w tym miejscu zapytać o kilka spraw związanych z remontem starego domu. Fundament,dach jest w dobrym stanie,więc przechodzę do konkretów. Dom ma powierzchnie około 70 m2.Na wstępie odsłoniłem wszystkie ściany - widać ślady "urzędowania" spuszczela, mszenie (nie wiem czy to prawidłowa nazwa) zarzucone gliną - glina odpada. Ściany planuje wyczyścić mechanicznie za pomocą szczotek drucianych trzpieniowych, zaaplikować chemie na robactwo,mszenie zakryć czymś twardszym niż glina (czym?) a na koniec wymalować wszystko wapnem i przybić na to siatkę tynkarską ocynkowaną - siatka ma zabezpieczyć wnętrze przed gryzoniami, Po tym wszystkim chciałbym ocieplić dom od wewnątrz i obłożyć ściany deską.Taki jest wstępny plan, piaskowanie,sodowanie itp. nie wchodzi w gre,bo budżet remontowy jest jednak ograniczony.Może ktoś doświadczony podzieli się swoimi spostrzeżeniami ,wtrąci cenne uwagi? Pozdrawiam. Zdjęcie przedstawia stan obecny.Listwy pionowe będą zdemontowane.
×
×
 • Utwórz nowe...