Skocz do zawartości

zbiryp

Uczestnik
  • Posty

    25
  • Dołączył

  • Ostatnio

zbiryp's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. He he he Tylko powiedz mi czy ja jestem ten w czapeczce czy w garniturze ;)
  2. Dzięki Wam wiem, że już problemu nie ma, bo nigdy nie istniał. Myślałem, że warunki nagrzanej kotłowni i temperatury mocno ujemnej w zimie będą dla drzwi jakieś bardzo surowe, a tu okazuje się że każde drzwi dadzą radę (może poza chińskimi). Po prostu jak piszesz teraz kryterium to estetyka i budżet jaki zaplanowałem. Pojeżdżę po sklepach i poszukam w necie i coś się wykombinuje. Dzięki raz jeszcze za pomoc w temacie. Oczywiście jakieś sposoby na rozpoznanie drzwi chińskich, oprócz tego co pisaliście, mile widziane
  3. Może dla Ciebie to temat zas...ych drzwi do kotłowni a ja mam mimo wszystko wątpliwości co wybrać i dlaczego. Skoro znasz się na temacie, jak sądzę po tonie Twojej wypowiedzi to nie szydź z innych, którzy takiej wiedzy nie mają. Osobiście robię w elektronice i z chęcią pomagam innym, bo niby sprzęt jest bardzo podobny a nie zawsze ten sam TV będzie dla każdego doby. Na forum był wątek o DLNA, które ustawiam w niecałe 5 minut spinając z resztą urządzeń w domu. Dla mnie ten temat to bicie piany o zas...ne DLNA. Czy mam robić z siebie dobrego samarytanina niosącego pomoc potrzebującym wiedzy na temat TV lub szydzę z ich niewiedzy? Nie - po prostu robię swoje.
  4. Nie rozumiem. Pytam tylko o to czy jest sens lać jeszcze raz chemie tak w razie czego aby później nie wracać do tematu po roku czasu. Grzyb był widoczny w jednym miejscu. Co działo się w tynkach i pod nimi nie wiem ale i tak były do wywalenia więc mnie to tak średnio interesowało. Chemia prowizorycznie poszła na całe ściany, bo budynek jest znacznie starszy ode mnie i nie wiem co mogło się zalęgnąć w nim przez te wszystkie czasy. Co do tynków kwarcowych powiem tyle co widziałem. U mnie w bloku zalęgły się grzyby rok później jak położyłem gipsy. Pogadałem z sąsiadami i w rozmowie wyszło, że każdy załapał grzyba w domu po gipsowaniu. Tylko jeden sąsiad mówi, że nie ma grzyba i nie wie o co mi chodzi. Zaprosił mnie i pokazał co i jak. Okazało się, że robił tynki kwarcowe i problem nie wystąpił u niego po pierwszym jak i drugim roku itd. Wentylacja w blokach jest robiona na słowo honoru, a sprawdzanie przewodów kominowych odbywało się u nas zazwyczaj przez złożenie podpisu na kartce pana kominiarza. Jak poprosiłem go aby jednak sprawdził przed podpisem to uśmiał się jak koń i powiedział, że sprawdzić to sobie mogę zapalniczką, bo on ma ten sam sprzęt. Ręce opadają.
  5. Zgadzam się odnośnie kucia tynków. Ja po zakupie mojego domku miałem w jednym miejscu małego grzyba. O dziwo przy kominie od kuchenki węglowej po przednim właścicielu. Tynki i tak były do skucia, bo był syf kiła i mogiła na ścianach. Okna drewniane z wentylacją taką, że mogłem palec na zewnątrz wystawić i mimo wszystko grzyb się pojawił w najbardziej przewiewnym miejscu. Po wejściu do domu było czuć charakterystyczny zapaszek grzyba. Po skuciu tynków i zwaleniu stropu poszła nadbudowa. Przed zabraniem się do antresoli powstało zadaszenie lekkie z membraną. Później cały budynek został wysprzątany ile się tylko dało (podłogi również poszły do kontenera). Całość zlana chemią i to 2 razy dla pewności. Zapach zniknął i mam nadzieję, że problem się nie pojawi za szybko. Wentylacja poprawiona, nowe okna PCV itd. Zastanawiam się czy zlać chemią jeszcze raz na gotowe tynki z piaskiem kwarcowym (lepiej oddycha od gipsu) przed położeniem farby.
  6. Nie przejmowałbym się, że ktoś idzie szybciej z budową, bo ma np. zasobniejszy portfel. Rób z głową i na własne możliwości finansowe, bo skończenie domu miesiąc czy dwa wcześniej w niczym nikogo nie urządza a za to masz zrobione dobrze i w ramach swoich finansów. Zima w tym roku się nie popisała co również cieszy i mnie, bo wcześniej mogłem zacząć prace bez obawy o mrozy. Teraz schnę z tynkami i powoli planuję co dalej zrobić i skąd wyskubać jeszcze kilka złotych, bo ich na budowie nigdy za mało
  7. Przepraszam za głupie pytanie, bo nigdy w domu nie mieszkałem więc temat pieca jest mi dość obcy. Czy można ustalać temperatury (moc) dla każdej pętli z osobna? Pytam ze względu na to, że tak sobie grzebałem po forach i okazuje się, że sporo osób ma problem z wodą na drzwiach, bo ogrzewanie było w wiatrołapie za słabe. Drzwi wejściowe jak wiecie z innego tematu widzą mi się takie: http://wiked.pl/drzwi/drzwi-stalowe/wzory-...szklenia-kolory model 12. Metal na drzwiach raczej nie zardzewieje, bo drzwi z tego co widziałem są chyba dobre? Chyba, bo nie znam się na temacie jak Wy więc kupuję drogą eliminacji. Najpierw odpadają te zbyt drogie, później porównuję na oko jakość wykonania, itd. Może sposób prostacki ale sprawdza się póki co przy budowie . Także pytanie o regulację ciepła na poszczególnych pętlach. W razie czego dobrze byłoby abym miał możliwość podkręcenia podłogówki i dogrzanie wiatrołapu.
  8. Nie oczekuję w cenie 200zł nieuszkodzonych drzwi, które inni sprzedają za 1500zł lub więcej. Na zdjęciach nie widać żadnych uszkodzeń na tych z szybką, które mi się podobają. Osobiście nie pojadę, bo daleko i średnio opłacalny interes mi z tego wyjdzie. Pytanie jak rozróżnić chińskie drzwi od polskich? Na co zwracać uwagę?
  9. A można będzie podłączyć na jednej pętli salon z kuchnią a na drugiej łazienkę (WC) i wiatrołap? Całość oczywiście nie ma żadnych ścian działowych. Sam mur nośny (obrys domu) i do tego osobno WC i wiatrołap jako dobudówka. Oraz pytanie, czy na antresoli nie zmarznę gdy będzie sama podłoga grzana jakieś 2,5m poniżej poziomu podłogi na antresoli?
  10. Dzięki na namiary. W poniedziałek przedzwonię i dowiem się co i jak. Jak się domyślam, to cena 200zł jest za jakiegoś porychowanego strudla ;). Pogadam i zobaczymy - powinno pewnie się coś znaleźć, skoro ma tyle drzwi na magazynie.
  11. Animus - ograniczam wydatki ale pewnych rzeczy nie przeskoczysz i sam dobrze o tym wiesz. Drzwi mogę zamontować sam, bo nie jest to jakoś ultra skomplikowane zadanie jak ktoś robił to już wcześniej. Pieca sam nie zrobię tylko kupię gotowy zestaw z allegro lub innego miejsca w internecie, bo to co sprzedają u mnie to ceny +15% od tego samego co jest w internecie. Przy piecu za 8500zł jak urwę 15% to będę miał niecałe 1300zł na drzwi do kotłowni + to co miałem zaplanowane w moich wydatkach na takie coś. Łącznie wychodzi jakieś 1800zł na ten cel więc chcę kupić coś co będzie działało z 10lat i cieszyło moje oko jednocześnie. Temat instalacji do ogrzewania podłogowego to jedno a temat drzwi do kotłowni to drugie. Skrzętnie siedziałem nad budżetem ponad tydzień i zapisywałem wszystko co przyszło mi do głowy i tego staram się trzymać. Może jestem dziwnym człowiekiem ale nie kupiłbym samochodu tylko dlatego że jeździ (a drzwi tylko dlatego że się otwierają i zamykają). Pomimo praktycznej strony drzwi muszą ale to absolutnie muszą dobrze pasować do całości domu.
  12. Kotłownia 2x2,5m = 5m (kw) salon+kuchnia 4x8m = 32m (kw) Wiatrołap 2x3m = 6m (kw) WC 2x3m = 6m (kw) Łącznie bez kotłowni będzie 44m kwadratowe. Nad częścią kuchenną będzie antresola o rozmiarach 3x4m (+1m na szerokość schodów co daje antresolę na połowę budynku). Antresola bez ogrzewania. Przy tak małym budynku ciepło z podłogówki powinno swobodnie ogrzać antresolę zawieszoną na wysokości jakiś 2,3-2,4m od gotowej podłogi. P.S. antresola otwarta od strony schodów i salonu, więc powietrze będzie mogło krążyć.
  13. Gości może nie będę zapraszał, ale sam wygląd tych drzwi budzi we mnie odrazę. Rozumiem, że jest to pomieszczenie typowo gospodarcze ale drzwi również będą widoczne z zewnątrz. Działka jest mała i czas spędzany w ogrodzie będzie w towarzystwie tych drzwi, stąd mój pomysł aby były dopasowane do drzwi wejściowych do domu (choć nie są na tej samej ścianie) w taki sposób aby wszystko tworzyło całość. Drzwi wejściowe mam zamiar kupić w antracycie. Elewacja ma być zrobiona prawie biała i dach z blachy ciemno-szarej to będzie pasowało na moje oko. Finlandia mówił na forum, że to są dobre drzwi a cena mi odpowiadała więc póki co wybrałem sobie takie coś: Może uda znaleźć mi się coś jeszcze tańszego o takim wyglądzie. Do kotłowni myślałem nad takimi (też antracyt): Chyba będzie pasowało wszystko do wszystkiego?
  14. Przespałem się i urodziło się kolejne pytanie. Wiem już, że będą to drzwi stalowe na pełnej futrynie. Budżet do 1800zł. Chciałbym zmieścić się w nim z możliwie najlepszymi drzwiami jakie mogę kupić u siebie w okolicy, bo nie chcę zamawiać ich przez internet aby przyjechały obite jak ulęgałka. Żarcie dla psa przyjeżdża porwane, a co dopiero drzwi. Jak wcześniej pisałem u mnie w okolicy mogę kupić drzwi Boryszew, Martom, Wikęd, Capek i KMT. Którego producenta polecilibyście do takiej kwoty za drzwi bez żadnej szyby? Zależy mi na tym aby w tych pieniądzach kupić możliwie najlepsze drzwi. Oczywiście wygląd też ma znaczenie, bo nie po to człowiek robi generalny remont z przebudową aby dać cokolwiek na załatanie dziury.
  15. Będzie tam tylko łóżko i jakaś niewielka szafa. Rozmiar 3,5x4m tak mniej więcej. Powinno starczyć, bo to powierzchnia przeciętnego pokoju w bloku. Minus za ustawność pomieszczenia z racji antresoli otwartej - a'la półka zawieszona w domu.
×
×
  • Utwórz nowe...