Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Awa Kubisz

Uczestnik
 • Posty

  22
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  2

Awa Kubisz last won the day on lutego 25 2018

Awa Kubisz had the most liked content!

Reputacja

3 Neutralny

O Awa Kubisz

 • Ranga
  Początkujący

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  24
 1. Ceny siatek Betafence znajdziesz na:Cennik produktów Betafence Są to ceny wyściowe. Jeśli skontaktujesz się z dystrybutorem najbliżej Twojego miejsca zamieszkania (bloczek "Znajdź dystrybutora"), to na pewno uzyskasz jeszcze rabat.
 2. Dołki pod słupy do zabetonowania (dla każdego typu ogrodzeń stalowych - paneli i siatek) powinny sięgać poniżej strefy przemarzania gruntu. W naszych (polskich) warunkach klimatycznych jest to od 80 do 120 cm. Im bardziej na wschód Polski, tym strefa przemarzania bardziej się obniża. Zasada ta obowiązuje również dla fundamentu wylewnego (betonowego) pod ogrodzenia stalowe.
 3. Przyzwyczailiśmy się, że ogrodzenia to panele lub siatka rozstawione dookoła naszego domu. Ale elementy ogrodzeniowe mogą też posłużyć do tworzenia produktów całkiem innego rodzaju: stojaka na gazety, zegara naściennego czy kompletu stołowego do jadalni. Jeśli mamy czas, trochę narzędzi i dużo fantazji, możemy wyczarować przedmioty nie tylko eleganckie, ale też użyteczne. O innych pomysłach na gadżety z ogrodzeń możecie poczytać w "Przerwie na majsterkowanie".
 4. Jeśli będzie szukał ogrodzenia i bramy w sieciówkach, a chcesz mieć ogrodzenie na lata (trwalsze niż siatka, którą posiadasz), sprawdź dokładnie, jaki produkt kupujesz: - jaka jest średnica drutu (im grubszy, tym ogrodzenie jest sztywniejsze) - jaka jest powłoka (ocynk zabezpiecza przed korozją, warstwa podkładowa ułatwia położenie "koloru", warstwa końcowa - poliester lub PVC - powinna być odporna na warunki atmosferyczne i nie zawierać substancji szkodliwych) - czy producent daje gwarancję (im dłuższa gwarancja, tym produkt powinien być trwalszy) - czy z panelami dostępne też są o
 5. Proponuję rozwiązanie, które nie będzie wymagało skracania paneli (jedynie zrobienia otworów pod śruby w słupach, jeśli te istniejące ich nie mają). Jest to system paneli Nylofor 3D montowanych w systemie EL. Panele przymocowuje się do słupów za pomocą śrub hakowych, natomiast panele ze sobą łączy się przy użyciu złączek nierdzewnych. Takie łączenie paneli może wypaść w dowolnym miejscu między dwoma słupami. Dzięki temu rozwiązaniu odległości między słupami nie będą miały znaczenia. Instrukcja montażu w tym systemie do obejrzenia na: Montaż paneli w systemie EL.
 6. Jeszcze podpowiedź w kwestii zabezpieczenia tego warzywniaka, jeśli ma się małe dzieci lub zwierzęta domowe (gł. psy). Najprostszą metodą jest użycie siatki ogrodowej zgrzewanej (np. Luxanet), którą można przymocować do prętów stalowych bezpośrednio wbijanych w ziemię. Bardziej profesjonalne (i trwalsze) ogrodzenie uzyskamy stosując siatkę zgrzewaną typu Pantanet, którą można montować na słupach stalowych (ale te trzeba już betonować w podłożu). Warzywniak można też oczywiście wyposażyć w furtkę.
 7. Na powyższym zdjęciu jest murek wykonany z paneli Zenturo. Oczka tego panelu to 100x100, 100x50 i 50x50 mm. Jest też dostępny panel Zenturo Super o oczkach w dwóch wymiarach 100x50 i 50x50 mm. Więcej informacji możesz znaleźć na stronie Murki gabionowe z Zenturo. Murki z paneli Zenturo montuje się na specjalnych prostokątnych słupach Zenturo przy pomocy złączek przykręcanych śrubą. Na takie pełne systemy firma daje gwarancję 10-letnią na powłokę (ocynk + poliester). W tym okresie ani panele, ani słupy nie wymagają żadnej konserwacji (ponownego malowania, zabezpieczania na zimę, itp).
 8. Jeśli obawiasz się o swój ogród, można dla psa skonstruować kojec. Im większy, tym lepiej dla zwierzaka (by mógł też tam trochę pobiegać). Możesz go wykonać z siatki (najlepiej zgrzewanej i o dość grubym drucie, np. Pantanet Protect) lub z paneli. Wysokość tego wygrodzenia będzie zależała od wielkości psa (ale przynajmniej 1,5 m). Ogrodzenie najlepiej postawić na wylewce betonowej lub podmurówce prefabrykowanej, by psiak się nie podkopał dołem. Ważne, by choć część tego kojca znajdowała się pod zadaszeniem lub w cieniu drzewa, by pies miał gdzie wytchnąć przed bezpośrednim słońcem. Jeśli ogró
 9. A ja chciałam podpytać, czy ten taras jest już jakoś obudowany, czy otwarty ze wszystkich stron? Bo jeśli otwarty, to może warto go choć trochę przesłonić z jednego lub kilku boków. Można wmurować w ziemię lub przymocować bezpośrednio do tarasu (płytek) panel ogrodzeniowy, a obok zasadzić pnącza (róże, bluszcze czy powojniki). Rozrastając się, stworzą rodzaj przesłony. Odrobinę prywatności można też uzyskać wsuwając w niektóre panele listwy z drewna lub tworzywa sztucznego (np. Bekafor czy Nylofor Nevada). Jeszcze więcej ciekawych rozwiązań możecie poszukać w artykule: Stwórz sobie enklawę pry
 10. To może być bardzo ciekawe rozwiązanie. Chętnie zobaczyłabym zdjęcia, jak gabion będzie gotowy. A użyłeś gabionów z siatek zgrzewanych czy plecionych?
 11. Ozdoba ogrodu może się też znaleźć na jego obrzeżu, szczególnie gdy widok za Twoim ogrodzeniem nie jest zbyt ciekawy (chaszcze, śmieci). Zamiast zwykłego ogrodzenia z paneli lub siatki można postawić murek gabionowy i wypełnić go dowolnym materiałem (kamieniami, otoczakami, starą cegłą). Więcej o takiej formie dekoracji możecie poczytać w artykule "Jak wygrodzenie od sąsiada uczynić dziełem sztuki" [url="http://www.ogradzamy.pl/strefa-klienta/insp
 12. Parę sposobów na sprawdzenie jakości kupowanego panelu: 1. Spróbować przegiąć panel w pionie i w poziomie - im łatwiej się zgina, tym drut jest cieńszy, a to oznacza, że całe ogrodzenie będzie mniej sztywne 2. Sprawdzić zgrzewy (miejsca łączeń drutów) - jeśli są słabe, będą się rozrywać osłabiając ogrodzenie; dodatkowo w tych miejscach panel może korodować 3. Przyjrzeć się, czy powłoka na drutach jest gładka - jeśli ma grudki lub jest nierówna może to oznaczać, że drut po ocynkowaniu nie został odpowiednio przeczyszczony; tym samym powłoka poliestrowa lub PCV może źle przylegać, a z czasem
 13. Ogrodzenia metalowe odpowiednio przygotowane, ocynkowane, a następnie powleczone (poliestrem lub PVC) wytrzymują bez konserwacji przynajmniej 10 lat. Ale trzeba poszukać paneli wysokiej jakości, wykonanych z dobrych materiałów (drutu i powłoki). To oczywiście wiąże się z wyższymi kosztami, ale jak widać z wielu wcześniejszych postów, oszczędzanie na początku często przekłada się na późniejsze niezadowolenie z efektu.
 14. Ceny przesłon z tworzywa sztucznego - Nylofor Nevada - możesz sprawdzić na stronie www.ogradzamy.pl w dziale Pliki do pobrania / Cenniki. Są to ceny wyjściowe, od których nasi dystrybutorzy (firma Betafence nie sprzedaje produktów bezpośrednio do odbiorców prywatnych) dają rabaty. Natomiast przesłony w formie taśmy są wyceniane na indywidualne zapytanie.
×
×
 • Utwórz nowe...