Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

DonAndress

Uczestnik
 • Posty

  30
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O DonAndress

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. To może najpierw taka tafla z tworzywa i dopiero na to lustro? Nie bardzo wiem jak to nazwać, ma ok 3 mm grubości, białe, lekko elastyczne, dobrze się kroi nożem. Lustro ma mieć 90x90 cm.
 2. Ściana to w tej chwili tylko tynk, słabo zatarty. Jakiego kleju tutaj użyć? Czy kleje do luster maja skurcz przy schnięciu?
 3. Cześć. Remontu łazienki ciąg dalszy. Teraz na tapecie będzie wklejanie lustra. Co prawda płytki położone są ładnie, równo w pionie i poziomie, ale mam dość mocno nierówną ścianę, taką lekko pofalowaną. Płytka plus klej to ok 13-15 mm. Czy możecie podpowiedzieć coś w kwestii wklejania lustra tak, żeby nie trzeba było równać ściany gładzią/tynkiem itp, ale żeby wyszło równo? Wiem, że stosuje się wklejanie pasków lustra lub szyby i dopiero na to właściwe lustro, ale jak to zrobić, żeby wyszło równo?
 4. Tak, teoria, zalecenia, prawda. Ale czy ktoś ze swojej praktyki mógłby mi podać orientacyjny czas schnięcia kleju z hydroizolacją?
 5. Generalnie ma to sens, jeżeli by się zastanowić, bo w normalnych warunkach część wody odbiera wylewka. Temperatura pomieszczenia ok 17-18 st., pomieszczenie jest małe ( < 5 m2) i ze słabą wentylacją. Klej rozrobiony zgodnie z instrukcją producenta. Ale producent nie podaje czasu schnięcia z hydroizolacją...
 6. Ile powinien schnąć Atlas Geoflex S1, żeby można był bezpiecznie stanąć, jeżeli zastosowałem hydroizolację? co prawda na opakowaniu napisali, że po 24h można chodzić, ale ja po 12h mam jeszcze całkiem mokry klej (brudzi palec)...
 7. Cześć. Czy z Waszego doświadczenia, taki uchwyt jak na zdjęciu nadaje się do przenoszenia gresu o powierzchni matowej lub półmatowej? To jakaś marka Condor. Jeżeli nie, to czy możecie polecić coś innego co zda egzamin?
 8. No oczywiście Do tej pory robiłem wszystko sam, łącznie z układaniem płytek. Ale jeszcze nigdy nie układałem brodzika...
 9. Słaby w to jestem i nie załapałem. Zachęcasz mnie do próbowania, bo to ma sens, czy to się nie uda, ale chociaż będę miał nowe doświadczenie?
 10. Tak, to też jest pewne wyzwanie. Oczywiście nie mam takiej maszyny. Póki co myślę, żeby zrobić tak: najpierw ręczna maszyna z kółkiem, żeby zaznaczyć linie cięcia, potem szlifierka kątowa z dobrą tarczą i ta wcześniejsza linia (liczę na to) spowoduje, że nie będzie odprysków na właściwej części, tutaj szlifierką jeszcze zetnę kąt z grubości płytki, jakby fuga zostawała zbyt duża przy układaniu pod kątem, a na końcu polerowanie odpowiednią tarczą. Ma to sens? Te kamyczki pięknie maskują wszystko Czy tam, gdzie jest odpływ punktowy, płytki kwadratowe są też cięt
 11. Spadki pozwolą, ponieważ będę część mokrą podnosił. W planie mam nawet ok 10 cm.
 12. Co masz na myśli? Izolację? Bo mnie przeraża jedynie połączenie odpływu z resztą instalacji.
 13. Czy mógłbym prosić większe zdjęcie? Prawda. Oglądałem już kilka filmów na YT. Jest zabawa z docinaniem, zwłaszcza tam, gdzie jest kąt do spadku, ale mam czas i zapasowe płytki Chłonę wiedzę, wszelkie podpowiedzi mile widziane.
 14. Przepraszam, roboczy rysunek tego, co mam wykonać, a nie tego, co już jest. Mało profesjonalnie... Co do ścianki, to zdecydowałem się na murowaną. Mam nadzieję, że mogę. Nie mam pojęcia, co jest pod wylewką. Liczę na to, że będę miał możliwość przesunięcia. A jak przesunę, to jak robić spadki?
×
×
 • Utwórz nowe...