Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

DonAndress

Uczestnik
 • Posty

  30
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez DonAndress

 1. To może najpierw taka tafla z tworzywa i dopiero na to lustro? Nie bardzo wiem jak to nazwać, ma ok 3 mm grubości, białe, lekko elastyczne, dobrze się kroi nożem. Lustro ma mieć 90x90 cm.
 2. Ściana to w tej chwili tylko tynk, słabo zatarty. Jakiego kleju tutaj użyć? Czy kleje do luster maja skurcz przy schnięciu?
 3. Cześć. Remontu łazienki ciąg dalszy. Teraz na tapecie będzie wklejanie lustra. Co prawda płytki położone są ładnie, równo w pionie i poziomie, ale mam dość mocno nierówną ścianę, taką lekko pofalowaną. Płytka plus klej to ok 13-15 mm. Czy możecie podpowiedzieć coś w kwestii wklejania lustra tak, żeby nie trzeba było równać ściany gładzią/tynkiem itp, ale żeby wyszło równo? Wiem, że stosuje się wklejanie pasków lustra lub szyby i dopiero na to właściwe lustro, ale jak to zrobić, żeby wyszło równo?
 4. Tak, teoria, zalecenia, prawda. Ale czy ktoś ze swojej praktyki mógłby mi podać orientacyjny czas schnięcia kleju z hydroizolacją?
 5. Generalnie ma to sens, jeżeli by się zastanowić, bo w normalnych warunkach część wody odbiera wylewka. Temperatura pomieszczenia ok 17-18 st., pomieszczenie jest małe ( < 5 m2) i ze słabą wentylacją. Klej rozrobiony zgodnie z instrukcją producenta. Ale producent nie podaje czasu schnięcia z hydroizolacją...
 6. Ile powinien schnąć Atlas Geoflex S1, żeby można był bezpiecznie stanąć, jeżeli zastosowałem hydroizolację? co prawda na opakowaniu napisali, że po 24h można chodzić, ale ja po 12h mam jeszcze całkiem mokry klej (brudzi palec)...
 7. Cześć. Czy z Waszego doświadczenia, taki uchwyt jak na zdjęciu nadaje się do przenoszenia gresu o powierzchni matowej lub półmatowej? To jakaś marka Condor. Jeżeli nie, to czy możecie polecić coś innego co zda egzamin?
 8. No oczywiście Do tej pory robiłem wszystko sam, łącznie z układaniem płytek. Ale jeszcze nigdy nie układałem brodzika...
 9. Słaby w to jestem i nie załapałem. Zachęcasz mnie do próbowania, bo to ma sens, czy to się nie uda, ale chociaż będę miał nowe doświadczenie?
 10. Tak, to też jest pewne wyzwanie. Oczywiście nie mam takiej maszyny. Póki co myślę, żeby zrobić tak: najpierw ręczna maszyna z kółkiem, żeby zaznaczyć linie cięcia, potem szlifierka kątowa z dobrą tarczą i ta wcześniejsza linia (liczę na to) spowoduje, że nie będzie odprysków na właściwej części, tutaj szlifierką jeszcze zetnę kąt z grubości płytki, jakby fuga zostawała zbyt duża przy układaniu pod kątem, a na końcu polerowanie odpowiednią tarczą. Ma to sens? Te kamyczki pięknie maskują wszystko Czy tam, gdzie jest odpływ punktowy, płytki kwadratowe są też cięt
 11. Spadki pozwolą, ponieważ będę część mokrą podnosił. W planie mam nawet ok 10 cm.
 12. Co masz na myśli? Izolację? Bo mnie przeraża jedynie połączenie odpływu z resztą instalacji.
 13. Czy mógłbym prosić większe zdjęcie? Prawda. Oglądałem już kilka filmów na YT. Jest zabawa z docinaniem, zwłaszcza tam, gdzie jest kąt do spadku, ale mam czas i zapasowe płytki Chłonę wiedzę, wszelkie podpowiedzi mile widziane.
 14. Przepraszam, roboczy rysunek tego, co mam wykonać, a nie tego, co już jest. Mało profesjonalnie... Co do ścianki, to zdecydowałem się na murowaną. Mam nadzieję, że mogę. Nie mam pojęcia, co jest pod wylewką. Liczę na to, że będę miał możliwość przesunięcia. A jak przesunę, to jak robić spadki?
 15. Na "północnej" jest ściana. Po lewej jest ściana z przyłączami (na tej ścianie też grzejnik przed prysznicem), od góry ściana, po prawej będzie ścianka, a za nią szafka. Od dołu się wchodzi (drzwi dzielone z częścią stałą).
 16. Cześć. Będę robił niedługo brodzik z płytek i przyznam, że trochę się tego obawiam, bo będę to robił pierwszy raz (ale kiedyś się trzeba nauczyć, a chyba lepiej na swoim ) Plan jest taki, żeby poziom brodzika podnieść o jakieś 10 cm, żeby mieć miejsce na podłączenia. Mam odpływ w dość niefortunnym miejscu, bo jest oddalony o 7,5 cm od jednej ściany i 67 cm od drugiej, co w rezultacie ustawia ten odpływ prawie w samym rogu brodzika. W tej chwili jest w podłodze stary 20 letni odpływ 15x15 cm z syfonem, taki otwarty, do niego podciągnięta jest rurka od kabiny prysznico
 17. Cześć. Czy ktoś miał okazje używać narożnego systemu do poziomowania płytek? Np takich, jak na zdjęciu? W teorii wyglądają na jeszcze lepsze rozwiązanie, niż te używane wzdłuż fugi. Jakie są Wasze doświadczenia?
 18. Piękne dzięki. A jeszcze mi przyszło do głowy, że będę miał nieduży fragment (1-2 m2) do przyklejenia płytek na płytę gips-karton. Jakieś rekomendacje kleju do tego?
 19. Jaki konkretnie byłby dobry, przy założeniu, że nie kupujemy najdroższego kleju na rynku? (nie wiem, czy odpowiedzi kolegów wyżej można brać poważnie, bo brzmią, jak reklama...)
 20. Cześć. Zastanawiam się, jaki kupić klej do płytek w łazience. Na podłodze będzie bardzo jasny szary gres 60x60 (zarówno w strefie mokrej, jak i suchej), nie ma ogrzewania podłogowego. Na ścianach częściowo ten sam gres 60x60 (strefa mokra), a częściowo 30x60 białe. Fuga wszędzie 1,5 lub 2 mm. Jest to blok, zatem podłoga może nie być idealnie równa. Czy dobrym wyborem będzie klej uelastyczniony? Z góry dzięki.
 21. Jasna sprawa, czekam z niecierpliwością. Sprecyzuję tylko, że nie chodzi mi o klejenie bloczków między sobą, tylko wklejanie prętów wewnątrz bloczków.
 22. Nie nie, w miejscu brodzika zawsze był prysznic. Przyłącza są na wysokości 75/76 cm i długimi wężykami prowadzone do marketowej zamkniętej kabiny prysznicowej (chociaż wcześniej kabina miała tylko brodzik i półokrągłe drzwi, a woda lała się po ścianach, a zatem przyłącza były widoczne no i też na tej wysokości). Teraz kabina będzie murowana. Czy ta wysokość jest ok czy przenosić? Jeżeli przenosić, to na jaką wysokość? Jeżeli chodzi o klejenie prętów, to czy pianka montażowa do okien będzie wystarczająca? Chodzi mi tez o to, że pianka ma dość długą dyszę, a bez niej nie wi
×
×
 • Utwórz nowe...