Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Drillo

Uczestnik
 • Posty

  13
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Drillo

 • Ranga
  Początkujący
 1. Drillo

  elektronarzedzia

  Jeśli idzie o elektronarzędzia, najlepszą jakość w stosunku do ceny ma chyba Bosch. Mam od nich np. to urządzenie wielofunkcyjne (szlifierka, piłka itd. w jednym) - PMF-a 250 i bardzo dobrze się sprawuje, zwłaszcza jeśli idzie o wygodę w wymianie końcówek. No i bardzo wygodna walizka jest też do niego, żeby się nie walał po podłodze.
 2. Drillo

  Alkohol

  Cóż, boląca głowa to raczej efekt nieumiarkowania, niż tego co się pije Ale od dłuższego już czasu wolę posiedzieć wieczorem z książką przy szklaneczce np. bourbona niż walić wódę na popis przed kolegami i potem zdychać cały następny dzień. Chyba wyrosłem po prostu ;)
 3. Drillo

  Zmywarka

  Warto kierować się pojemnością, możesz przy podobnym koszcie umyć więcej, jak np. w real life'ach. Co de facto oznacza oszczędność.
 4. Drillo

  Energooszczędne ogrzewanie domu i cwu

  Z kominkami to jest zawsze wszystko pięknie, ładnie, dopóki się nie okaże, że trzeba sprzątać, opał gdzieś składować itd. itp. Pompa najlepiej sprawdza się z ogrzewaniem podłogowym, a to z kolei nie wszędzie jest do zastosowania - to już Ty wiesz najlepiej czy w danym budynku się da. W pozostałych przypadkach jako opcja oszczędna (tak w założeniu jak i korzystaniu) pozostaje kocioł gazowy z kondensacją. Za parę lat dorzucisz do niego panele solarne i będziesz miał "energooszczędność" z prawdziwego zdarzenia.
 5. Drillo

  2 Styropiany?

  Zawsze warto cieplejszy niż potem się martwić. Ewentualnie dopytaj np. eksperta z PSPS, którego widziałem tu też na forum. Jaka tam jest waga minimalna dla obu tych styropianów.
 6. Koledze chyba chodziło o to, że w tych ich płytach nowych moc działania dostosowuje się z automatu niejako do możliwości przesyłowych instalacji elektrycznej, z tego co wiem.
 7. Drillo

  Piekarnik parowy czy nieparowy?

  Ta różnica w cenie jest już mniejsza niż mogłoby się wydawać: http://www.ceneo.pl/16622600#tab=spec Za niecałe 2 tys. masz, nawet z dodatkowym naczynkiem i sondą termiczną. I do kompletu zestaw przepisów, obszerny programator.
 8. Drillo

  Wybieramy piekarnik

  Wbrew pozorom koszt zużytego prądu jest w tego rodzaju rozwiązaniach na ogół mniejszy niż koszt zużytych środków czyszczących przy czyszczeniu tradycyjnym. O oszczędności czasu i siły nie wspominając. To się tylko tak z pozoru wydaje, że to Bóg wie ile mocy, prądu itd.
 9. Drillo

  budowa schodów zewnętrznych

  Nauczka na przyszłość. Na pocieszenie mogę powiedzieć, że ja musiałem wymieniać styropian, bo za pierwszym razem trafiłem na jakiś sieciowy szmelc, który miał może z 7% wymaganej wagi minimalnej.
 10. Drillo

  7 banków w programie Mieszkanie dla Młodych

  Z drugiej strony deweloperzy obniżają ceny do poziomu limitów, co też jest wymierną korzyścią. I też dzięki temu pojawiły się oferty np. na Bemowie czy na Wilanowie, czego chyba nawet optymiści nie zakładali.
 11. Drillo

  Właściwa grubość izolacji

  Grunt, żeby styropian miał atest chociaż "Gwarantowany styropian", a nie jakiś najtańszy szajs, jaki czasem się trafia w marketach. Zwracaj uwagę czy jest podana minimalna waga, bo jak nie to może być tak, że dasz i 40 cm i nie będzie dobrze wyizolowane.
 12. Nie ma się co kompletnie na to nastawiać. Masa obostrzeń jakich nie mają np. programy deweloperskie, "Wsparcie na starcie" itd. No i trzeba korzystać póki nie ma obowiązkowego progu wkładu własnego.
 13. Zależy od firmy. Natomiast w wymogach wielu ubezpieczalni jest, podobnie jak na samochód, dwa różne systemy zabezpieczeń przed kradzieżą, aby roszczenie zostało uznane. I wtedy obok alarmu trzeba mieć np. taki MasterKey.
×