Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

kukiz18

Uczestnik
 • Posty

  37
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O kukiz18

 • Ranga
  Początkujący
 1. Człowieku, czytaj ze zrozumieniem. Chodzi mi o stare budownictwo kiedyś. Sam mur jest grubości ok 40 cm ale jak widzisz na obrazku zaprawa na zewnętrzną cegłę jest dana tylko na jedną krawędź i wypełnia tylko połowę spoiny. Kiedyś był to sposób na murowanie. Chciałem uzupełnić braki dla wzmocnienia ściany
 2. Witajcie, stoję przed wyborem blachodachówki. Dach ma 15 lat ale był kryty onduliną. Niestety nie nadaje się ona już na nic. Więźba zostaje ale czas na zmianę pokrycia. Zastanawiałem się nad dachówką ceramiczną ale niestety więźba jest za słaba. W jednym ze sklepów polecono mi blachodachówkę firmy GERARD. Blacha jest z posypką mineralną. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym związane? Czy to jest na dłuższą metę lepsze niż zwykła blachodachówka? Jakie są wady i zalety i czy warto dać za m2 takiego wynalazku od 60-80zł? Drugi mój tańszy typ to firma Venecja. Jest powlekana organiczn
 3. Ale mnie nie chodzi o to czy na takich scianach będzie izolacja mniejsza czy większa. Czy trzeba to zrobić z lepszych materiałów czy gorszych... Pytam w sensie ściany. Czy nie lepiej byłoby fugi wypełnić aby ją wzmocnić. Budowlańcy żałowali cementu. Dość ze jest na pół cegły, to jeszcze słabe i wypłukane.
 4. Witajcie. Przymierzam się do ocieplenia jednej ze ścian domu. Dom z cegieł. Ma ok 25lat. Budowany był w technologi tzn na pół cegły (od wewnątrz spoina na zewnątrz cegły brak). Fugi jeszcze trochę wypłukał deszcz bo zaprawa nie jest zbyt mocna. Pytanie moje jest takie, czy uzupełniać to jakaś zaprawą czy nie ma sensu? Budowlaniec od ocieplenia powiedział mi że nie ma sensu i teraz klej do styropianu będzie się mocniej trzymał niż po wypełnieniu spoin. Pytanie co lepsze? Wzmocnić ścianę a osłabić trochę przyczepność kleju? Nie rzucam tych spoin kielnią tylko wpycham z pacy, nie wiem czy to do
 5. Witajcie, mam w łazience krzywe ściany, wykonane są w starej technologii tynku cementowo wapiennego. Jest go na ścianie ok 4-5cm. W niektórych miejscach, m.in w rogach brakuje kątów. Ściana przy końcu zatacza delikatny łuk, jest z czego zeszlifować. Będę na tym układał płytki ceramiczne, jest to łazienka. Tylko czym? Jest jakaś tarcza np na kątówkę która będzie zdzierała tynk? Mam regulowane obroty. Lub może inny sposób?
 6. Nie nie jestem w związku, ok więc już wszystko rozumiem, strasznie dziękuję za pomoc jaką od Ciebie uzyskałem, Nie wiem jak mam dziękować. Na prawdę bardzo mi Pan pomógł. Jeszcze raz Bardzo serdecznie dziękuję.
 7. No to teraz już nie wiem czy taka umowa coś gwarantuje? Skoro sąd może powiedzieć że jedna ze stron podpisała ją nie świadomie lub pod jakimś wpływem, co wtedy? Umowa nie ważna?
 8. §6 Użyczający jest zobowiązany do zwrotu poniesionych przez biorącego do użytkowania kosztów związanych z remontem (w przypadku wypowiedzenia przez niego umowy) §7 W przypadku określonym w par.6., w terminie do 30 dni od terminu określającego rozwiązanie umowy, użyczający dokona wpłaty kosztów remontu na konto biorącego. Ok czyli tak a reszta bez zmian?
 9. Może ktoś zerknąć czy może być w tej formie? Umowa użyczenia Zawarta w dn. 1.12.2012 w ... pomiędzy Panią ... zamieszkałą w ... przy ul. ..., zwanym dalej użyczającym, a Panem ... zamieszkałym w ... przy ul. ..., zwanym dalej biorącym do używania. Strony niniejszej umowy zgodnie postanawiają co następuje. §1 Przedmiotem umowy jest użyczenie przez użyczającego pierwszego piętra budynku mieszkalnego na rzecz biorącego do użytkowania. Szczegółowy stan przedmiotu użyczenia jest zawarty w 4 zdjęciach które stanowią załącznik do niniejszej umowy. §2 Biorący do użytkowania zobowiązuje się używa
 10. Czy mógłbyś mi podesłać jakiś wzór takiej umowy? Znalazłem kilka ale żadna nie była z zastrzeżeniem zwrotu kosztów. Dodatkowo zastanawiam się czy nie zrobić kilku zdjęci przed zaczęciem prac, na górze nie ma ścian. Chce je postawić i wykończyć.
 11. Ok więc zrobię tak, kupię listwy do tynkowania, u samej góry wpuszczę ile się da, na 0. A na dole podkleję. Powiercę może dziury w tynku co jakiś czas i obrzucę zaprawą wyrównującą (nie wiem jeszcze jaką mają ale chyba mi coś doradzą). Na początku rzadszym szprycem potem coraz gęstszym. Myślę że będzie ok.
 12. Na ile można taką umowę podpisać? Można już na zawsze? Czy jest jakiś termin?
 13. Czyli nie ma żadnej możliwości? Trzeba zapłacić te 7 lub 19% podatku? Chodzi o to że zostało jeszcze ok 2 lat do końca tego okresu, a ja chciałbym już zacząć coś robić na piętrze budynku, ale nie chce robić tego, pakować tam pieniędzy wiedząc że nie jest to moje.
 14. Ok, ale darczyńca nie nabywa w momencie darowizny korzyści majątkowych gdyż nie sprzedaje a daruje, czy wtedy też jest to opodatkowane?
×
×
 • Utwórz nowe...