Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

wlodaro

Uczestnik
 • Posty

  22
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralny

O wlodaro

 • Ranga
  Początkujący
 • Urodziny 20.06.1992

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  18
 1. Żeby rozwiać wątpliwości, cytat z instrukcji Satela: Zasięgnąłem opinii kilku instalatorów i mieli różne zdania. To wszystko skłoniło mnie to zadania pytania tutaj. Pozdrawiam.
 2. Dziękuję bardzo Panom za pomoc! Moje pytania są typowo teoretyczne, przynajmniej na ten czas.
 3. Witam, ja również słyszałem o tym, że zawsze powinno się oddzielać system SSWiN od IB. Pewnie dlatego, że są to właściwie oddzielne systemy pod względem użytkowania, certyfikatów, projektowania itp. Z tego co wiem to dokładnie tak jak Autor tematu napisał, czujki są podłączone tylko bezpośrednio do centrali alarmowej, a potem można sobie dowolnie sygnał z takowej czujki przekierować na wyjście z centrali i podłączyć pod bramkę KNX. Taniej nie będzie, na pewno, ale wydaje mi się, że oddzielenie tych instalacji zapewni 100% przeznaczenia jednej jak i drugiej. Alarm to alarm. Oczywiście Satel np
 4. Witam, przeglądając kilka źródeł i po zasięgnięciu opinii od różnych instalatorów wciąż nie wiem jednoznacznie czy okablowanie instalacji SSWiN powinno być zrobione skrętką czy kompletnie nieekranowanym przewodem. Firma Satel np. w instrukcjach podaje, że nie wolno używać kabli ekranowanych. Mógłbym prosić fachowców o powód dlaczego tak jest? I jakiego rozwiązania sami używacie? Pozdrawiam, Adrian. P.S. Znalazłem coś takiego: Jednak opinie fachowców będą mile widziane.
 5. No proszę, wystarczył rok czasu odkąd napisano tutaj pierwszego posta, a jakie zmiany zaszły na rynku RTV. Teraz dominują właściwie telewizory LED, które cenowo również stają się bardziej przystępne. Z tym się nie zgodzę. Wystarczy się przejść do pierwszego lepszego sklepu z RTV i porównać działające obok siebie modele LCD i LED. Barwy, kontrast, jasność... Na LEDowych Sony obraz FullHD jest jak żyleta. A co do DVB-T, to zostało napisane iż od 2013 roku wchodzi, a prawdopodobnie już od 2012. Także, kto nie ma w TV: DEKODERY W DŁOŃ!
 6. Shinneko, nie odwołuje się bezpośrednio do Twojej sytuacji, ale może coś pomoże: 1.Parter 2.Łazienka parter + pralnia (czy jednak osobno?) 3.Tutaj na forum dowiedziałem, że dobrym wyjściem jest dać lodówkę nie tylko na oddzielny obwód, ale i właśnie na osobny różnicowy. 4.Piętro 5. Łazienka piętro 6.Instalacje zewnętrzne Niektórzy jeszcze strych i kuchnie dają osobno, ale to już od hmm... upodobania? Pozdrawiam.
 7. A do czego planujesz podpiąć? Nie radzę pod lodówkę... Polecam na osobnym. Eee... bezpośrednio do czego, bo nie rozumiem?
 8. Swego czasu do siebie kupiliśmy coś podobnego jak pierwszy obrazek w linku na górze w ilości 2 sztuk jako, że jeden wydawał się za mały. Potem instalacja elektryczna i alarmowa, betonowa wylewka i połączyliśmy oba domki w sposób zobrazowany na schemacie: -->--> W sumie dziwna sprawa, bo zostało nam sporo elementów(więcej niż miało), a domek stoi 4 lata...
 9. SRX, gratuluje zakupu jaki to model?
 10. Jasne. Chodzi mi o ograniczniki przepięć.
 11. Nie katujcie, że odkopuje, ale padło tutaj stwierdzenie "A o zabezpieczeniu D myślałem że go ewentualnie dam w rozdzielni" . Retro, czy to nie jest błędne myślenie? Klasę D montuje się na końcu linii zasilającej przy wrażliwszych urządzeniach jako listwy lub w gniazdach. Do rozdzielni bardziej klasę C i wspomóc potem D. P.S. Chociaż znowu gdzieś czytałem, że można montować klasę D w rozdzielni, jeżeli odległość przewodu od niej do urządzenia zabezpieczanego nie przekracza 5 m, to prawda? Pozdrawiam!
 12. Retro, miałbym do Ciebie pytanie. Wybaczcie jeśli podobny temat pojawił się wcześniej, ale zawsze przeglądam fora od tyłu Więc... Ograniczniki przepięć. Jest jakaś znacząca różnica działania/sprawności/ceny itd pomiędzy urządzeniami klasy B+C, a osobnymi B stosowanymi w złączu i C w rozdzielniach?
 13. Biniu, ale pamiętaj, że to chodzi o podgląd domu, a nie współmałżonka Co do tematu, podstawowym zabezpieczeniem jest alarm oraz drzwi i okna antywłamaniowe. To już stanowi jakieś komplikacje dla złodziei. Pies? Jak najbardziej. Monitoring firmy interwencyjnej oraz system CCTV to dodatkowe możliwości ochrony. Przy systemie wizyjnym należy pamiętać o umieszczeniu sprzętu nagrywającego nie w salonie koło DVD jak to niektórzy czynią. Oprócz ochrony wewnątrz domu, zaleca się również poszerzenie strefy ochrony stosując tzw. ochronę obwodową tzn. własnie stosowanie drzwi i okien antywł., czujnik
 14. Ja mieszkam przyznam na odludziu, choć coraz więcej ludzi się tutaj przenosi. Mam alarm oraz umowę z pewną agencją ochrony. Jako, że mi raz w miesiącu bezpłatnie wolno, zrobiłem sobie test i sam bez powiadamiania ochrony włączyłem alarm. Patrol był w ciągu 8 minut. Wiadomo, zależy od najbliższego patrolu w danej okolicy, sytuacji na drodze, warunków pogodowych, ale mimo wszystko jest to poczucie bezpieczeństwa. Gorsza sytuacja jest, jak mówiono już tutaj, że w domu jest np. żona z małym dzieckiem, a patrol się duuużo spóźni. W sytuacji gdy dom jest sam i patrol nie zdąży zainterweniować, firma
×
×
 • Utwórz nowe...