Skocz do zawartości

p.roberto

Uczestnik
  • Posty

    11
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez p.roberto

  1. Witam! Muszę się pochwalić, że wreszcie kupuję działkę o jakiej marzyłem - http://sprzedajemy.pl/mazury-malownicza-dz...ro-wagiel,28042 Jutro dopinam wszelkich formalności. Jeszcze nie mam nawet koncepcji domu (jeżeli ktoś mógłby mi coś podpowiedzieć, to byłbym wdzięczny), ale już jestem niesamowicie podekscytowany ))
  2. Ja tapetę bałbym się założyć właśnie ze względu na wytrzymałość materiału - ale skoro piszecie, że macie i nie odchodzi od ścian to może coś w tym jest?
  3. Rzeczywiście. Jednak trzeba trochę dachówek poprzekładać :] W moim przypadku z kolei trzeba dociągnąć zasilanie. Patrząc perspektywicznie, zużycie prądu może też być kosztowne... Lepiej będzie przełożyć kominek-dachówkę wyżej.
  4. Skłaniałbym się do myśli mojego poprzednika, tylko, że to kosztowna przeróbka. Czy efekt ciągu wstecznego utrzymuje się stale, czy zmienia się, np. przy otwieraniu okna, drzwi itp?? Miałem podobną sytuację, lecz wydłużenie komina było niemożliwe. Zastosowałem wentylację wymuszoną z, na wszelki wypadek, blokadą wsteczną.
  5. Kiedyś w IKEI sprzedawali takie siedziska montowane do ściany/szafki (jak w pociągach, w korytarzu ). Ale już dawno tego nie widziałem. Z resztą i tak gwarantuje to siedzenie z jednej strony stołu (od ściany) :] Myślę, że bardzo trudno będzie zamocować siedzisko bez podpór... Człowiek jednak sporo waży! W zasadzie, jak mój przedmówca widział za pewne w meblach ogrodowych, można poziomymi wspornikami zamontowanymi pod stołem połączyć przeciwległe siedziska, ale trzeba by było stół do podłogi zamocować, a i tak byłoby to niefunkcjonalne....
  6. Światła LED stanowczo bym odradzał. Światło jest zimne, wręcz nieprzyjemne, co w salonie zepsuje cały nastrój. Do tego są to światła o ściśle określonym strumieniu inaczej niż choćby tradycyjna żarówka, która daje światło rozproszone i ciepłe. Trudno jest zaproponować kompozycję świetlną nie znając rozłożenia mebli, okien i innych przedmiotów. W kuchni na pewno potrzebne jest światło zdecydowanie silniejsze, dokładnie oświetlające miejsca użytku - krojenie, gotowanie itd. Powinny to być raczej jednostkowe źródła z małych lamp, wtedy mamy wrażenie większej funkcjonalności i przestrzeni. W części jadalnej powinno dominować światło bardziej rozproszone, ciepłe i oczywiście nad stołem :] Trudniej jest już określić salon. Tu również światło ciepłe (w pierwszej chwili możemy nie zauważać różnicy między światłem zimnym a ciepłym, ale przy porównaniu bezpośrednim, światło zimne wywiera uczucie chłodu i rodzaj podenerwowania). Światło powinno być rozproszone, skupmy się bardziej na kilku osobnych lampkach niż na świetle sufitowym. To jest miejsce wypoczynku. Im więcej punktów świetlnych na szafkach lub stojących, tym atmosfera jest milsza. Przyda się oczywiście miejsce z silną lampą do czytania. Oświetlenie to niezwykle ważna sprawa przy meblowaniu miejsca do mieszkania. Trzeba je dokładnie zaplanować. Powodzenia! :]
×
×
  • Utwórz nowe...