Skocz do zawartości

jofa-j1

Uczestnik
  • Posty

    18
  • Dołączył

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

jofa-j1's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Styropian 12 cm nie wisi całkowicie bo poniżej biegnie w dół izolacja o gr ok 8 cm. I chodzi mi o to czy mogę to zasypać całkowicie do poziomu ok 2 cm powyżej tego uskoku styropianu ? Zamieszczam zdjęcia
  2. Witam! Chciałbym sie przywitać po dłuższej przerwie i prosić o poradę jednocześnie. Jesienią przeprowadziłem termomodernizacje budynku i mam teraz na poziomie gruntu styropian 12 cm. Wykonawca przestrzegł mnie aby " nie podbudowywać" styropianu niczym bo jak przyjdą mrozy to teren sie podniesie i uszkodzi elewację i mam teraz dylemat. Wymysliłem sobie jasny pasek żwiru- ok 25 cm wokół domu ale jak utrzymać poniżej styropianem pustą przestrzeń? Jak wysypać biały żwirek tak aby dochodził do ściany a nie wszedł pod styropian?
  3. Witam wszystkich! Jesienią przerabiałem instalację el. w domu, przenosiłem licznik, nowe podłączenie. Wykonaną pracę oceniam jako dobrą, zamontowano mi wył. różnicoprądowy i jako zabezpieczenie główne zamontowano wyłącznik nadprądowy 25A, o charakterystyce C, a poniżej 20 A, o tej samej charakterystyce. Wszystko działa prawidłowo ok. pół roku. Niedawno próbowałem uruchomić spawarkę Bester 315 A i każdorazowo przy próbie załączenia "wyskakiwał" 20 A. Jest to spawarka transduktorowa, podejrzewam że przy rozruchu pobiera dużo prądu i stąd te problemy. Mam pytanie , jeżeli zmienię 20A-C na 20A-D to problem zniknie, czy to za mało i trzeba coś jeszcze zmienić?
  4. Witam! Czy ktoś z forumowiczów miał styczność z firmą Mpm-Lux Poland z Sączowa, pow. Będzin. Chodzi mi o solidność, terminy, dokładność wykonania prac. Będę wdzięczny za opinie o w/w.
  5. Czas zamknąć temat, piwnica otynkowana zaprawą cementowo-wapienną Baumit. Na podłodze gres, pod którymi rozłożona była folia ( przed wylewkami). Ściany na zewnątrz odkopane, wyczyszczone, zatynkowane zaprawą cementową, izolacja 3x. Dysperbit Tytan. Następnie styropian 5 cm. zaprawa(klej, siatka, klej), jeszcze 1x Dysperbit, folia kubełkowa, na dnie wykopu wywinięta, warstwa piachu, rura drenażowa 80. Całość zasypana dolomitem 1-4 cm (ok34 tony). W sumie ok. 50 m2 izolacji zew.. Powinno być dobrze, czekam na jesienne deszcze. Dziękuję wszystkim za pomoc. Chciałbym jeszcze dodać że wykonawcą była firma wybrana z oferii, rejon prac śląskie. Firma z Częstochowy, cena 60 zł.za m2 ale trzeba ich pilnować
  6. Czy wystarczy taki zabieg: wykop do poziomu ław, obłożenie muru piwnic z zewnętrznej strony 5cm. warstwą styroduru plus warstwa folii ,zasypanie wykopy materiałem przepuszczalnym np. dolomitem. W wewnątrz naniesienia płynnej folii na wylewki następnie płytki gresowe?
  7. Planuję w niedługim czasie otynkować ściany w piwnicy. Budynek ma około 40 lat ale nigdy nie było czasu lub pieniędzy. Piwnice mają ok 2,1 m wysokości, z czego połowa jest w gruncie, który jest mało przepuszczalny. Często, po dłuższych ulewach mam wilgotne ściany i posadzkę. Jaki rodzaj tynku wybrać, ja skłaniam się na wapienno-cementowy. Czy to będzie trafny wybór. A może wapienny, bo gipsowy to chyba odpada? Jeżeli ktoś z Państwa "przerabiał" ten temat to proszę o podzielenie się wiedzą, a może porada przyjdzie od fachowca. Z góry dziękuję!!!
  8. Skłaniam się do następującego rozwiązania:15 cm. wełny pomiędzy krokwie i 10cm pomiędzy stelaż k-g. A co sądzicie o folii aluminiowej pomiędzy wełnę? A tak na marginesie cenię sobie Wasze podpowiedzi !
  9. Blachodachówka to nie to samo co gont, papa i deski, żeby efekt był porównywalny trzeba by zwiększyć warstwę wełny. O ile ? Kilka dni temu byłem na wystawie budownictwa i widziałem reklamę izolacji natryskowej pianką. Jestem pod wrażeniem (ceny też-50 zł za metr kw. na gotowo, warstwa 10 cm, podobno zastępuje 18 cm wełny). Czy ktoś to już stosował/
  10. Proszę forumowiczów o radę! W projekcie na przebudowę domu miałem: gont bitumiczny, papa, pełne deskowanie, wełna mineralna-15 cm.(pomiędzy krokwiami),wełna mineralna-5 cm. (stelaż k-g) i płyta k-g. W obecnej chwili mam: blachodachówkę, folia wysokoparoprzepuszczalną i co dalej aby było prawidłowo? Wysokość krokwi 16 cm.
  11. Czy są materiały izolacyjne, którymi można ocieplić wybudowany dosyć dawno dom o grubości max. 5 cm. Nie podoba mi się dom "napompowany, z cofniętymi oknami. Materiał taki musiałby mieć właściwości styropianu. a właściwie przenikalność cieplną podobną lub mniejszą. Wymieniam dach i trzeba już odpowiednio przygotować obróbki blacharskie i orynnowanie.. Proszę doświadczonych w tym względzie forumowiczów.
  12. Regularnie przeglądam forum, różne tematy poruszane tutaj ale czy jest ktoś kto miał styczność z produktami firmy RUKKI. Chodzi mi oczywiście o opinie, poradę
  13. Latem planuję zmianę pokrycia dachu, wybór padł na blachodachówkę firmy Rukki typ Finerra. Chciałbym zasięgnąć Waszej opini, czy jest to dobry wybór jeżeli chodzi o zastosowanie blachy na dach. Mieszkam w północnej części woj. śląskiego i chętnie dojadę do kogoś kto takie pokrycie zastosował, liczę też na pomocne opinie, za co z góry dziękuję.
  14. Czyżby mikt nie miał podobnego problemu? Proszę o radę, podpowiedź
  15. Witam! Stoję przed wyborem okien dachowych, jakie wybrać? Drewniane czy plastikowe, jakiej firmy.Poddasze będzie mieszkalne. skłaniam się za plastikowymi, firmy Roto-obrotowe. Prosiłbym o radę. Dziękuję!
×
×
  • Utwórz nowe...