Skocz do zawartości

kroll

Uczestnik
 • Posty

  14
 • Dołączył

 • Ostatnio

kroll's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

 1. Z nasadą typu T nie spotkałem się a może chodzi tu o nasadę typu H . Można również założyć nasadę cylindryczną: http://www.wentylacja.biz/img/wentylacja_p...p_604_foto1.jpg
 2. Nie znam tych środków może i pomogą odizolować cegły komina od tynku. Ale to i tak jest tylko leczeniem objawów. Twój komin już jest nasiąknięty kondensatem oraz pewnie popękał. Palenie tylko drewnem liściastym, suchym, sezonowanym 2-3 lata oraz bez dławienia ciągu. Obowiązkowo czyszczenie komina, szczotką kominiarską. Według obowiązujących przepisów, norm, powinno się to robić cztery razy w roku. Sadpal używaj z głową on nie zastąpi czyszczenia szczotką.
 3. Nie mam pojęcia, musisz popytać w sklepach oraz tynkarzy. Wkład załóż jak najszybciej, bo wykwity z kondensatu, ponownie się pokażą. Wtedy tynk ponownie będziesz musiał skuwać i nakładać nowy. Główną przyczyną powstawania kondensatu jest palenie mokrym opałem oraz tzw.duszenie pieca. Zaraz po nałożeniu opału, przymykamy dopływ powietrza do pieca oraz szyber czopucha. Piec chodzi wtedy na bardzo niskiej temperaturze. Spaliny też mają za niską temperaturę i są do tego wilgotne. Kondensat potrafi zdrowo oblepić komin w środku. Lepiej nie dopuszczać do jego powstawania. Ponadto złogi kondensatu w kominie potrafią się zapalić a pożar w kominie może skończyć się tragedią.
 4. Margaryna jest dobra do smarowania pieczywa lub pieczenia ciasta. Oczyść dokładnie komin z resztek starego tynku, uzupełnij fugi między cegłami. Połóż nowy tynk dodając do niego szkło wodne. Do przewodu dymowego, jeżeli ma być dalej używany, trzeba włożyć wkład stalowy.
 5. Jest to pleśń po śniegowa, choroba grzybowa. Biało brunatne placki na trawniki, powstają tam gdzie zalegała duża warstwa śniegu i lodu. Jednym ze sposobów pozbycia się pleśni jest grabienie Trzeba wygrabić trawnik w miejscach gdzie pojawiła sie pleśń. Używając do tego grabi które nie naruszą systemu korzeniowego trawy. Jeżeli tego nie zrobimy trawnik w tych miejscach zgnije. Dodatkowo można również zastosować oprysk fungicydem np.: Rovral Flo 255 SC
 6. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę, radości, spokoju, wielu powodów do uśmiechu oraz spełnienia marzeń w nadchodzącym Nowym Roku
 7. Trzeba zbić tynk, kruche i spękane spojenia między cegłami usunąć i uzupełnić na nowo zaprawą z dodatkiem szkła wodnego. Potem całość przemalować szkłem wodnym i otynkować. Do tynku również można dodać szkło wodne. Powyższe czynności nie zlikwidują oczywiście przyczyny powstania smolistych plam. Kanał dymowy trzeba porządnie wyczyścić oraz włożyć do niego wkład. Ponadto musisz palić suchym opałem i umiejętnie. Tak aby nie dopuścić do powstawania kondensatu w kominie.
 8. Myślę, że taką samą sprawność uzyskamy odprowadzając spaliny pojedyńczą rurą (tańszą) zainstalowaną w szachcie kominowym. Natomiast powietrze do kotła pobierając z pozostałej wolnej przestrzeni szachtu.
 9. Piec kondensacyjny lub inny z zamkniętą komora spalania nie pobiera ( nie powinien) powietrza do spalania z pomieszczenia w którym się znajduje. Powietrze doprowadzone jest albo rurą z za ściany lub specjalnym przewodem koncentrycznym tzw. rura w rurze. Środkowym przewodem odprowadzane są spaliny a zewnętrznym doprowadzone jest powietrze do kotła. Jest jeszcze trzeci sposób w którym spaliny odprowadzone są pojedyńczym przewodem zainstalowanym w szachcie wentylacyjnym a powietrze do spalania doprowadzone jest z wolnej przestrzeni szachtu wokół rury odprowadzającej spaliny. Doprowadzając do takiego pieca powietrze do spalania z pomieszczenia w którym jest zainstalowany. Musimy również zrobić w tym pomieszczeniu nawiew. Więc po co ta zamknięta komora? Nie lepiej wtedy zainstalować tańszy piec z otwartą komorą? Czy większa jest sprawność pieca pobierającego ciepłe powietrze od takiego samego tylko pobierającego zimne? Na pewno ale nie jest to jakaś szokująca różnica. Tu są podane sposoby podłączenia kotła i trochę przepisów: http://www.kominypolskie.com.pl/pc2_skpmuratorexpo.pdf
 10. Do wentylacyjnych kanałów nie trzeba nic wstawiać, do kanału spalinowego trzeba. Nie wiem jaki piec gazowy jest / będzie ale generalnie do odprowadzenia spalin z pieca gazowego, olejowego potrzebny jest wkład odporny na kwasy, z wykraplaczem i odprowadzeniem skroplin do kanalizacji. Mogą to być wkłady z blachy kwasoodpornej, wkłady ceramiczne lub przewidziane przez producenta pieca, gotowe systemy odprowadzania spalin i poboru powietrza z zewnątrz np.: rury koncentryczne.
 11. Zależy to od aktualnego stanu komina to musisz sam ocenić lub poprosić o ocenę kominiarza. Jeżeli warunki finansowe pozwalają na rozbiórkę części komina i odbudowę to ja bym tak zrobił. Będziesz dobudowywał poddasze, to potrzebna tam będzie wentylacja. Odbudowany komin można powiększyć o dodatkowe kanały wentylacyjne.
 12. Bardzo kiepski pomysł z tym zalewaniem betonem rur kamionkowych które na 100 % wtedy popękają. Żaden producent kominów systemowych nie dopuszcza zalewania luki między pustakiem a kamionką betonem, zaprawą. Komin pod wpływem temperatury rozszerza się, dlatego w lukę między obudowę a kamionkę daje się wełnę. Wełna oprócz tego, że ociepla spełnia również rolę dylatacji. Pozostaje pytanie, co będzie podłączone do tego komina: piec gazowy, olejowy czy piec lub kominek na paliwo stałe?
 13. Ponieważ jest to mój pierwszy post Witam wszystkich serdecznie newcastle26 komin zewnętrzny może być: murowany z cegły, systemowy, stalowy. Ważne żeby był dobrze ocieplony np.: wełną skalną o grubości 5 cm. Szczególnie jak ma to być komin dymowy, czyli będzie podłączony do niego piec lub kominek na paliwo stałe. Pod komin z cegły lub systemowy trzeba zrobić fundament. Komin stalowy ocieplany nie potrzebuje fundamentu. Mocuje się go do ściany budynku. Komin murowany można obłożyć jakąś okładziną, płytkami, chociaż nie jestem tego zwolennikiem. Komin systemowy można obmurować cegłą paloną, klinkierową lub jak wyżej.
×
×
 • Utwórz nowe...