Skocz do zawartości

miziak

Uczestnik
 • Posty

  18
 • Dołączył

 • Ostatnio

miziak's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

 1. Witam. Jestem na etapie kończenia stanu surowego i przydałoby się umawiać kolejnych fachowców, tylko że nie wiem co lepiej najpierw zrobić tynki czy posadzki, proszę o rady.
 2. A najdłuższa belka ma rozpiętość 5,70 m.
 3. W projekcie belki te mają przekrój 12,5*20 cm.
 4. Witam. Jakie są standardowe odległości między drewnianymi belkami stropowymi? W moim projekcie belki są rozmieszczone co 37 cm, a w niektórych miejscach nawet 30 cm, wydaje mi się że to trochę za gęsto.
 5. A ja mam taki problem, w moim domu zaprojektowany jest strop drewniany(dom 134m2 parterowy bez użytkowego poddasza), natomiast murarz który będzie budował dom radzi zrobić strop betonowy. Czy ktoś mógłby zrobić wycenę dla obydwu wariantów wliczając wszystkie koszty.
 6. Witam Ja też w swoim domu będę miał przydomową oczyszczalnię ale zapłacę za nią tylko 2 tys. Poszłem do urzędu gminy i okazało się że jest dofinansowanie z Unii właśnie na POŚ. My dajemy 2 tys i nic nas więcej nie obchodzi przyjeżdżają i zakładają. Radzę wszystkim, zamiast robić na własną rękę idźcie najpierw do urzędu spytać się o dofinansowanie.
 7. Witam Chcę zrobić sobie sufity z płyty g-k, mam w związku z tym pytanie: czy muszę robić najpierw stelaż czy mogę bezpośrednio do belek (strop będzie drewniany) ?
 8. To jest cena za robociznę, wszystkie rurki, grzejniki i piec, jeśli miałaby być jeszcze pompa ciepła to cena byłaby pewnie dwa razy większa.
 9. Witam Dzisiaj rozmawiałem z hydraulikiem, zrobił wstępny kosztorys dla domu jednorodzinnego parterowego o powierzchni 134 m2, robocizna+materiał- 25000 zł, czy to dobra cena? Doradził też żeby w salonie, kuchni, łazience i korytarzu zrobić ogrzewanie podłogowe.
 10. Prawo budowlane dopuszcza możliwość przeniesienia decyzji o pozwoleniu na budowę – za zgodą strony, której wydano decyzję, na rzecz innej osoby. Taka sytuacja może mieć miejsce, gdy sprzedajemy lub kupujemy dom w stanie budowy. Organ, który wydał decyzję o pozwoleniu na budowę będzie obowiązany do jej przeniesienia, pod warunkiem przyjęcia przez nabywcę wszystkich postanowień zawartych w decyzji oraz wykazania się prawem do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.
 11. Mam pewien problem, a mianowicie dużo ludzi radzi mi żeby na krokwie przybić deski, papę, kontrłaty i dopiero blachę, mówiąc że wtedy dach będzie bardziej stabilny. Ja cały czas myślałem żeby na krokwie przybić folię paroprzepuszczalną, łaty, kontrłaty i blachę. Czy ktoś może mi doradzić?
 12. Ja też biorę od nich materiał na dom, na samych bloczkach fundamentowych zaoszczędziłem 1500 zł, no i transport gratis.
 13. A czy ktoś może się orientuje kto wystawia charakterystykę energetyczną budynku? Jest to dla mnie bez sensu bo jak można wyliczyć zużycie energii dla domu który jest narazie tylko na papierze.
 14. Jestem na etapie składania pozwolenia na budowę. Podobno od nowego roku pozmieniały się trochę przepisy dotyczące świadectwa energetycznego i natury 2000 (moja działka akurat się na niej znajduje), w związku z czym mój projektant robiący adaptację zwleka ze złożeniem pozwolenia. Czy ktoś może wie co trzeba dołączyć, czy ktoś już składał?
 15. Niedługo będę też umawiał blacharzy. Dach będzie prosty, czterospadowy bez żadnych udziwnień o powierzchni 232 m2. Ile teraz biorą blacharze, od metra czy od całości, na ile się z nimi zgodzić?
×
×
 • Utwórz nowe...