Skocz do zawartości

boas43

Uczestnik
  • Posty

    54
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez boas43

  1. Witam Czy ktos z szanownych forumowiczów wie ile moze kosztować czasowe odpiecie linki energetycznej doprowadząjacej prad do domu od słupa na czas wyciecia drzew ? Mniej wiecej na jedna lub dwie doby . Artur
  2. Witam Panowie posiadam schody pokryte lastryko. No niestety stan ich wymaga gruntownego odświeżenia, a z racji tego że nie jestem zwolennikiem płytek tak mi przyszło do głowy posmarowanie ich żywicą epoksydową a potem posypaniem/pokryciem ich żwirkiem kolorowym o gr. 2-8 mm.Po związaniu żwirku z żywicą - kolejna warstwa żywicy. Nie chodzi mi o gładkość schodów ponieważ wolałbym nie " wywinąć orła " zimą . Czy da radę tak zrobić czy są jakieś przeciwskazania. Niestety w internecie nie znalazłem fotek takiego rozwiązania.
  3. Panowie - nosnych wiem ,że sie nie rozwala- raczej w ich przypadku chodzilo mi o wykucie za zgodą konstruktora/projektanta otworu - coś w tym stylu - ściana o dł. 5 metrow - otwór 2,5-3 metry.Pozatym nie mam zamiaru nic rozwalac dopóki nie skonsultuje się z fachowcem.
  4. Witam Czy jest jakaś organizacja lub osoba która udziela jakis darmowych porad w sprawie zmian w istniejacym domu ? Mianowicie chodzi o to ,ze mieszkam w domu z lat 70-80 (kostka) i coś nas kusi z małżonką aby zmienić rozkład pokoi w domu - czyli rozwalenie ścianek działowych,nośnych itp.Nie wiem jak do tego tematu wogóle podejść i właśnie potrzebna mi jakaś porada .Podpowiedzcie gdzie mam się udać w tej sprawie ? Czy taka porada jest bezpłatna a jeżeli nie to z jakim kosztem mam sie liczyć ?
  5. Witam Dziękuję za zainteresowanie moim tematem. Studnia głęboka na 5-6 metrów.Ogólnie mieszkam na terenie gdzie jest wysoki poziom wód gruntowych.Podczas susz lustro wody obniża się o około 0,5 metra.Tak więc dostęp do wody mam cały czas.Co prawda zdaje sobie sprawę ,że nie nadaje się ona do picia( opady deszczy,różnego rodzaju chemikalia z pół itp.) ale na cele takie jak podałem w pościie wyżej chciałbym ją wykorzystać.
  6. Witam Posiadam domek jednorodzinny w którym mieszkają sobie 3 osoby.Średni co miesiąc zużywamy 11-14 m3 wody czyli co 2 miesiące rachunek mam na 150-180 pln .Posiadam na działce/ogródku studnię z poziomem lustra na wysokości 3-4 metry.Woda raczej na pewno nie będzie się nadawać do celów pitnych dlatego też nakierowałem się na używanie jej tylko do celów godp. - spłukiwanie wc, kąpiel w wannie,mycie rąk ,podlewanie ogródka. Studnia znajduje się w odległości około 15-18 metrów od budynku .I teraz mam dylemat, bo podłączenie do darmowej wody kusi, a tym bardziej ,że szykują się dość wysokie podwyżki za m3 wody z wodociągów, ale podłączenie całej instalacji wymaga remontu w domu( istniejące rury są pochowane pod podłogą ,w ścianach ) oraz dość przemyślanego odłączenia kranów w kuchni( gotowanie) i łazienkach (mycie zębów itp.)od instalacji wody ze studni.Powiem krótko zabawy trochę będzie,ale zużycie wody spadnie do 4-5 m3 na miesiąc Czy możecie mi polecić co kupić do pompowania wody na taka odległość + rozprowadzenie po całym domu (hydrofor czy pompę zatapialną - proszę o podanie jakiś parametrów.)Jakie zawory,filtry no i czy wogóle warto się bawić w taka instalację.....
  7. Ja mam zrobiony z płyt betonowych(stary płot).Trzy ściany po jednej płycie ,a od góry czarna folia.Rośliny w ogrodzie także nie protestują ,że coś im nie pasuje Prawda jest taka ,że kompostownik mozna zrobić z byle czego - kamienie,płyt betonowych,desek , palet itp. - liczy się tylko własna inwencja twórcza .
  8. Witam Temat już trochę stary, ale powiem co zrobiłem.W tym roku postanowiłem przerobić trochę ta instalację i usunąc problem z grzejnikiem.Grezjnik i zawory były dobre - problemem okazała się za duża odległość dla pompy.Tez na poczatku myslałem ,że to nie możliwe, ale jednak.Grzejnik przełozyłem na druga ścianę budynku i połączyłem w inny pion - momentalnie skróciła się droga instalacji c.o. do tego grzejnika o jakies 5 metrów i teraz grzejnik grzeje pełna mocą
  9. Hmm Zawsze można spróbować .Dziękuję za pierwsza poradę.
  10. Witam. Posiadam domek z lat PRL tzw. "klocek " ,nieocieplony o powierzchni 125 m2 do tego klocka dobudowana jest weranda i drugie małe pomieszczenie .W sumie te pomieszczenia maja około 21-23 m2 .Problem jest z dogrzaniem tych dwóch pomieszczeń .Gdy w innych pomieszczeniach jest temp.22-23 stopnie to tam jest 15 stopni.Grzejniki ledwo co sa letnie a powrót z grzejników jest bardzo zimny. Zasilanie do tych pomieszczeń jest podciągnięte z pionu który zasila grzejniki z piętra ,a wygląda to tak ,ze nitka ta odbija pod katem 90 stopni w bok i najpierw jest grzejnik od mniejszego pomieszczenia -gdzie jest trochę lepiej(cieplej) a potem jest grzejnik na werandzie - tutaj jest tragedia(zimno) ! Piec posiadam miałowy całodobowy - temperatura na piecu 60 stopni przy -12 na zewnątrz.Pompka przy piecu to LFP 25POr40C, pompa ma ustawiony cały czas tryb III , nowe grzejniki dwupanelowe Kermi dobrze dobrane do wielkości pomieszczeń i zapotrzebowania budynku.Obydwa zaworki sa odkręcone,grzejniki odpowietrzone,przeczyszczone i bóg wie co jeszcze . Panowie czy mozliwe ,że pompka ma za mała wydajność ?? A może to inna przyczyna jest .
  11. Panowie. Mój kolega niedawno wział kredyt z BOŚ na podłączenie gazu do swojego domku i teraz płacze !!! Rachunki od dwóch miesięcy ma po 500 pln - gdzie jak widać nie ma w ogóle mrozów .Az się boi co będzie zimą gdy będzie -10 stopni ! Ogrzewa tylko parter domku z lat 70-80 (taki dwuspadowy typowy w tych latach), nieocieplony.Powierzchnia parteru to około 60-10 m2 .Poddasze ma jeszcze ma nie wykończone.Tak więc panowie dwa razy sie zastanówcie nad gazem !!
  12. Witam Ile jest ważne pozwolenie na wycięcie drzew z posesji/działki ?? Pozwolenie dostałem w marcu 2010 roku niestety nie zdążyłem wyciąć wszystkich drzew . Czy rosnące dziko krzaki obok mojego płotu o wysokosci "badyli" 3-4 metry i średnicy około 3-5 cm też wymagają pozwolenia na pozbycie sie ich ???
  13. Witam Panowie posiadam piec na miał z regulatorem firmy ProND o nazwie Krypton.Chciałbym do niego dokupić jakiś pilot lub coś w tym stylu (nie znam fachowej nazwy) tak abym mógł bez wchodzenia do kotłowni regulować temperatura na piecu. Producent regulatora poleca swój wyrób pod nazwą Pilot R na kablu 20 metrów. .No ale niestety brak mu jednej pożytecznej funkcji jaką jest ustawienie temperatury na dzień i noc. Możecie mi coś polecić w przystępnej cenie ?
  14. Panowie i panie.Korozja następuje przy styku miedźi z aluminium.Przecież nawet jak się ma instalacje z miedźi a grzejniki aluminiowe to i tak one ze sobą się nie łączą , bo pomiędzy nimi są zawory/zaworki z innego stopu!!!
  15. Witam Zakupiłem dom pietrowy który został pobudowany z cegły dziurawki .Do tego domu później dobudowana została weranda z cegły najprawdopodobniej drugiego gatunku . Przez kilka lat na ścianę z nieszczelnej rynny kapała/lała sie woda i spowodowała zewnętrzne łuszczenie się cegły.Tak samo jest od strony gdzie wiecznie pada na tą ścianę - cegła jest połuszczona , a niektóre zagłębienia zniszczonej cegły sa głebokie na 0,5 - 1 cm. Panowie czy istnieje jakiś środek gruntujący,konserwujący cegłę z lat 80 przed dalsza korozją ??
  16. Witaj. Zainteresował mnie bardzo ten temat. Sam właśnie przymierzam się do naprawy schodów betonowych na zewnątrz.I zastanawiałem się co zastosować prócz tych nudnych wszędobylskich płytek. Patrzałem na Allegro za żywicą epoksydową i cena mnie trochę zmartwiła - 6kg to koszt około 280 pln plus cena żwirku . A może cos innego niż żywica ???
  17. Spalinowy jeden ,ale nie zapomnij o jednym kanale dla wentylacji !!
  18. Ja miałem ten sam problem około rok temu.Po prostu burza mózgów )) Wybrałem Kermi na parterze dolnozasilane na pietrze boczno zasilane.Co do dolnozasilanych z Kermi - NIGDY WIĘCEJ BYM ICH NIE KUPIŁ.Mimo zastosowania głowic term. i ustawieniu ich na maksy. grzanie tylnia płyta nie dogrzewa (grzeje około 20 % sprawności)-- z bocznymi nie ma tego problemu . Kolega znów ma Regulusy w swoim starym mieszkaniu i w nowo budowanym domku tez zainwestował w Regulusy .Mówił ,że zadnych innych grzejników nie chce.Może miał racje ...
  19. Ja miałem ten sam problem około rok temu.Po prostu burza mózgów )) Wybrałem Kermi na parterze dolnozasilane na pietrze boczno zasilane.Co do dolnozasilanych - NIGDY WIECEJ BYM ICH NIE KUPIŁ
  20. Ja miałem ten sam problem około rok temu.Po prostu burza mózgów )) Wybrałem Kermi na parterze dolnozasilane na pietrze boczno zasilane.Co do dolnozasilanych - NIGDY WIECEJ BYM ICH NIE KUPIŁ
  21. Instalacja solarowa nie działa wiecznie bezawaryjnie .Trzeba się liczyć z tym ,że po 10 latach należałoby wymienić panele słoneczne co wiąże się z dodatkowymi kosztami,które oddalają wizje oszczedności. Tak samo jest z ociepleniem budynku .Może teraz pomyślicie ,że jestem niemądry ale myślę ,że mam rację--orientowałem się ile wyniesie ocieplenie mojego budynku -około 18-20 tyś.Licząc ,że zaoszczędzę na opale około 1,5 tony miału tj. jakieś 500-600 pln (teraz spaliłem około 6 ton) to bede wychodził na prostą dopiero po 25-30 latach.Czyli dawno będe już wąchał kwiatki od spodu.Bo nie wierze ,że będe żył 65 lat .Nie w dzisiejszych czasach. Sami ocencie czy jest sens i czy warto wydawać takie kosmiczne kwoty.
  22. Witam.Ja swego czasu jak poszukiwałem kotła całodobowego na miał do mojego nowo kupionego domku(klocek,nieocieplony,lata 80) czytałem wszelkie fora ,czasopisma ,zasięgałem opin różnych ludzi itp. i co...i na końcu byłem tak skołowany ,że głowa mnie bolała i jak ktoś wspominał coś o c.o. to zbierało mi się na wymioty I w końcu kupiłem kocioł z Pleszewa trójeczkę na około 120m2 plus 10 % na podgrzewacz wody dwupłaszczowy i skończyła się moja udręka.Temperatura 55-65 stopni w tegoroczna zimę . - Na dzień dzisiejszy wiem jedno na pewno bym wziął kocioł z większym zasypem.Trójeczka może jest odpowiednia na ten metraż ale trzeba było przy minus 15-20 stopni schodzić dwa razy rozpalać.Wytrzymywał na jednym zasypie okoł0 10-12 h (miał średniej jakości za 430 pln-dla porównania miał pierwszej jakości 490 pln). W poprzednim takim samym domku miałem też kocioł całodobowy na miał z tej samej firmy ale 4 i tam nie było takiego problemu - fakt temperatura 45-55 stopni ale piec miał juz 4 lata jak się z tamtąd wyprowadzałem i nie było z nim zadnych problemów. - ruszta wodne- jak dla mnie rewelacja -muszą być A poza tym kocioł jak wiele innych z setek kotłów.
  23. Na początek dziękuje za pomocne rady wszystkim uczestnikom tego tematu. A teraz pytanko odnośnie powyższej rady: -czy muszę skuwać istniejąca posadzkę ??? - nadmienię ,że pokusiłem się na wykucie dziury w piwnicy w miejscu gdzie mocno woda nachodziła w celu wsadzenia pompy i wypompowywania jej. I tak jak się domyślałem żadnej izolacji nie ma ,ale posadzka jednak jest grubsza niż wcześniej pisałem nie 2-3 cm tylko około 5-6 cm .Dość grubo jak na skuwanie Dołączyłem poglądowy rysunek : - czy dobra opcja będzie rozłożenie na starej posadzce papę zwykłą lub termozgrzewalna i połączyć ją jakąś dobra ,gęstą masa bitumiczną ze stara papą położoną na ławach .Na to wylać 2-3 cm betonu ,a może 3-4 cm?? Prosze o porady
×
×
  • Utwórz nowe...