Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

zdechlypies

Uczestnik
 • Posty

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O zdechlypies

 • Ranga
  Początkujący
 1. Interesuje mnie działka w szczerym polu. Nie wiem kto jest jej właścicielem. Chciałbym go odszukać i kupić działkę ale wydział geodezji nie udostępni mi jego danych tylko dla tego, że mam ochotę kupić działkę. Powiedzieli mi, że muszę mieć odpowiednią podstawę prawną, wtedy mi dane udostępnią. Stąd pytanie do osób, które znają dobrze prawo: co wpisać we wniosku o udostępnienie danych osobowych aby było to do zaakceptowania przez urzędnika i nie obawiać się o późniejsze ewentualne konsekwencje?
 2. Ten sam wynik lub podobny można uzyskać różnymi metodami. Powołujesz się na sporą nietrafność wykrywania prze różdżkarzy, piszesz także o "o wiele większej skuteczności" innych metod. Podziel się ze wszystkimi wynikami badań na ten temat. Czymś, co będzie dosyć wiarygodne i rzetelne. Chyba, że to po prostu Twoja opinia. P.S. "Baby" leczyły i często było to skuteczne. Nie kupowałeś nigdy ziół w aptece? Pozdrawiam.
 3. A może zamiast starać się nakłonić inwestora do zmiany przebiegu drogi warto domagać się po prostu dobrego odszkodowania? Może za te pieniądze kupisz ładniejszą i większą działkę? Domyślam się, że ewentualna korekta przebiegu drogi nie będzie zbyt duża więc tak czy owak będziesz miał tam samochody pod nosem.
 4. Co oznacza termin "w skupieniu"? Czy to jest termin prawny, wynika z przepisów? Jeśli tak to z jakich przepisów? Czy może urzędnik coś wymyślił aby pozbyć się klienta i nie ma to podstaw prawnych? Czy jakiś prawnik może to skomentować?
 5. Witam! Kupiłem ostatnio trochę ziemi rolnej, działka powyżej dwóch hektarów. Mogę na niej wybudować dom, na zasadzie zabudowy zagrodowej. Prawo mi na to pozwala i z tym nie będzie problemów. Pytanie moje brzmi: jeśli już będę miał gospodarstwo rolne z domem, czy mogę z niego wydzielić działkę co najmniej 30 arową, na której będzie stał ten dom i sprzedać tą działkę jako działkę rolną. Po sprzedaży pozostanie mi nadal ponad jeden hektar ziemi rolnej i nadal będę mógł wybudować na tej ziemi zabudowania zagrodowe czyli faktycznie dom. Czy nie ma tu jakiegoś haczyka? I jeszcze drugie pytani
 6. Nie, żebym był specjalnie złośliwy ale: Podziemna rzeka jeśli próbujesz komuś mówić, że jest ciemniakiem to sprawdź fakty wcześniej, bo wyjdziesz na niedouczonego.
 7. W niedalekiej przeszłości praktycznie wszystkie studnie na wsiach były kopane w miejscach, wskazanych przez różdżkarzy. To bardzo dobrze funkcjonowało. Teraz nie jest to modne ale nie ma powodu negować takich zjawisk.
×
×
 • Utwórz nowe...