Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Mystic

Uczestnik
 • Posty

  27
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Mystic

 • Ranga
  Początkujący
 1. Po pierwsze nie PolyVinyl Clorku tylko Polyvinyl chloride, a po drugie czeski błąd wynika z tego że powinno być PCW a nie PVC, jak sugerujesz. (Polichlorek winylu)
 2. Farbę podkładową do jakiej farby? Dekoral to nie nazwa farby. Farba podkładowa Dekorala pod emulsje to Unicryl, możesz jąśmiało stosować jeśli malujesz emulsjami Dekorala lub Sigmy.
 3. Za szafką napisała... Jeśli tam była emulsja i trzyma się dobrze to naprawdę warto odpuścić i pomalować na starą. No chyba że ktoś jest masochistą.
 4. Do tego dochodzi kolor tynków, tynki ciemne zniszczeją szybciej niż jasne, gładziutkie zostaną szybciej zniszczone przez słońce niż chropowate, dodajmy stronę świata i pewnie jeszcze kilka czynników...
 5. Farba zapachowa nie ma na celu pachnieć przesz rok, dwa czy pięć tylko ma nie śmierdzieć podczas malowania i wysychania, dlatego po 3 miesiącach nic nie czuć (nawet powinno być wcześniej nic nie czuć)
 6. Sigmacryl Universal, farba robiona we Wrocławiu, 2 klasa odporności na szorowanie (lepsza jest tylko 1) do kupienia w każdym centrum dekoracyjnym. Lepsza od lateksu do kuchni i łazienek jak dla mnie.
 7. Z pierwszą częścią się zgodzęz drugą niekoniecznie. Nie ważne czy ktoś zna firmę SHERWIN wiliams, czy benjamin moor, ważne żebyście wy mieli dobrze wymalowane wnętrze. A to nie jest tożsame.
 8. Warto pod jednym warunkiem, że nie masz żony, która lubi sobie co 2 lata zmienić kolor...
 9. Bob no to co to za problem jak możesz zejść z sufitem w dół? Było od razu tak pisać, ja sądziłem, że ktoś chce sufit od razu pod krokwiami. Dylot istnieją systemy w których nie musi być przerwy, jednak zwykle trzeba jednak zachowac odstep.
 10. Skos jest najłatwiej zrobić na ES-ach. Możesz zrobić skos równolegle do dachu, w takim przypadku nie zaczynaj na końcu sufitu z g-k, tylko odpowiednio wcześniej (niewielka czesc bedzie zakryta skosem)
 11. Przede wszystkim zbyt duży rozstaw profili (ponad 0,5m) i zbyt duże szpary między płytami. Co do kończenia malowaniem, można jak najbardziej, tylko najlepiej jakby to było robione farbą taką jaką będziemy malować docelowo (lub podkładem pod tą farbę). No i łączenia powinno się zagruntować albo chociaż zamieść szczotką, żeby odpylić, wtedy nie powinno być już efektu zwijającej się farby. No chyba, że artyści malowali mokry jeszcze gips.
 12. Ja osobiście nie pozwoliłbym sobie założyć wełny mineralnej o grubości 25cm na 14 cm krokwie. Przecież zgnieciona welna ma gorsze właściwości i dodatkowo podatna jest na gnicie. Masz jakiegoś artystę inwestora?
 13. To znaczy że nie mogę z pracy do domu chodzić, ani wychodzić? Bo ja muszę przez czyjeś...
 14. Czasem nawet gorzej niz surowy otwarty, bo jeszcze trzeba coś zburzyć, wynieść doprowadzić do prostoty... A to potrafi kosztować. Jedyna zaleta, że zawsze na upartego można tam zamieszkać jak jest jakiś piec
 15. Wytrzyma, tylko będzie dość podatny na obijanie, chyba że dasz na płyty jakiś mocny tynk lub farbę. Najprościej będzie zrobić regał od sufitu do podłogi, ale można też mniejszy. Jeśli chcesz zrobić konstrukcję metalową to musisz kupic profile ud (im szersze i gęściej je dasz tym większy ciężar utrzyma konstrukcja), przywiercic je gdzie sie tylko da (ściany, podłoga sufit), poskręcać ze sobą i opłytować. Z drewna to samo tylko wykorzystujesz kantówki. Napisz coś więcej, to postaram się pomóc. Jakieś bardziej szczegółowe pytania, bo nie wiem jaki poziom znajomości tematu prezentujesz
×
×
 • Utwórz nowe...