Skocz do zawartości

Jak zbudować kominek otwarty?


Maudinia

Recommended Posts

  • 3 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
Jeśli ktoś jest zainteresowany, to postaram się odnaleść szczegółowwy opis z podaniem właściwych proporcji. Mam to w jakiejś starej czeskiej książce, ewentualnie jest to gdzieś w zbiorach mojego teścia - w tym drugim przypadku niestety będę miał do tego dostęp najwcześniej za tydzień lub dwa. Ale jeśli komuś na tym zależy, to niech da znać.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Witam, jestem bliski kupienia działki, dzisiaj biuro dosłało mi postanowienia które są w mpzp i brzmią tak:   obowiązuje mpzp, symbol M2 - zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. W sprawie dachów z uchwały o mpzp wynika co następuje: 5. Ustala się następujące zasady kształtowania zabudowy i urządzenia terenów wymienionych w ust.1: 1) forma nowo – projektowanej zabudowy wymaga harmonijnego wpisania w otaczający krajobraz nawiązując do cech i detalu architektury regionalnej , a w szczególności formy dachu spadzistego /kąt nachylenia 30-40o/, zaleca się krycie połaci dachowych dachówką, budynki winny być sytuowane równolegle do krawędzi jezdni ulicy z której następuje wjazd do posesji.   Jestem zielony w tych sprawach bo to takie wejście w dorosłe życie, rozumiem postanowienia dotyczące kąta nachylenia dachu i jego pokrycie, natomiast mam dwa pytania: 1. "budynki winny być sytuowane równolegle do krawędzi jezdni ulicy z której następuje wjazd do posesji" -> czy oznacza to że front musi być dłuższy niż szerokość? Jezeli tak to w takim razie na poniższym obrazku poprawnie wybudowany jest budynek nr1? J 2.  "forma nowo – projektowanej zabudowy wymaga harmonijnego wpisania w otaczający krajobraz nawiązując do cech i detalu architektury regionalnej" -> czy tu będzie problem z kupieniem sobie podstawowego projektu z stron internetowych np tego typu:   Działka leży w Czerwionce-Leszczynach, w tej okolicy w której znajduje się działka jest dużo starych domów typu kwadratowych (z płaskim dachem), lecz trzy/cztery domy dalej również są nowe piętrowe domy tego typu  
    • W jaki sposób doradzilibyście zrobić szczelny przepust dla wody PE40 w ścianie piwnicy jesli wczesniej nie było wypuszczone pod ławą a teraz nie ma takiej możliwości. Czy wystarczy wg was wykuć dziurę dla przepustu wykonanego z rury kanalizacyjnej 50mm, wsadzić w to PE40, zapianować w srodku i zakorkować taką redukcją 50/50 żeby woda nie dostawała się do środka? Czy będą tu występować jakieś uderzenia hydrauliczne, czy nie rozszczelni sie to z wiekiem, guma nie sparcieje i woda bedzie się lać z zewnątrz do piwnicy?
    • Dzień dobry, chętnie pomożemy w rozwiązaniu problemu. Nasz serwisant przyjedzie i pomoże otworzyć okno. Prosimy o przesłanie zgłoszenia problemu do naszego Działu Serwisu na adres serwis@fakro.pl   W zgłoszeniu prosimy o podanie: - Numeru seryjnego produktu – lub w przypadku jego braku wszelkie możliwe informacje – (czy jest to okno dachowe, czy do dachów płaskich, obrotowe, czy uchylno-obrotowe, faktura za zakup, itd.). - Jasny i zwięzły opis sytuacji. - Zdjęcia obrazujące sytuację. Przesłanie zdjęć jest najbardziej pomocnym sposobem na rozeznanie się w sytuacji i profesjonalne przygotowanie się do wizyty. Proszę by łączna waga załączników nie przekraczała 15 MB. - Informacje nt. zamontowanego produktu: wysokość zamontowania, łatwość dostępu. - Dane osobowe i adresowe niezbędne do umożliwienia wizyty serwisanta, czyli: imię, nazwisko, adres pod którym zamontowane są produkty, numer telefonu. Podanie danych jest dobrowolne, jednak bez ich podania realizacja zgłoszenia nie będzie możliwa. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych zawarte jest na stronie internetowej FAKRO po adresem: https://www.fakro.pl/gdpr/
    • Komentarz dodany przez Ja Ania: Wszystko pięknie. Ale dlaczego nie ma nic na temat progów dochodowych? Dla prowadzących działalności liczony jest przychód a nie dochód. Mało kto może skorzystać z tego programu.
    • Rosnąca świadomość ekologiczna, a także odgórne przepisy dotyczące zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery, spowodowały konieczność wymiany starych "kopciuchów" na inne źródła ciepła i zwiększenie efektywności energetycznej budynków. Wsparciem finansowym dla osób, które podejmują się inwestycji, w efekcie których nastąpi poprawa jakości powietrza, jest program Czyste Powietrze. Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać dotację? Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/instalacje/kotly-i-podgrzewacze/aktualnosci/109650-jak-skorzystac-z-programu-czyste-powietrze-przewodnik-po-dofinansowaniach-na-wymiane-zrodel-ciepla
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...