Skocz do zawartości

Co to dla mnie oznacz?


Recommended Posts

Witam serdecznie. Mam problem-zakupiłem działkę rekreacyjną w ROD na której nie ma prądu(niby nie ma na całym kompleksie ale idąc widać że niektórzy mają prąd). Jak ją kupowałem była inicjatywa zarządu o podłączenie działek do prądu -są warunki i miało zgłosić się 250 działek a zgłosiło ok. 90. Jak inicjatywa "padła" to postanowiłem podłączyć prąd we własnym zakresie(tym bardziej że słup linii niskiego napięcia stoi o 2m od mojego płotu). Gdy wystąpiłem do operatora(ENEA) otrzymałem odpowiedź że warunki zostały wydane dla całego zespołu działek i indywidualnych nie wydadzą. Więc odezwałem się do zarządu ROD i dostałem te warunki. Niestety nic z nich nie rozumiem-nie jest określone kto za co odpowiada, kto za co płaci i ile? Nie wiem w sumie nic. Może coś pomożecie? Nie wiem co mam teraz zrobić? Czy nie będę miał prądu? Może są jakieś „kruczki”, żeby tego typu działania jednak ruszyć. Warunki które otrzymałem są jako załączniki. Z góry dzięki za wszelką pomoc.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

I nic! icon_sad.gif


sprobuje pomoc, pracuje w radomiu w tamtejszym RZE i z tego co zrozumialem i propaguje sie u nas sprawa wyglada tak:
warunki wydane zostaly na caly teren dzialek wiec dla ROD stad moc 100Kv, warunki okreslaja sposob wykonania przyłącza:
1.zmiana transformatora o wiekszej mocy(w stacji TRAFO);
2.rozbudowa rozdzielni NN (w stacji TRAFO);
3.zabudowa złącza kablowego typu ZKP (złącze kablowo-pomiarowe)
4.zamontowanie licznika po doprowadzeniu WLZ
do tego momentu prace te bynajmniej u nas wykonuje zaklad energetyczny badz wykonawca prywatny na zlecenie ZE, trzeba udac sie do BOK odpowiedniego zakladu o potwierdzenie tych domysłów.

wlasciciel dzialek doprowadza wlz (wew linie zas.) od wew. rozdz. do ZKP, logicznie: montuje na kazdej dzialce uklad pomiarowy tzw. podlicznki z ktorych bedziecie rozliczni tzn pobor energii.
ZE przystepuje do inwestycji po podpisaniu umowy i zaplaceniu oplaty za moc. bynajmniej tak to wyglada u nas.
wiec przypuszczam ze nastepnym krokiem jest zawarcie umowy z ZE przez wlasciciela dzialek.
z tego co zauwazylem warunki traca waznos 11 wrzesnia 2010.

mozna oczywicie interweniowac u kierownika dzialu eksploatacji i warunkow, badz u samego dyrektora lecz watpie w sukces gdzyz w twoim przypadku wystepuje przerost kosztow inwestycji na ew. zyskami z poboru energi. to juz sa rozwiazania indiwidualne. trzeba zaczac samemu dreptac sciezki do ZE
mam nadzieje ze pomoglem troszke.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...