Skocz do zawartości

przyłącz kanalizacji


Recommended Posts

Niestety w swoim dość długim życiu nie spotkałam się aby gmina na swój koszt wykonała przyłącze.

Gmina może wykonać rozbudowę sieci, ale za projekt i przyłącze trzeba zapłacić.

Ceny zależą od tego czy wynajmiesz firmę i tylko zapłacisz, czy sama wszystko zorganizujesz i wtedy koszty 3x mniejsze (tak w moim rejonie).
Link do komentarza
Do mnie przyszedł pan z wodociągów i powiedział, że jak chcę to może mi to zrobić, tylko muszę mu zapłacić za robotę. On zapewne pracowałby na sprzęcie firmowym i w czasie pracy w wodociągach. Nie mam pewności, bo nie skorzystałem z jego usług.

Moja kanalizacja na odległość około 80 m wyszła 7500 zł, w tym 3500 za robotę, bez projektu.
Link do komentarza
dziwne to co piszecie ....
U nas w gminie ( gmina w powiecie jasielskim.woj.podkarpackie) jest zbudowana oczyszczalnia ścieków i większość miejscowości w gminie ma już od kilku lat podłączoną kanalizację.Mi zrobiono przyłącz 3 dni temu.
Długość przyłącza to ok 200 metrów (odległość między moim domkiem a główną rurą kanalizacyjną)
Wpłaciłam "tylko" 110 zł. (tysiąc sto) naszej gminnej gospodarce komunalnej za tą robotę i materiał (wszystko w tej cenie)
Jedynie musiałam na własną rękę zrobić projekt przyłącza (cena 250zł) i zgłosić zamiar w starostwie.
Inwenteryzację powykonawczą też gmina zrobi
Jakieś fundusze unijne na to są......
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...