Skocz do zawartości

piec gazowy- komin- problem


Wojtesław

Recommended Posts

Napisano
Witam!
Mam dylemat jakiego rodzaju piec gazowy wybrać do co i cwu. Myślałem o piecu dwufunkcyjnym kondensacyjnym z zamkniętą komorą spalania. I tutaj pojawia się mój dylemat w kotłowni mam komin gazowy z wkładem kwasoodpornym i nie wiem czy będzie możliwe wykorzystanie tego komina aby podłączyć mój piec. Wszędzie czytałem , że takie piece mają wylot i zasilanie w powietrze w jednej rurze wyprowadzany za ścianę i nie wiem czy taki piec może czerpać powietrze z pomieszczenia a spaliny odprowadzać przez komin?
Napisano
odpowiem ale niefachowo chyba:) Tak najprosciej to u nas (chyba) byl ten sam problem i zostala do komina wstawiona specjalna rura do wyprowadzania tych spalin. Nie byla zbyt tania z tego co pamietam:) Wplynelo to na calkowity koszt kotlowni. Dopytam meza dokladnie:) Piec mam firmy die dietrich, narazie nie mam zastrzezen ale krótko go używamy.
Napisano
Cytat

Witam!
Mam dylemat jakiego rodzaju piec gazowy wybrać do co i cwu. Myślałem o piecu dwufunkcyjnym kondensacyjnym z zamkniętą komorą spalania. I tutaj pojawia się mój dylemat w kotłowni mam komin gazowy z wkładem kwasoodpornym i nie wiem czy będzie możliwe wykorzystanie tego komina aby podłączyć mój piec. Wszędzie czytałem , że takie piece mają wylot i zasilanie w powietrze w jednej rurze wyprowadzany za ścianę i nie wiem czy taki piec może czerpać powietrze z pomieszczenia a spaliny odprowadzać przez komin?



Jednym z wyjść jest wpuścić od góry w istniejącą rurę drugą rurę z uszczelkami i odpowiednimi wąsami rozpierającymi ją wewnątrz większej rury.Najczęściej jest to rura fi60,więc w 120-130 wejdzie.Gorzej,kiedy potrzeba tam dać fi80.
Pewien problem stanowi połączenie owej rury z kolankiem,ale da się.
No i oczywiście trzeba dobrać odpowiednie zakończenie komina.
Tak więc istniejącej rury wcale wywalać nie trzeba,chyba,że okaże się za wąska.

Innym wyściem jest wstawienie na kotle trójnika spalinowo- powietrznego spalinową wewnętrzną rurę wpuść do komina ,powietrzną wystaw na zewnątrz za ścianę lub do kanału wentylacyjnego tak wyjdzie najtaniej ,pozostałe otwory zadeklować.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Rozumiem że się niecierpliwisz, ale mnożenie tematów nie ma sensu. Ten pierwszy został zauważony przez tych którzy są na forum w weekendy, ale pewnie nikt nie czuje się na siłach, aby odpowiedzieć. Ja też Ci nie podpowiem, bo znam się na ogrzewaniu podłogowym elektrycznym, a prąd - jak wiadomo - płynie równo dobrze zarówno z górki jak i pod górkę, więc analogii z wodą tu nie ma.  Pewnie dopiero w poniedziałek pojawią się specjaliści.
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...