Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Nowa warstwa - ale jaka?


Recommended Posts

Mam wylany betonowy podjazd, ale wierzchnia warstwa złuszczyła się i brzydko wygląda. Chciałbym wiedzieć, jakim sposobem mogę dokonać jego renowacji. Zaznaczam, że grubość drugiej warstwy materiału (kostki czy też wylewki) nie może przekraczać 5 cm.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Redakcja__
Renowacja zniszczonego podjazdu wymaga usuniecia luźno związanego betonu, zagruntowania podłoża i wykonania warstwy szczepnej dla nowej nawierzchni ze specjalnej zaprawy kontaktowej. Nową nawierzchnię można wtedy wykonać ze specjalnych wylewek o dużej odporności na ścieranie i ściskanie warstwą grubości do 2 cm. Jest to jednak rozwiązanie drogie ze względu na ceny użytych materiałów. Przy grubości warstwy ok. 5 cm można też nową nawierzchnię wykonać z mocnego betonu zatartego na gładko zacieraczką mechaniczną.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie temu...
Odpowiedź jest OK.
Prosiłbym tylko o więcej szczegółów.
Pisze Pan o specjalnej zaprawie kontaktowej. Interesuje mnie konkretna zaprawa, także w przypadku specjalnych wylewek. Wystarczą nazwy, a jeżeli mógłby Pan w przybliżeniu podać cenę m.kw. wykonanej w ten sposób nawierzchni, byłbym wdzięczny.
Pytanie do drugiego rozwiązania, które mnie bardziej interesuje, bo będzie z pewnością tańsze. Czy przed wykonaniem betonu trzeba usunąć luźno związany beton, czy można tylko wyrównać i zalać?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Redakcja__
Do wykonania warstwy renowacyjnej można użyć zaprawy szybkotwardniejącej CN83 firmy Ceresit, natomiast warstwę kontaktową wykonuje sie z tego samego materiału z dodatkiem emulsji CC81. Srednie zużycie materiału wynosi ok. 25 kg/m2 i kosztuje ponad 50 zł/m2. Przy tworzeniu nowej warstwy z betonu konieczne jest usunięcie luźnych fragmentów starego podłoża. Nakładany beton powinien mieć konsystencję mokrej ziemi, klasy powyżej B 25 i przygotowany z użyciem kruszywa o granulacji 8 mm.Zalecany jest dodatek plastyfikatora (dodawany w betoniarni lub do kupienia w składach budowlanych) zmniejszający skurcz i ułatwiający zagęszczenie. Rozłożony beton należy zagęścić wibratorem powierzchniowym.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...