Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
rafik

Problem z działką? A może z urzędnikami?

Recommended Posts

Witam wszystkich jako nowy na forum.
Problemik jaki mnie dręczy to brak możliwości budowy na działce w miejscu wymażonym. Ale od początku
Zakupiłem działeczkę gruntów ornych kl VI i łąki kl V wielkości 7tys m2 ze strumykiem nd działce i ok400m od rzeki. Poprzedni właściciel po sądowych przeprawach uzyskał warunki zabudowy siedliskowej na terenie nie posiadającym planu zagospodarowania. Niestety domek można postawić w narozniku tej działeczki 3m od ogrodzenia sąsiada. Problem tkwi w rzędnych wysokosci terenu co jak uważa urząd Miasta są za niskie i kwalifikują się do terenu zagrożonego powodzią - co raczej jest bzdurą jeżeli pobudowali pomiędzy tą działką a rzeką stacje uzdatniania wody. Na sąsiadującym osiedlu nad rzeką plan zagospodarowania już dopuszcza nawet o 20cm niższe rzędne dla celów budowlanych. W urzędzie nie chcą słyszeć o podwyższeniu terenu od 40cm w niektórych miejscach do 1.2m - uzasadnienie - jest to zmiana ukształtowania terenu co wymaga różnych decyzji itp. Wybudowanie domu na wysokim fundamencie tez im nie odpowida - "musi Pan wystąpić o nowe warunki których najpawdopodobnie Panu nie wydamy"

Czy ktoś miałby jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu pomijając granaty dla urzedników itp. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanowny Panie mieszkamy w Polsce a tu wszystko jest możliwe może trzeba zastosować najstarszą i najlepszą Polską formę negocjacyjną potocznie mówiąc " trzeba mówić do reki która słucha a nie do ucha, bo ucho głuche to ręka słucha "
Taki kraj icon_surprised.gif
Powodzenia icon_lol.gif

P.S
Jak dostaniesz co chcesz to buduj piorunem a później ci mogą skoczyć !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Jakaś ekipa do remontu mieszkania? https://zleca.pl/zlecenie/remont-mieszkania-krakow-1573477895
  • 1. "zbyt masywny" - wrażenie subiektywne. "Wrażenie zwalistości" dla kogoś innego będzie  "wrażeniem solidności, związania z podłożem, organiczności" . 2. Kolumny - kto powiedział że mają być wg jakiegoś wzorca. Architekt swoje wymyślił i tyle. Nie słyszałem o obowiązku - nawet estetycznym - trzymania się wzorca - poza konserwacją. 3. Garaż zaburza proporcje ? Najwyżej brama, bo z zewnątrznie widać, co tam jest - można się jedynie domyślić. A proporcja to rzecz subiektywna. Jednemu pasi, innemu nie. Nie do udowodnienia przy braku konkretnego stylu, a nawet wtedy rzadko. 4. Może chodziło o taki kontrast - kontrast jako środek artystyczny    Ja cię szanuję Elfir, jak wiesz - ale wszystkie twoje uwagi powinny się zaczynać: "Jak dla mnie", albo "mój smak mówi mi, że"... Bo to wszystko miesci się w granicach gustu i smaku osobistego, nie zadekretowanego niczym pewnym.  I dlatego nie mogą one być traktowane jako konkretny zarzut udokumentowany sprzecznością z prawem lub nawet ogólnie przyjetymi zasadami, tylko jako opis twego osobistego wrażenia. Co wcale nie osłabia wartości twej opinii - ale pozostaje tylko twą opinią. Zaokrąglę - opinią opartą o twój smak i gust  ja bym oczywiście brał go pod uwagę, ale pewnie nie mam identycznego
  • Zrób tak jak przewiduje projekt. Po pierwsze, zmieniając miejsce musisz zrobić nowy projekt, po drugie  masz krótsza drogę do rozprowadzenie wody gdy umieścisz licznik w kotłowni. Nie widzę sensownego uzasadnienia zmiany punktu wpuszczenia wody do domu.
  • Twoje ogródki są przeładowane różnej maści kruszywem i krzaki są zbytnio podsypywane korą ....jesteś architektem zieleni ...nie umiesz nic innego wymyślić?? Szkoły poszły na marne ...odstawiasz lipę ....ale to tylko moje zdanie... Więcej czepiać się Ciebie nie będę ...
  • Jeszcze Wam nie zbrzydło to krytykowanie??????!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ileż można klepać jedno i to samo?
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...