Skocz do zawartości

Podłączenie się do mediów znajdujących się na działce obok.


rf1978

Recommended Posts

Witam Serdecznie.
Zastanawiam się nad zakupem działki budowlanej która graniczy z działką wcześniejszą (jest to pas 8 działek budowlanych położonych koło siebie w jednej linii, wzdluż nich biegnie pas zieleni szerokości 5m który jest drogą dojazdową do tychże działek) na której to znajdują się media: woda, gaz ,kanalizacja. W związku z tym mam pytanie do Was: czy jst taka możliwość aby ktoś kto kupi tą działkę z mediami (bo narazie zamierzam tylko kupić działkę, budowę rozpocząć tak za 3-4lata) w przyszłości robił mi problem z tym że nie będę mógł podłączyć się do tychże mediów bo np nie będzie chciał żeby mu kopać na jego działce itp?, właścicielka tej działki mówi mi że jeśli byłaby takowa sytuacja, to mogę "wkopać" się w drogę i z tamtąd podłączyć się do mediów. Mam także drugie pytanko: czy muszę podłączyć się do tychże mediów. chodzi mi o wodę: z tego co wiem to ludzie obok kopią studnię i używają tej wody zarówno do picia jak i innych celów, bo do kanalizy raczej muszę się podłączyć. Proszę o odpowiedź na moje pytania. Dziękuję i pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Uzbrojenie terenu z reguły prowadzone jest w linii drogi, zatem do wykonania przyłączy nie trzeba wchodzić na teren sąsiedniej działki. Natomiast konieczność podłączenia się do istniejącej sieci wodno kanalizacyjnej zależy od warunków zawartych w pozwoleniu na budowę.



Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...