Skocz do zawartości

KONSTAK - Polska Technika Grzewcza


Recommended Posts

Szanowni Państwo.

Konstal jest firmą działającą na rynku polskim od 1996 roku. Związani jesteśmy z branżą ciepłowniczą od ponad 20 lat. Doświadczenie zdobyte przez ten okres doskonale owocuje w działalności naszej Firmy. Firma Konstal rozpoczęła swą działalność produkcji kotłów, wchodząc na rynek z jednym typem kotłów typ SKAM. Kotły i piece które dały początek serii urządzeń doskonale się sprawdzających na rynku polskim.Produkt początkowy przeszedł szereg popraw popartych badaniami. Tak powstały kotły oraz piece miałowe typ SKAM-eko charakteryzujące się wysoką sprawnością oraz niską emisją środków szkodliwych. Kotły te uzyskały certyfikat ekologiczny oraz atest energetyczny. Na bazie tego pieca powstał kocioł retortowy, czyli z automatycznym podajnikiem opału. Doskonałe rozwiązanie kotłów na paliwa stałe, zbliżające je pod względem obsługi do kotłów gazowych czy olejowych.

Firma Konstal wprowadziła w roku 2004 na polski rynek kotły zgazowujące drewno typ EKOD. W tych piecach wykorzystano efekt pirolizy, czyli suchej destylacji drewna. Opał pod wpływem dostarczonego ciepłego powietrza wydziela gazy łatwopalne w połączeniu z tlenem. Technika ta pozwala spalać drewno w sposób efektywny i ekologiczny. W tym momencie Firma Konstal produkuje piece na węgiel, kotły na miał, piece na eko-groszek oraz kotły na drewno. Coraz szersza gama produktów pozwala zaspokoić oczekiwania klientów. Początkowo nasze piece opierały się na naturalnych zasadach spalania. W tym momencie mamy w ofercie piece sterowane elektronicznie. Zastosowanie w kotłach sterowników regulujących pracą wentylatora pozwoliło na odpowiednie dawkowanie potrzebnego do spalania tlenu. W ostatnich latach firma zajęła się produkcją kotłów z automatycznym dawkowaniem paliwa, tzw. Piece retortowe ( kotły z podajnikiem). Rozwiązania kotłów idą w kierunku zapewnienia coraz to większej wygody użytkownika.

Konstal jako producent dba, aby urządzenia grzewcze były bezpieczne i wygodne w użytkowaniu. Przez okres swojej działalności, firma zyskała uznanie klientów nie tylko na rynku lokalnym, ale i także ogólnopolskim. Profesjonalne doradztwo techniczne, fachowa obsługa, serwis przyczyniają się znacznie do powiększania grona zadowolonych klientów. Pragniemy przede wszystkim, aby firma Konstal kojarzyła się wszystkim z dobrą jakością wyrobów, z urządzeniami pracującymi w zgodzie z otaczającym nas środowiskiem.

www.kotlarstwo.info


Brak obrazka Brak obrazka
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Na razie obstawiałbym wilgoć. Bardzo prawdopodobne, że obecną tam w wyniku jakiegoś przecieku i zalania stropu. Na pierwszym zdjęciu wygląda to jak plama/zaciek sięgająca dalej od krawędzi ściany, w głąb pomieszczenia.  Żeby coś podpowiedzieć z sensem trzeba mieć informację o tym co jest po drugiej stronie tego stropu i ściany. Płaski dach, strych, to ściana zewnętrzna czy wewnętrzna? Czy jest tam izolacja cieplna i gdzie? Co do rozróżnienia wilgoć czy grzyb, to akurat szczególnie łatwo o zagrzybienie w miejscach zawilgoconych. 
    • Dzień dobry, Wybór między blachodachówką a panelami na rąbek stojący typu „click” często sprowadza się do kompromisu między czasem realizacji a efektem końcowym. Blachodachówka, szczególnie w wersji modułowej, daje się szybko zamontować, co wynika z jej wymiarów, łatwości transportu oraz prostoty w docinaniu i dopasowaniu do połaci. To rozwiązanie szczególnie chętnie wybierane przy inwestycjach, gdzie liczy się tempo prac i ograniczenie kosztów związanych z robocizną. Panele na rąbek wymagają więcej precyzji – zarówno w przygotowaniu podkonstrukcji, jak i w samym montażu. Montaż tych paneli zajmuje więcej czasu i wymaga większego doświadczenia ze strony wykonawcy, ale efekt wizualny oraz szczelność połączeń przewyższają rozwiązania klasyczne. To rozwiązanie często stosowane przy projektach nowoczesnych lub tam, gdzie dach jest mocno wyeksponowany. W praktyce o wyborze powinien decydować nie tylko wygląd, ale też stopień skomplikowania dachu, dostępność ekipy z doświadczeniem w danym systemie oraz oczekiwania inwestora co do trwałości i estetyki. Przy prostych połaciach obie opcje są funkcjonalne, ale przy bardziej wymagających geometrach panele na rąbek mogą wymagać więcej pracy na detalu. ___________________________________ Panele dachowe na rąbek PD-510 https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
    • Dzień dobry, chętnie wykonam badania gruntu pod domy jednorodzinne. Mogę też zweryfikować badania geologiczne przedstawione przez sprzedającego. Pomogę w decyzji o zakupie działki. Doradzę co zrobić jak na działce nawiercimy wodę lub co począć jak jej nie ma. Działam w województwach małopolskim, świętokrzyskim i na podkarpaciu. Zapraszam do kontaktu na priv.
    • Dzień dobry, sprawdzę i napiszę odpowiedź na PW. Marcin
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...