Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Ocieplenie wełną mineralną

Recommended Posts

Gość
Zamierzam ocieplić budynek wełną mineralną grubości 12 cm oraz założyć siding winylowy. Na wełnę chcę dać wiatroizolację. Czy od strony scian powinienem dawać paraizolację?
Ściana ma grubość 433 cm i zawiera pustkę powioetrzną szerokości 6 cm. Wypełnienie pustki zarzuciłem ze względu na mostki termiczne stropów i węglarków.
Proszę o opisanie dokładnie metody lekkiej suchej. Większość artykułów tylko o niej wzmiankuje, a szczegółowo rozwodzi się nad metodą lekką mokrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Redakcja__
Nie ma potrzeby zakładania paroizolacji od strony wewnętrznej gdyż mur z pustaków zapewnia dostateczny opór dyfuzyjny dla pary wodnej. Sposób mocowania ocieplenia jest bardzo prosty - ruszt z listew drewnianych o przekroju 4x5 cm mocuje się poprzez kołki dystansowe do ściany. Przestrzeń między rusztem wypełnia się wełną mineralną (może być w dwóch warstwach) i mocuje kołkami z talerzykami dociskowymi. Wełna powinna mieć ciężar objętościowy ok. 65 kg/m3. Na ruszcie mocuje się wiatroizolacje a następnie listwy dystansowe zapewniające pustkę wentylacyjna pod elewacją. Sposób mocowania sadingu zależy od zaleceń producenta. Zamiast rusztu drewnianego można również wykorzystać profile ze stali ocynkowanej lub systemowy stelaż z tworzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • ja rozmawiam z Ekspertem, z nim sie nie policzkuję, więc nie wiem skąd ta uwaga. Dyscyplinuj urobosa, który nadal się skupia na mnie, nie na tematach. Fobia?   To zrozumiałe. a ja odniosłem sie do zdania:   Wg mojej obserwacji na podłożu papy dachowej zgrzewalnej dobrej jakości mech nie tyllko zawilgocił powierzchnię, ale też nieusuwany niszczył ją wrastając stopniowo, tworzył też powierzchnię ziemi (z obumarłych roślin). To samo mówił mi sąsiad z gontem bitumicznym. Myślę, że przy dachówce cementowe, a tym bardziej goncie drewnianym wnikanie korzonkow w podłoże jest jeszcze łatwiejsze. Blacha ma o wiele większą odporność na taką penetrację, a zabezpieczona, pewnie całkowitą,  prócz odbarwienia.   Dlatego zapytałem Eksperta o te podłoża?
  • Ekspert się wypowiedział!!! Dodał do mojej wypowiedzi podziękowanie i widać uznał, że nic więcej nie warto zenkowi dopisywać!!! Tego zdania nie doczytało się naszemu dyskutantowi   Ja ręki do policzkowania nie podnoszę...
  • to akurat jest bzdura na resorach.  Im mniejszy i cieplejszy dom (a kanadyjczyki należą do grupy cieplejszych) - tym mniejszy sens ma w ogóle myślenie o PC. W twoim przypadku, szczególnie jeśli ma być tanio - trzeba wziąść pod uwagę kable grzejne w wylewce lub zwykłe konkwektory jak w przypadku domu gawła. Oczywiście, od samego początku prawdopodobnie trzeba będzie dać PV na dach - ale to ze względu, że inaczej nie będziesz w stanie wyjść ze wskaźnikami narzuconymi przez Warunki Techniczne. To bardzo utrudnia budowanie domów ogrzewanych tylko prądem. Trzeba stosować różne myki i sztuczki ;)
  • Gość Radek
   Polecam zapoznać się z ofertą od Bowim - ja mam właśnie wszelkie zbrojenia od nich i wiem że są solidne.
  • Stal zbrojeniową oferują składy budowlane i hurtownie, a także bezpośrednio jej producenci. Można kupić odpowiednio pocięte pręty, a nawet zamówić gotowe szkielety zbrojeniowe, na przykład do wieńca stropowego. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/porady/821-gdzie-kupic-stal-do-zbrojenia-stropu
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...