Skocz do zawartości

WENTYLACJA W DOMU PARTEROWYM (DODANE ZDJĘCIA)


Patryk

Recommended Posts

Witam.
Jestem posiadaczem domu parterowego (bez poddasza).Poddasze nie bedzie ocieplane.Potrzebna mi jest informacja odnosnie przewodow wentylacyjnych.Mam w budynku kilka pomieszczen w ktorych otwory wentylacyjne(wykonane zgodnie z projektem) wychodza przez strop na strych gdzie odleglos od stropu do dachu(wiezby) wynosi ok 50 cm.Cieple powietrze uciekajace z domu przez przewody wentylacyjne napotyka zimne (na tak niewielkim odcinku) w wyniku czego sie skrapla.Prosze o rade - jakie przewody wentylacyjne mam zainstalowac w budynku aby na odcinku 50cm od stropu do dachu w wyniku skraplania sie woda nie ciekla w przewodach wentylacyjnych do kratek wentylacyjnych w domu.Mam nadzieje ze sa takie systemy przewodow wentylacyjnych ktore zabezpiecza mnie przed tym problemem.
Pozdrawiam.
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Link do komentarza
Przewody wentylacyjne można wykonać z prefabrykowanych kształtek ceramicznych, silikatowych lub keramzytobetonowych wyprowadzonych ponad powierzchnię dachu. Na odcinku ich przebiegu przez poddasze można je ocieplić otulina z wełny mineralnej lub styropianu. Jednak w praktyce, przy normalnym użytkowaniu pomieszczeń mieszkalnych wykraplanie sie pary wodnej w przewodach wentylacyjnych jest mało prawdopodobne, a ewentulane skropliny wsiąkają w ścianki przewodów i szybko odparowują.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...