Skocz do zawartości

Gdzie stosuje się farby silikatowe?


Recommended Posts

Cytat

Gdzie stosuje się farby silikatowe?



Witam,

Np, na tynki mineralne, czy silikatowe białe jeżeli chcesz uzyskać inny kolor. Lepsze rozwizanie jest, gdy zastosujesz tynk silikatowy barwiony w masie, bo jeżeli coś się wykruszy to nie masz znaku na ścianie.

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
Farby silikatowe powinny być stosowane na wszystkie podłoża które wymagają dużej paro-przepuszczalności a więc elewacje ocieplone wełną mineralną, obiekty zabytkowe w których przegrody wymagają wypuszczania wilgoci na zewnątrz, obiekty których elewacje są wykonane świeżym tynkiem cementowo-wapiennym (np. mineralnym).

Farby silikatowe posiadają właściwości hydrofobowe co w uproszczeniu oznacza, że wypuszczją wilgoć ze środka przegrody a nie wpuszczają do wewnątrz.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Przede wszystkim na elewacje.Jednak można również zastosować we wnętrzu.
WAŻNE!!! Stosować również podkład silikatowy(nie mieszać systemów).
Powodem tych ograniczeń jest wysoka reaktywność(agresywność chemiczna)silikatów.
Zasadniczym podłożem do stosowania zestawów silikatowych(farba+podkład)są niepomalowane wcześniej materiały mineralne z wyjątkiem gipsowych.
UWAGA.
Należy zabezpieczyć powierzchnie sąsiadujące z malowanymi,zwłaszcza posadzki i płytki ceramiczne.
Silikaty mogą przereagować i zostawić trwałe plamy
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • pozytywów nie brakuje, kiedyś usłyszałem komentarz nie byle kogo, że wcześniej z tego budowano chlewy i obory i tak było, niemniej materiał ok silikaty (czyli wapienno-piaskowe) też piją wodę, z czasem nabierają wytrzymałości i zmniejsza się ich "wodożądność" ; skoro budowę rozwlekacie w czasie to i z pozbyciem się wody nie będzie raczej problemu, nawet i z gazobetonem   co do formalności - projektantowi płacić nie musisz, odnośnie wpisu do DB w tej sprawie to byłbym ostrożny, bo KB to obecnie doopa, a nie znaczący uczestnik procesu inwestycyjnego i takim wpisem mógłby namącić, bo jednak najprawdopodobniej to kompetencje projektanta; jaką grubość ścian konstrukcyjnych z gazobetonu chcesz zamienić na silikat?   woda stojąca na płycie - możesz na ścianie od wewnątrz zrobić pasek izolacji ścian na grubość posadzki, albo i wyżej, ale wtedy materiałem, który nie pogorszy przyczepności tynków/gładzi (szkło wodne?)b bawić się w różne materiały to moim zdaniem przesada, ale jak masz tak wypaśną budowę, to i to możesz
    • To mi brzmi bardziej jak inwestor zastępczy. Większość deweloperów ściany działowe wrysowuje w planach jako koncepcję a nie docelowe, właśnie po to by kupujący mógł w razie czego wprowadzić zmiany. To jest dużo tańsze niż kucie, wywożenie gruzu, przekładanie instalacji elektrycznych.  Od lat czytam czasopisma wnętrzarskie i w opisach realizacji często jest wspomniane, że zmiany w układzie wprowadzano na etapie budowy domu. Sama udzielam na forach rad co do układu wnętrz, bo ludzie piszą, że deweloper będzie stawiał ścianki i prosi o rysunek jak mają stać, jesli będzie wprowadzona zmiana
    • dziadzie, ty się wyprzesz samego siebie jak zajdzie taka potrzeba, żałosne
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...