Skocz do zawartości

projekt domu jednorodzinnego


Recommended Posts

witam,mam kłopot z otworami drzwiowymi w nowo wybudowanym domu: jeśli w projekcie domu drzwi opisane są jako :200x90 lub 200x80 uznawane za standard,to czy to znaczy,że murarz powinien doliczyć po 10 cm z każdej strony (pozostawiając realnie większe otwory),czy też powinno być to uwzględnione na etapie projektu?po czyjej stronie leży wina ?proszę o fachową odpowiedź
Link do komentarza
Cytat

witam,mam kłopot z otworami drzwiowymi w nowo wybudowanym domu: jeśli w projekcie domu drzwi opisane są jako :200x90 lub 200x80 uznawane za standard,to czy to znaczy,że murarz powinien doliczyć po 10 cm z każdej strony (pozostawiając realnie większe otwory),czy też powinno być to uwzględnione na etapie projektu?po czyjej stronie leży wina ?proszę o fachową odpowiedź



Witam,
jeżeli w projekcie masz na rzucie (np. parteru) opisany wymiar np. 90 x 210 to oznacza wymiary otworu w murze dla stolarki np. drzwiowej z tym, że pierwszy wymiar 90 oznacza szerokość a drugi 210 wysokość w cm otworu w murze.
Murarz nic nie dolicza - odczytuje wymiary z projektu.

Jeżeli coś więcej - to prześlij e-maila do mnie (z tego forum) ale dołącz zeskanowany projekt i opisz dokładnie co jest.
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...