Skocz do zawartości

malowanie- wybór kolorów - rada dla wszystkich:)


Recommended Posts

Malujemy icon_biggrin.gif Oczywiście wcześniej wybraliśmy sobie bardzo ładnie wszystkie kolory spędzając ze dwie godziny nad próbnikami i katalogami farb. Zdecydowaliśmy się na firmę dekoral, farby z serii akrylit w. No i................ bezowy "piasek" który wybraliśmy do salonu okazał się być kolorem zblizonym do jajecznicy, a pastelowy brzoskwiniowy który miał być lekko kremowy okazał się być lekko ale różowy icon_biggrin.gif Na szczęście kupowaliśmy farby w zaprzyjaźnionym sklepie i udało nam się je wymienićicon_smile.gif Więc rada dla wszystkich- kupcie najpierw po jednej najmniejszej puszce farby- szkoda że nie ma zwykle mniejszych niż 2,5 litra, odżałujcie w razie czego te około 40 zł (bo tyle mniej więcej np dekoral kosztuje, podobnie nobiles) znajdźcie sobie jakieś miejsce gdzie można pomazać po scianie- ja akurat na kominku, bo bedzie pokrywany stiukiem i pomalujcie kawałek:) Można się zdziwićicon_smile.gif))
Koniec końców to co miało być w brzoskwini- a z założenia miało być kremowe z delikatną nutą bezu- będzie malowane kolorem jasny beż (i to jest naparwdę jasny, kremowy beż!) salon- dwa tony ciemniej- harmonią (taka kawa z mlekiem) a ten "piasek pustyni" który jest mile żółciutki pójdzie do pokoju dzieci gdzie będzie stanowił idelany podkład pod "kubusie klejki" (tzn wybrane przez moich synów taśmy z kubusiem puchatkiem) i niebieskie samolociki które chcą tam wymalowaćicon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Malujemy icon_biggrin.gif Oczywiście wcześniej wybraliśmy sobie bardzo ładnie wszystkie kolory spędzając ze dwie godziny nad próbnikami i katalogami farb. Zdecydowaliśmy się na firmę dekoral, farby z serii akrylit w. No i................ bezowy "piasek" który wybraliśmy do salonu okazał się być kolorem zblizonym do jajecznicy, a pastelowy brzoskwiniowy który miał być lekko kremowy okazał się być lekko ale różowy icon_biggrin.gif .....


Witam Kropeczka_ns!
Ja u siebie w salonie mam właśnie wyżej wspomniany kolor czyli pastelowy brzoskwiniowy i wyszedł całkiem całkiem.Na pewno nie różowo-podobny.Owszem na początku kolor był intensywniejszy niż na próbniku ale z czasem (po paru dniach) troszke zjaśniał i jest ok. Trzeba mieć na uwadze, że kolor od razu po pomalowaniu mimo, że wydaje nam się , że już ściana wyschła jest bardziej intensywny niż powinien być. Po całkowitym wyschnięciu uzyskuje swój odcień.
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...