Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
adam4x7

wentylacja wełny

Recommended Posts

mam pytanie
docieplam poddasze w ten sposób że między krokwie chcę dać ok 15 cm wełny, ponieważ na dachu mam blachę następnie żółta folię ( nieparoprzepuszczalną ) musze się z wełną odsunąć o ok. 2 cm, ocieplic całość cchę tak że ocieple sufit powieszany i skosy do wysokości sufitu. reszta poddasza czyli od sufitu po kalenice będzie nieogrzewana i niedocieplona - moje pytanie brzmi czy powinienem zadbać o jakąś wentylację przestrzeni między wełną a folię , w dachu nie mam żadnych otworów wentylatorów natomiat przez ta przestrzeń ponad sufitem przechodzi komin i mogę zrobic jakąś krakte wentylacyjną czy to jest potrzebne czy wystarczą jakieś nieszczelnośći miedzy blachą a folia na dachu ?
dzięi z góry
adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z opisu nie bardzo wynika jak te warstwy będą układane, podajemy więć prawidłowy sposób ocieplenia poddasza.

Między krokwiami należy umocować folie paroprzepuszczalną odsuniętą ok 2 cm od warstwy pokrycia dachowego. Następnie układane jest ocieplenie przykryte od spodu folia paroszczelną. Miedzy folia poaroprzepuszczalną a pokryciem blaszanym powinna być zapewniona cyrkulacja powietrza poprzez wykonanie wlotów przy okapie - w przypadku zamknięcia pomieszczenia sufitem wyloty mogą być w formie kratek wentylacyjnych umieszczonych w ścianach szczytowych nieogrzewanej części poddasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Z opisu nie bardzo wynika jak te warstwy będą układane, podajemy więć prawidłowy sposób ocieplenia poddasza.

Między krokwiami należy umocować folie paroprzepuszczalną odsuniętą ok 2 cm od warstwy pokrycia dachowego. Następnie układane jest ocieplenie przykryte od spodu folia paroszczelną. Miedzy folia poaroprzepuszczalną a pokryciem blaszanym powinna być zapewniona cyrkulacja powietrza poprzez wykonanie wlotów przy okapie - w przypadku zamknięcia pomieszczenia sufitem wyloty mogą być w formie kratek wentylacyjnych umieszczonych w ścianach szczytowych nieogrzewanej części poddasza.czyli rozumiem że samo odsunięcie wełny o ok 2cm od istniejącej foli dachowej nie wystarczy i muszę zastosować membranę wysokoparoprzepuszczalną, którą zamocuję ok 2 cm od istniejącej folii dachowej i wtedy już wełnę do styku do tej membrany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Tak, czy inaczej,  W przypadku każdego rodzaju ogrzewania (grzejniowe czy płaszczyznowe) ogrzewanie powinno być tak ustawione by zapewnić komfort cieplny. Dla kotła kondensacyjnego najlepszym jest utrzymywanie temperatury wymiennika poniżej 56C, a  ponieważ mowa tu o ogrzewaniu podłogowym to warunek ten będzie spełniony. Czy będzie wymagana dodatkowa pompa to zależy tylko i wyłącznie od wymaganego przepływu oraz oporów hydraulicznych instalacji (bez projektu to tylko wróżenie z fusów). System sterowania PWM to system sterowania pracą pompy a nie współpracy kocioł-regulator. Vitodensy 050 i 100 nie mają możliwości sterowania PWM. 
  • Tyle z mojej wypowiedzi zrozumiałeś i wyczytałeś?
  • 1. 400 tys za dom 150m2 z wykońzeniem i wyposażeniem - to kosmiczne pieniądze? 2. "Kilka ostatnich lat życia" - oto próbka subtelności waszej wyedukowanej grupki wszystkowiedzących. No to tylko wspomne - że nikt nie wie, kiedy dostanie łopatą w tyłek, i nie używałbym tego jako argumentu - to tak dostosowując sie do waszej wrażliwości, co by nie zaniżać poziomu elokwencji    Znowu podwyższone ego - mania wielkości. Ciekawe, jak ty sam weryfikujesz ten poziom - psychotesty rozwiązujesz, czy do lustra patrzysz i z zachwytu sie ślinisz?   Aha - PO CO? Zupełnie jak służby - bardziej ich interesuje, po co się coś pisze, niż co?  I dalej o mnie - nic na temat domu. Dziwna skłonność   Następny intelektualista wyedukowany, bajbaga. Elegancja w każdym słowie i geście. Aż pachnie .... No dobra - wyłączam się. Jest was trzech - pewnie na swoim niebotycznym poziomie, wg gawła - na pewno teraz dyskusja bedzie skrzyć się oratorską wykwintnością. Idę grabić liście - grabie i worek - oceniam to towarzystwo na mniej wiecej równorzędne z waszym - bez urazy - chyba kochacie ekologię  a mam jeszcze urlopik i warto sobie pograbić i podumać - na swoim poziomie...
  • Przeczytaj następne zdanie w wypowiedzi Eksperta Pruszyńskiego z cytowanego postu... Czytaj ze zrozumieniem... Nie pisz COŚ aby tylko napisać...
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...