Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Historia edycji

Nie ma historii konta do pokazania lub ten komentarz był edytowany przez moderatora.

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Dzień dobry,   Skonsultowałem sprawę jeszcze raz z moim kierownikiem budowy i dowiedziałem się, że w tym przypadku wywinięcie folii budowlanej na ściany w zupełności wystarczy. Dziękuję za trafną podpowiedź. Nie mniej jednak cały czas martwiłem się podciąganiem kapilarnym na styku ściana/podłoga. dlatego sprawa po konsultacji z kierownikiem została załatwiona w następujący sposób: Na styku ściana-podłoga użyłem zaprawy uszczelniającej Ceresit CR90. Pierwsza warstwa zaprawy położona pędzlem , druga warstwa zaprawy położona szpachelką budowlaną (masa była bardziej plastyczna), trzecia warstwa zaprawy jeszcze raz położona pędzlem. Chciałem użyć dodatkowo taśm CL152 ale w tym przypadku nie ma mowy o przesączaniu się wody lub wody działającej pod konkretnym ciśnieniem, raczej nie będzie miało też miejsca zawilgocenie posadzki w związku z tym zrezygnowałem z taśm. Na to zostanie położona folia wywinięta na ściany. Teren gdzie znajduje się dom - piachy, woda tam nie stoi nigdy, nawet przy bardzo dużych opadach deszczu, ponadto woda z rynien będzie odprowadzana do studni chłonnej.
    • Po dokładniejszym zgłębieniu tematu, okazuje się że jednak wbrew temu co napisałem wcześniej, te nowe liczniki jednak mogą pokazywać wskazania wsteczne, czyli minusować zużycie wody. Może nie wszystkie, ale nawet te z odczytem radiowym jak najbardziej maja taką opcję, czyli nowoczesne. Tak więc proponuję Tobie Pawel1587 dokładne przyjrzenie się temu wodomierzowi w która stronę on się kręci i czy nabija, a może jednak minusuje Ci wskazania tego licznika. Podczytywacz wspominał już o tym i zdaje się że to miał właśnie na myśli, bo jeżeli wszystko w instalacji jest szczelne, to cudów nie ma i coś musi powodować ten ruch wodomierza. Bo w momencie grzania wody w bojlerze na pewno woda będzie się cofać, bo tam nie ma żdnego naczynia przeponowego, ani zaworu zwrotnego. No więc sprawdzaj i pisz bo sam jestem ciekaw. Cholera a do tej pory myślałem że te wodomierze nie rejestrują wstecznego przepływu.  
    • Znaczy się że cały dach jest w poziomie i środkiem się wklęsł?
    • Beż   Bez sprężyn?  A ten materiał to nie za cienki? Pewno materiał  kupiłeś pod maszynę do szycia. https://allegro.pl/oferta/dot-tkanina-meblowa-material-na-sofe-poduszki-bez-9768875152
    • Witam,   Stropodach (6x9m) wylał się majstrowi trochę wklęsły w środkowej części - kałuża na ok. 1-3cm głęboka.    To stropodach (nad częścią ogrzewaną - salon); z jednej strony przyległy do części piętrowej budynku, z trzech pozostałych stron attyki. W projekcie warstwy mam takie: strop żelbetowy - 20 cm; izoalacja  (folia/papa); termoizolacja (styropian) - 15 cm; styropian spadkowy - 1-16cm; papa wst. krycia; papa termozgrzewalna.   Pytanie czym to wyrównać pod pierwszą warstwę dachu najlepiej??
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...