Skocz do zawartości

Jaka farba pomalowac ogrodzenie ocynkowe ????


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Co byscie mi poradzili jaka farba mam pomalowac ogrodzenie ocynkowe ktore ma 5 lat i nie bylo malowane.
Zelezy mi na tym by farba byla wydajna i skutecznie chronila przed rdza:)

Z góry dziekuje za pomoc i zycze Wesołych Świat



Dobrze wyczyścić , potem przejechać benzyną lakierniczą najlepiej White Spirit produkcji Shella
potem podkład : http://www.majic.pl/pl/farby/przeznaczone_...wna/id_159.html
i nawierzchniowa : http://www.majic.pl/pl/farby/przeznaczone_...alu/id_155.html
Dodatkowo możesz wzmocnić jeszcze tym: http://www.majic.pl/pl/farby/olejne/zewn%C...zne/id_226.html

Sprawdzone na wielu dachach, ogrodzeniach, maszynach rolniczych itp
Osobiście polecam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Mnie też polecono chlorokauczuk. A co na to Adam123?




W dachach nie siedzę osobiście natomiast mam osobę która robi dachy już bardzooooo długo, jest to osoba która niezwykle robi wszystko perfekcyjnie i solidnie. To jest cała historia ale na szybko:
Nigdy nie wchodzi na dach jak ma robić tylko część dachu albo jak widzi że trzeba go naprawdę odnowić od podstaw a inwestor się na to nie zgadza. Do czyszczenia\przygotowania powierzchni traktuje dach kwasem (wypala go) , później używa podkład później farbę nawierzchniową - sam daje od siebie bodajże 10 czy 15 lat gwarancji! możecie nie wierzyć.
Wcześniej używał farb "Cynkal" teraz przerzucił się na "Rust Kill" --> a jak to się stało ? kiedyś klient poprosił go żeby tym pomalował no i się przekonał do amerykańskiej chemii, zmienił trochę technikę i teraz robi już tylko tym. Zainteresowanym mogę dać do niego namiary (rejon Raszyn woj.Mazowieckie). Koleś ma niesamowitą wiedzę teorię i praktykę!

dobra bo odbiegłem od tematu. kiedyś z nim rozmawiałem na temat chlorokauczuku bo słyszałem i czytałem że dużo osób tym malowało, odpowiedz była krótka "to nie to". No i to chyba tyle.

Pozdrawiam
Adam

(Napisałem tu może o dachach (jakoś ten ocynk mi się z nimi kojarzy) ale to też ocynk i warunki atmosferyczne)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Muszę jeszcze wybrać fugi. Czy warto kupować epoksydową do łazienki czy jednak zdecydować się na ceramiczną? A może jeszcze inna? Na balkon to chyba cementowa?
    • Robię listę rzeczy, które muszę spakować na tygodniowy wyjazd pod namiot, aby pobyt był maksymalnie komfortowy. Stacjonować będę na polu namiotowym z dwoma dużymi węzłami sanitarnymi (toalety+prysznice) Nie chciałabym obudzić się na miejscu z brakiem czegoś, czego kupienie będzie problematyczne na miejscu. Jeśli przyjdzie wam do głowy coś, co jest ważne, a przegapiłam, albo może ułatwić pobyt, proszę o info namiot - to najważniejsze, już kupiony Taki:  https://www.decathlon.pl/p/namiot-kempingowy-quechua-arpenaz-4-1-f-b-4-osobowy-1-sypialnia/_/R-p-177332 materac + śpiwory stolik +  krzesła niewielka tekstylna szafa turystyczna na ubrania spray przeciw owadom elektrofumigator turystyczny na komary w namiocie mini-regalik składany z trzema poziomami - postawię obok materaca, będzie można na nim położyć okulary, telefon, książkę lampki LED na baterie do zawieszenia pod sufitem zatyczki do uszu zestaw turystycznych garnków, naczyń i sztućców + kuchenka turystyczna krem z filtrem mokre chusteczki (te dla dzieci są bardzo uniwersalne) odzież na każdą pogodę klapki gumowe duże stojące lusterko ręczniki własnej roboty zestaw solarny do "robienia" prądu + akumulator powerbank Tyle mi przychodzi do głowy .... coś pominęłam? Rady wskazane .... sto lat nie byłam pod namiotem
    • Czy wyjazd pod namiot osoby z entomofobią może się udać? Odpowiedź: musi się udać, gdyż namiot już zakupiony, a termin urlopu zaklepany. Przeszkodą jest tylko lęk przed owadami Wnętrze namiotu przed komarami zabezpieczy mi urządzenie zwane elektrofumigatorem turystycznym. Niewielkie, z wbudowanym wiatraczkiem i paskowym wkładem, nasączonym środkiem odstraszającym komary. Działa na baterie, co jest cennym rozwiązaniem na polu namiotowym z utrudnionym dostępem do prądu w gniazdku. Mam nadzieję, że da radę.   Ale co z owadami, dostającymi się do namiotu po ziemi? Mrówki, kleszcze ... i inne pełzające potwory. Wymyśliłam, że kupię granulat na mrówki i rozsypię w trawie dookoła namiotu, tworząc zaporę przed wszystkim, co pełza. Powstaje pytanie - czy to się sprawdzi, i co najważniejsze - czy to jest bezpieczne? Czy nie zatruję się?   Może ktoś podzieli się sprawdzonymi sposobami na owady na biwaku?  
    • Tyle, że taką perforację (potrzebną przecież), bardzo lubią osy na przykład.  kilka lat temu musiałem czekać na zimę, żeby dostać się do lampy umieszczonej zbyt blisko takich dziurek.
    • Można również zastosować podbitkę z blachy trapezowej TP-7P z perforacją, która może być wykonana na dowolny wymiar. Więcej informacji na naszej stronie internetowej:  https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/podbitka/podbitka-z-blachy-trapezowej-tp-7p-z-perforacja/  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...