Skocz do zawartości

Balkon źle wykonany


Gość

Recommended Posts

Dwa lata temu kupiliśmy stary dom częściowo wyremontowany i przystąpiliśmy z marszu do wykańczania parteru. Wyszło całkiem nieźle, nie byliśmy jednak do końca zadowoleni z dużego pokoju bo wisiała nad nim szpecąca płyta balkonowa widziana z okna (piętrem mieliśmy się zająć w następnym roku). Wyobraźcie sobie, że w styczniu zaczęła kapać woda z sufitu na wysokości balkonu. Zaczęliśmy szukać przyczyn i okazało się, że płyta balkonowa wylana była z odpowiednim spadkiem, ale w kierunku do ściany i w czasie odwilży cały śnieg z balkonu spływał po żebrach w głąb stropu.
Prawdopodobnie podczas wykonywania stropu nastąpiło ugięcie żeber łącznie z wypuszczanymi pod balkon, a wykonawca wylewając płytę balkonu ściągał zaprawę po żebrach i w ten sposób zrobił się piękny spad w kierunku ściany. Gdyby balkon był skończony nie było by problemu. Ale skończony okazał się tylko wykonawca.
Link do komentarza
Radzę prowizorycznie zaizolować styk balkonu ze ścianą np. warstwą lepiku, płynnej folii lub paskiem papy. Woda wnikająca w ścianę może spowodować m. in. trudne do usuniecia zawilgocenie domu i w konsekwencji rozwój grzybów pleśniowych. Docelowo spadek trzeba odwrócić przez nałożenie odpowiednio grubej warstwy betonu.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

.  Docelowo spadek trzeba odwrócić przez nałożenie odpowiednio grubej warstwy  betonu.



Wystarczy cieńsza warstwa z sytemu naprawczego do betonu, zgodnie z zaleceniami producenta. Systemy stosowane m.in. w mostownictwie . Inaczej musiałoby to być min. 4 cm.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Bardzo podobny problem mieliśmy z naszym mieszkaniem w którym mieszkaliśmy dopóki nie zbudowaliśmy domu.
Nad naszymi oknami był balkon sąsiadów z pierwszego piętra. Po pierwszym sezonie na naszym nadprożu (pod tym balkonem) pojawiły się mokre plamy i grzyb!!!!!! Rozmawialiśmy z sąsiadami aby coś z tym zrobili - gdyż deweloper nie zamierzał tego poprawić... Okazało się spadek jest zrobiony w stronę ściany - czyli podobnie jak u ciebie. Sąsiedzi ułożyli na balkonie gres - zrobili spadek w drugą stronę - i było już OK. icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
    • Witam Jaki tani kocioł jednofunkcyjny kondensacyjny polecacie do ogrzewania podłogowego domu 180m2?   Dom jest parterowy i posiada dwa rozdzielacze, jeden 10 pętli grzewczych a drugi na poddaszu 9 pętli.       
    • Chodzi o ogrodzenie tuż przy domu sąsiada ponieważ teraz jest wjazd (ten prostokąt pomarańczowy ) który ma tylko jedną ścianę z lewej strony i brama która jest bliżej mojego domu a ta L'ka przy domu sąsiada i drodze miałaby być wykończeniem ogrodzenia, rzecz w tym, że nie wiem czy mogę postawić płot tuż pod oknami sąsiada.  Docelowo przeniesiona brama przy ulicy co będzie zgodne z prawem. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...